INFORMACJE O PRODUKCIE

Najszybszy i cechujący się największą wygodą obsługi na świecie autofokus¹.

Model EOS R3 utrzymuje wyostrzenie obiektu, a Ty możesz skupić się na fotografowaniu. Sterowany wzrokiem AF, zaawansowane rozpoznawanie obiektów i niezwykła czułość w słabym świetle to połączenie, które zapewnia niesamowitą wygodę podczas fotografowania.
EOS R3

Model EOS R3 rozpoznaje samochody i motocykle wyścigowe – od samochodów F1 po samochody GT i samochody rajdowe.

© Vladimir Rys / Canon Ambassador

Rewolucja w pracy autofokusa: sterowany wzrokiem AF

Model EOS R3 zapewnia zupełnie nowy, naturalny sposób ustawiania ostrości: punkty AF lub obiekty do śledzenia można wybierać wzrokiem. Naciśnięcie przycisku migawki aparatu do połowy powoduje ustawienie ostrości na wybranym punkcie AF lub rozpoczęcie ciągłego śledzenia wybranego obiektu. To niespotykane dotąd rozwiązanie.

Połączenie funkcji sterowanego wzrokiem AF i funkcji śledzenia ostrości sprawia, że aparat EOS R3 ma ogromne możliwości, jeśli chodzi o fotografowanie dynamicznych wydarzeń. Fotografujesz lekkoatletów? Spójrz na biegacza, którego chcesz śledzić. Naciśnij przycisk, a aparat EOS R3 będzie śledzić wybranego sportowca. Tak samo można wybierać inne obiekty: polityków podczas konferencji prasowej, motocykle na torach wyścigowych, a nawet ptaki na niebie.

Sterowany wzrokiem AF można łatwo skalibrować. Ustawienia kalibracji można zapisać w celu szybkiego przywoływania, a nawet przenosić między korpusami za pomocą karty pamięci. Aparat można zaprogramować pod kątem różnych fotografów lub pod kątem tego samego fotografa noszącego okulary lub szkła kontaktowe. Oczywiście punkty AF można wybierać także za pomocą multi-sterownika aparatu lub naszego inteligentnego kontrolera.

EOS R3

Zobacz, jak działa funkcja sterowanego wzrokiem AF – fotograf wybiera wzrokiem drugi motocykl, a aparat ustawia ostrość na nowym obiekcie.

EOS R3

Model EOS R3 jest odporny na trudne warunki pracy profesjonalistów – od burzy piaskowej po ulewę.

EOS R3

Funkcja śledzenia utrzymuje wyostrzenie oczu rzucającego koszykarza.

EOS R3

Aparat Canon R3 jest w stanie śledzić kaski motocyklistów w trybie rejestrowania 30 kl./s.

Bardziej zaawansowane śledzenie obiektów

Wykorzystując tę samą technologię sztucznej inteligencji opartej na uczeniu głębokim, którą zastosowaliśmy w modelach EOS R5 i R6, udało nam się przenieść system AF modelu EOS R3 na wyższy poziom zaawansowania. Aparat rozpoznaje ludzi, zwierzęta, a teraz także pojazdy w sportach motorowych.
Aby „nauczyć” aparat tego, jak wygląda rzeczywisty świat i jak poruszają się poszczególne obiekty, wykorzystano setki tysięcy zdjęć różnych fotografów i agencji.

EOS R3

• Ludzie. Aparat rozpoznaje i ustawia ostrość na oczach śledzonego obiektu. Jeśli oczy nie są widoczne, pierwszeństwo ma twarz. Jeśli ona również nie jest widoczna (na przykład, gdy piłkarz nagle się odwróci), aparat EOS R3 ustawia priorytet na głowę, a następnie ciało obiektu. Możliwości aparatu zostały zoptymalizowane pod kątem lepszego śledzenia osób w kasku lub masce – idealne rozwiązanie w przypadku imprez sportowych.

• Zwierzęta. Dostępna w aparacie technologia śledzenia obiektów rozpoznaje psy i koty, a także ptaki – nawet podczas lotu.

• Pojazdy. Model EOS R3 rozpoznaje samochody i motocykle wyścigowe – od samochodów F1 po samochody GT i samochody rajdowe. Może nawet odróżniać pojazdy z zamkniętym i otwartym kokpitem, wyostrzając kask kierowcy, jeśli jest widoczny. Są również rozpoznawane motocykle wyścigowe, a możliwość śledzenia kierowcy lub jego kasku, co pozwala zachować ich ostrość podczas wyścigu.

Śledzenie obiektów jest teraz obsługiwane w przypadku wszystkich ustawień obszaru AF. Dzięki szybkości podświetlanej matrycy warstwowej aparatu EOS R3 próbkowanie ostrości odbywa się z szybkością do 60 razy na sekundę w przypadku korzystania z migawki elektronicznej w trybie 30 kl./s. Jest to najbardziej zaawansowany z dotychczasowych systemów AF w aparacie firmy Canon.

