FILMOWANIE

Zaawansowane opcje łączności

Model EOS R5 C ma wielofunkcyjną stopkę do podłączania akcesoriów i umożliwia obsługę wejścia mikrofonu stereofonicznego / XLR, a także specjalne złącza do obsługi kodu czasowego, mikrofonu z wtykiem 3,5 mm, słuchawek, przewodów micro-HDMI, synchronizacji lampy błyskowej, przewodów USB-C oraz obsługę wielu aplikacji – kamera EOS R5 C jest gotowa na wszystko.
EOS R5 C

Wielofunkcyjna stopka do podłączania akcesoriów

Wprowadzona po raz pierwszy w kamerze XF605 i aparacie EOS R3 wielofunkcyjna stopka do podłączania akcesoriów firmy Canon umożliwia przesyłanie danych i zasilanie nowej gamy akcesoriów. Obejmuje to stereofoniczny mikrofon DM-E1D firmy Canon oraz adapter audio XLR CA-XLR2d-C firmy TASCAM, który ma profesjonalne wejścia XLR z ręcznym sterowaniem, monitorowaniem i zasilaniem (48 V). Można także podłączyć lampy błyskowe Speedlite i wyzwalacze*.

* Lampy błyskowe Canon Speedlite odporne na warunki pogodowe nie są obsługiwane.

 • EOS R5 C

  Profesjonalny interfejs

  Opcje łączności w modelu EOS R5 C obejmuje specjalne złącza wejścia/wyjścia kodu czasowego, wejście mikrofonu 3,5 mm, wyjście słuchawkowe, wyjście micro-HDMI, gniazdo synchronizacji z lampą błyskową, złącze pilota typu N3 oraz złącze USB-C do zasilania, ładowania i komunikacji. W zestawie znajduje się zabezpieczenie kabla, które chroni złącza USB-C i micro-HDMI podczas pracy.

 • EOS R5 C

  Uchwyt pionowy i bezprzewodowy przekaźnik danych

  Kamera EOS R5 C obsługuje akcesoria systemu EOS R, takie jak uchwyt pionowy BG-R10 oraz bezprzewodowy przekaźnik danych WFT-R10. Oba akcesoria obsługują dwa akumulatory (LP-E6NH, LP-E6N lub LP-E6), jednak przekaźnik WFT-R10 zwiększa funkcjonalność sieciową dzięki dwóm antenom 2 × 2 5 GHz i łączności ethernetowej. Wprawdzie kamera EOS R5 C ma wbudowane moduły Wi-Fi i Bluetooth, jednak to akcesorium jest wymagane do bezprzewodowego korzystania z aplikacji Browser Remote i Content Transfer Mobile.

 • EOS R5 C

  Kompleksowa obsługa aplikacji

  Kamera EOS R5 C łączy w sobie systemy Cinema EOS i EOS R, zapewniając zgodność z szeroką gamą profesjonalnych aplikacji do tworzenia filmów, fotografii i rzeczywistości wirtualnej, zarówno na smartfony, jak i komputery osobiste. Obejmuje to aplikację Browser Remote, która umożliwia zdalny dostęp do ustawień zaawansowanych i podglądu na żywo. Aplikacja Content Transfer Mobile umożliwia przesyłania plików proxy / edytowanie metadanych. Usługi w chmurze image.canon pozwalają tworzyć wysokiej jakości kopie zapasowe obrazów.

 • EOS R5 C

  Zewnętrzne źródło zasilania w celu obsługi trybu 8K/60P

  Oprócz akumulatorów LP-E6NH/LP-E6N/LP-E6 kamera EOS R5 C może używać zasilania zewnętrznego (wymagane do zapisu w rozdzielczości 8K z szybkością 30 kl./s). Obsługiwane jest zewnętrzne zasilania przez port USB-C – za pomocą zasilacza PD-E1 – a także jednoczesne użycie adaptera prądu stałego DR-DE6C i zasilacza CA-946.

 1. W przypadku używania z adapterami systemu EOS R.
 2. Opcje 12-bitowego formatu Cinema RAW Light do 2,6 Gb/s.
 3. Umożliwia korzystanie z akcesoriów zewnętrznych, takich jak adapter XLR, mikrofon stereofoniczny i lampy błyskowe Speedlite. Lampy błyskowe Canon Speedlite odporne na warunki pogodowe nie są obsługiwane.
 4. Akumulatorów nie można ładować za pomocą samego uchwytu pionowego BG-R10. Baterii LP-E6 nie można ponownie ładować.

ZAREJESTRUJ SIĘ TERAZ

Zgłoś swoje zainteresowanie kamerą Canon EOS R5 C

Dołącz do osób, które jako pierwsze będą otrzymywać najnowsze informacje dotyczące kamery Canon EOS R5 C, oferty firmy Canon, wskazówki i poradniki, aktualności oraz zaproszenia na wydarzenia lokalne.