INFORMACJE O PRODUKCIE

Kontrola nad ruchem – 30 kl./s

Sercem modelu EOS R3 jest podświetlana matryca warstwowa dostępna tylko w aparatach firmy Canon. Jest szybsza i bardziej czuła niż jakiekolwiek wcześniejsze rozwiązanie, co przekłada się na bardziej skuteczną pracę podczas fotografowania pod presją.
EOS R3

Nowa matryca ma układ elektroniczny z tyłu, a nie z przodu, dzięki czemu gromadzi więcej światła, a to pozwala zmniejszyć ilość szumów. Dwie warstwy układu są „złączone”, co zwiększa szybkość, z jaką matryca może wysyłać dane obrazu do procesora DIGIC X. Większa szybkość umożliwia wykonywanie serii zdjęć w tempie 30 kl./s (z ciągłą regulacją AF i AE), a także sprawdzanie ostrości przez aparat 60 razy na sekundę. Pozbawiony efektu black-out wizjer elektroniczny odświeża obraz z szybkością 120 kl./s, zapewniając niezwykle realistyczne wrażenia nawet podczas fotografowania szybko poruszających się obiektów.

Specyfikacja matrycy została zoptymalizowana, aby zapewnić idealną równowagę między rozdzielczością, wydajnością przy słabym oświetleniu i wielkością pliku umożliwiającą jego wysyłkę – wszystko z myślą o wymaganiach profesjonalnych fotoreporterów i fotografów sportowych. Cyfrowy optymalizator obiektywu w połączeniu z matrycą maksymalizuje szczegółowość obrazu, aby zapewnić jakość wykraczającą poza oczekiwania.

EOS R3

Czas naświetlania 1/64 000 sekundy umożliwia zatrzymanie ruchu pękającego balonika.

EOS R3
EOS R3

Pozbawiony efektu black-out wizjer elektroniczny odświeża obraz z szybkością 120 kl./s, zapewniając niezwykle realistyczne wrażenia nawet podczas fotografowania szybko poruszających się obiektów.

EOS R3

Najnowocześniejsza elektroniczna migawka

Ogromna szybkość działania matrycy EOS R3 zmieni sposób myślenia o migawkach elektronicznych. Wcześniej efekty „rolling-shutter” wywoływały zniekształcenia podczas fotografowania szybko poruszających się obiektów i zmuszały fotografów do używania migawki mechanicznej. Jednak w przypadku modelu EOS R3 wszystko wygląda inaczej.

 • Zniekształcenia przy panoramicznym ruchu kamery

  Efekt „rolling shutter” zniekształca trzonek kija golfowego, który wygląda na lekko zakrzywiony.

 • Mniejsze zniekształcenia

  Przesłona w aparacie EOS R3 znacznie redukuje te zniekształcenia.

 • Ponieważ matryca może tak szybko przekazywać dane obrazu, efekty „rolling-shutter” są eliminowane. Teraz fotografowie mogą używać migawki elektronicznej do zatrzymywania ruchu z przełomową szybkością (do 1/64 000 s) i w zupełnej ciszy. Ponadto możliwa jest synchronizacja lampy błyskowej z migawką elektroniczną (do 1/180 s), a także z lampami błyskowymi Speedlite firmy Canon i lampami innych producentów.

  Migawka elektroniczna w aparacie EOS R3 jest tak cicha, jak należałoby tego oczekiwać – jednak teraz może fotografować z niewiarygodną szybkością 30 klatek na sekundę, z pełnym śledzeniem AE i AF oraz za pomocą dowolnego obiektywu RF. Dostępny jest również niestandardowy tryb szybkiej serii zdjęć – liczbę klatek na sekundę można ustawić na wartość 195, a szybkość ta będzie obowiązywać w przypadku kolejnych 50 zdjęć1. Dzięki temu można uchwycić szczegóły ruchu dynamicznego obiektu, które nie byłyby widoczne w przypadku standardowych ustawień.

  W przypadku fotoreporterów natychmiastowa reakcja aparatu to warunek konieczny – może to obejmować krótszy czas uruchomienia czy zmniejszenie opóźnienia migawki (do 0,02 sekundy) za pomocą opcji menu. Jak można było oczekiwać w przypadku produktu firmy Canon, tryb pracy z szybkością 30 kl./s jest dostępny we wszystkich trybach fotografowania, w tym 14-bitowej rozdzielczości RAW.

  EOS R3

  Słabe oświetlenie? Nie ma problemu

  Zakres czułości ISO od ISO 100 do ISO 102400 (rozszerzalny od ISO 50 do ISO 204800) sprawia, że model EOS R3 może sprostać niemal wszelkim warunkom oświetleniowym. Nowa, podświetlana od tyłu konstrukcja matrycy zapewnia nowy zakres dynamiki i zmniejsza poziom szumów cyfrowych. W połączeniu z możliwościami aparatu EOS R3 w kontekście ustawiania ostrości w bardzo słabym świetle otrzymujemy urządzenie, które najskuteczniej radzi sobie z pracą przy słabym oświetleniu.

  Wykrywanie migotania w przypadku migawki elektronicznej

  Rozwój technologii matryc firmy Canon sprawił, że model EOS R3 jest pierwszym aparatem EOS bezlusterkowym, który umożliwia wykrywanie migotania podczas używania migawki elektronicznej. Wykrywanie migotania o wysokiej częstotliwości może wyeliminować pasy pojawiające się na obrazie w przypadku pracy z oświetleniem LED. Zwiększa to liczbę użytecznych obrazów zarejestrowanych w trudnych warunkach.

  Powiązane artykuły

 • ARTYKUŁ

  Czy aparat Canon EOS R3 może nadążyć za sieweczką morską?

  Włoski fotograf dzikiej przyrody, Bruno D'Amicis, testuje model EOS R3, fotografując rzadkiego i niesamowicie szybkiego ptaka na plażach Abruzji.

 • ARTYKUŁ

  Jazda terenowa z aparatem Canon EOS R3

  „Zdecydowanie przewyższa to, czego używałem w przeszłości”. Vladimir Rys, fotograf sportów motorowych, wypróbował model Canon EOS R3 podczas pierwszej sesji fotograficznej na wyścigu samochodów elektrycznych.

 • ARTYKUŁ

  Szybkie fotografowanie dzięki superteleobiektywom firmy Canon

  Fotografujący sporty motorowe aparatem Canon EOS R3 Vladimir Rys nadąża za dynamicznymi samochodami wyścigowymi dzięki obiektywom Canon RF 400mm F2.8L IS USM i RF 600mm F4L IS USM.

 • ARTYKUŁ

  Informacje o sterowanym wzrokiem AF

  Poznaj kulisy powstania niezwykłego systemu AF firmy Canon, który pozwala ustawiać lub przełączać punkt AF na podstawie tego, na co patrzy użytkownik.

 • Zarejestruj się

  Bądź wśród osób, które jako pierwsze będą otrzymywać aktualności dotyczące aparatu EOS R3. Bądź w kontakcie, aby otrzymywać dalsze informacje.
  1. Funkcje AE i AF ze śledzeniem są niedostępne w trybie szybkiej serii zdjęć. Maksymalna liczba uchwyconych klatek wynosi 50.