CINEMA RAW LIGHT

Szeroki wybór profesjonalnych formatów nagrywania i narzędzi

Do wyboru jest szeroką gama formatów nagrywania, w tym trzy opcje Cinema RAW Light oraz formaty XF-AVC i MP4. Można nagrywać obraz o rozszerzonym zakresie dynamicznym dzięki profilom Canon Log 3, PQ i HLG, wykorzystując przy tym profesjonalne narzędzia, takie jak monitor przebiegów i funkcja fałszowania kolorów.
EOS R5 C

Różne formaty zapisu wewnętrznego

Kamera EOS R5 C umożliwia nagrywanie 12-bitowego materiału filmowego RAW z zastosowaniem formatu Cinema RAW Light z szybkością do 2,6 Gb/s na nośniku wewnętrznym. Model EOS R5 C obsługuje trzy opcje formatu Cinema RAW Light: LT (lekki), ST (standardowy) i HQ (wysoka jakość), co zapewnia większą elastyczność pracy.

Dostępnych jest także wiele dodatkowych profesjonalnych opcji nagrywania, w tym 10-bitowe formaty 4:2:2, takie jak Canon XF-AVC w trybie ALL-I lub Long GOP do 810 Mb/s, HEVC MP4 do 540 Mb/s oraz 8-bitowe formaty H.264 MP4 4:2:0 do 150 Mb/s.

Ponadto dostępne są opcje kadrowania matrycy z formatu 8K Full Frame do formatów 5,9K Super 35mm i 3K Super 16mm, co pozwala korzystać ze zgodnych obiektywów optycznych i zmniejszyć szybkość przesyłania danych.

EOS R5 C

Wyjątkowy zakres dynamiczny

W modelu EOS R5 C dostępne są formaty PQ i HLG, które umożliwiają zapis wewnętrzny, oraz profil Canon Log 3. Dzięki nim obraz cechuje się wyjątkowym zakresem dynamicznym – rejestrowane są szczegóły zarówno w ciemnych, jak i jasnych partiach obrazu. Formaty PQ i HLG zapewniają materiały przystosowane do trybu HDR – na potrzeby filmowe i telewizyjne – w przestrzeni kolorów BT.2020. Z kolei profil Canon Log 3 zapewnia kreatywną elastyczność w zakresie przetwarzania kolorów w postprodukcji.

EOS R5 C

Dwie karty multimedialne i jednoczesne nagrywanie

Dwa gniazda kart pamięci (1 CFexpress typu B / 1 UHS-II SD) umożliwiają zaawansowane, równoczesne nagrywanie z zapisem w różnych formatach, rozdzielczości i głębi kolorów na każdej karcie, wspierając różnorodne profesjonalne działania. Dostępne są również tradycyjne 8-bitowe pliki proxy oraz nagrywanie przechodzące i nagrywanie do dwóch gniazd w formacie 4:2:0.

EOS R5 C

Zewnętrzne nagrywanie w formacie 8K RAW przez złącze HDMI

Kamera EOS R5 C umożliwia przesyłanie obrazu RAW przez interfejs HDMI do zgodnych rejestratorów Atomos, takich jak NINJA V+, w celu nagrywania 10-bitowego obrazu 8K ProRes RAW z szybkością do 30 kl./s. Jednocześnie można zapisywać pliki proxy XF-AVC na karcie SD z myślą o wydajnej pracy w postprodukcji.

EOS R5 C

Profesjonalne narzędzia do tworzenia filmów

Kamera EOS R5 C ma szeroką gamę profesjonalnych narzędzi do tworzenia filmów, takich jak monitor przebiegów do analizowania jasności obrazu od lewej do prawej strony oraz tryb fałszowania kolorów do wizualnego przedstawiania ekspozycji na podstawie skali kolorów. Dodatkowe funkcje obejmują nagrywanie w trybie 24p DCI, kąt migawki 180 stopni, obsługę funkcji Look File umożliwiającej importowanie tablic 3D LUT oraz wejście/wyjście kodów czasowych.

ZAREJESTRUJ SIĘ TERAZ

Zgłoś swoje zainteresowanie kamerą Canon EOS R5 C

Dołącz do osób, które jako pierwsze będą otrzymywać najnowsze informacje dotyczące kamery Canon EOS R5 C, oferty firmy Canon, wskazówki i poradniki, aktualności oraz zaproszenia na wydarzenia lokalne.