Tryb zapisu osób

W oprogramowaniu układowym w wersji 1.40 dodano opcję [Register People Priority/Zapisz priorytet osób] do menu AF aparatu. W aparacie można zapisać maks. 10 twarzy, dzięki czemu aparat może śledzić osoby na ujęciu zgodnie z przyznanym im priorytetem. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku zastosowań prasowych, relacjonowania wydarzeń z czerwonego dywanu, a także podczas ślubów. Kierując się zapisaną listą priorytetów, aparat „wie”, na której twarzy ma się skupić, gdy w kadrze jest kilka osób. Twarze można zapisać z wykonywanych obrazów lub z obrazów zapisanych na karcie. W razie potrzeby priorytet osób można zmienić w aparacie.

Register_people_menu

Zalety technologii Dual Pixel CMOS AF II

Zastosowana w aparacie technologia Dual Pixel CMOS AF II zamienia każdy z 24 milionów pikseli w czujnik regulacji ostrości, który łączy w sobie 4779 punktów i obszarów AF o różnych rozmiarach. Można je umieścić w dowolnym miejscu w kadrze i uzyskać 100-procentowe pokrycie. Nawet informacje z pikseli, które nie są używane dla wybranego punktu ostrości, są przekazywane do mechanizmu śledzenia AF aparatu, co zapewnia niezwykłą dokładność.

Technologia Dual Pixel CMOS AF II zastosowana w modelu EOS R3 to najszybszy i najbardziej czuły system AF na świecie w aparacie z matrycą pełnoklatkową. Może ustawić ostrość w czasie zaledwie 0,03 s1 i przy oświetleniu do -7,5 EV2. Jest to tak mała ilość światła, że niemal nie można zobaczyć obrazu przez wizjer optyczny, a wizjer elektroniczny aparatu EOS R3 umożliwia fotografowanie w takich warunkach.

Podświetlana matryca

Technologia Dual Pixel CMOS AF II zmienia każdy z 24 milionów pikseli w czujnik regulacji ostrości.
EOS R3

To zdjęcie wykonano przy -7,5 EV, co pokazuje, że aparat EOS R3 może ustawić ostrość w niemal całkowitej ciemności.

 1. Obliczone na podstawie wyników testów szybkości AF zgodnie z wytycznymi stowarzyszenia Camera & Imaging Products Association (wyniki mogą się różnić w zależności od warunków fotografowania i używanych obiektywów). Wykorzystano wewnętrzną metodę pomiaru. Warunki testowe: • Jasność przy pomiarze odległości: 12 EV (normalna temperatura, ISO 100) • Tryb fotografowania: M • używany obiektyw: RF24-105mm F4-7.1 IS STM, podczas fotografowania z ręczną obsługą spustu migawki • Tryb AF: Jednopunktowy AF (centralny) • Automatyczna regulacja ostrości: One-Shot AF
 2. Podczas fotografowania, obiektyw z przysłoną f/1,2, środkowy punkt AF, tryb One-Shot AF, 23°C, ISO100. Z wyłączeniem obiektywów RF mających powłokę DS (Defocus Smoothing).

Powiązane artykuły

 • ARTYKUŁ

  Czy aparat Canon EOS R3 może nadążyć za sieweczką morską?

  Włoski fotograf dzikiej przyrody, Bruno D'Amicis, testuje model EOS R3, fotografując rzadkiego i niesamowicie szybkiego ptaka na plażach Abruzji.

 • ARTYKUŁ

  Jazda terenowa z aparatem Canon EOS R3

  „Zdecydowanie przewyższa to, czego używałem w przeszłości”. Vladimir Rys, fotograf sportów motorowych, wypróbował model Canon EOS R3 podczas pierwszej sesji fotograficznej na wyścigu samochodów elektrycznych.

 • ARTYKUŁ

  Szybkie fotografowanie dzięki superteleobiektywom firmy Canon

  Fotografujący sporty motorowe aparatem Canon EOS R3 Vladimir Rys nadąża za dynamicznymi samochodami wyścigowymi dzięki obiektywom Canon RF 400mm F2.8L IS USM i RF 600mm F4L IS USM.

 • ARTYKUŁ

  Informacje o sterowanym wzrokiem AF

  Poznaj kulisy powstania niezwykłego systemu AF firmy Canon, który pozwala ustawiać lub przełączać punkt AF na podstawie tego, na co patrzy użytkownik.

 • Zarejestruj się

  Bądź wśród osób, które jako pierwsze będą otrzymywać aktualności dotyczące aparatu EOS R3. Bądź w kontakcie, aby otrzymywać dalsze informacje.