INFORMACJE O PRODUKCIE

Zaprojektowany i wyprodukowany dla profesjonalistów

Aparat EOS R3 jest gotowy na wyzwania stojące przed profesjonalistami – od pustynnych burz po potężne ulewy.
EOS R3

Aparat EOS R3 jest gotowy na wyzwania stojące przed profesjonalistami – od pustynnych burz po potężne ulewy. Mimo że aparat wyprodukowano zgodnie z takimi samymi rygorystycznymi standardami, jakie obowiązują w przypadku modeli z serii EOS-1D X, obudowę ze stopu magnezu w aparacie EOS R3 można łatwiej przenosić – jest mniejsza, lżejsza i idealna do pracy w terenie.

Gumowe uszczelki chronią aparat przed kurzem i wilgocią, co umożliwia fotografowanie nawet w trudnych warunkach.

Mimo że aparat wyprodukowano zgodnie z takimi samymi rygorystycznymi standardami, jakie obowiązują w przypadku modeli z serii EOS-1D X, obudowę ze stopu magnezu w aparacie EOS R3 można łatwiej przenosić – jest mniejsza, lżejsza i idealna do pracy w terenie.

Gumowe uszczelki chronią aparat przed kurzem i wilgocią, co umożliwia fotografowanie nawet w trudnych warunkach.

Aparat EOS R3 jest gotowy na wyzwania stojące przed profesjonalistami – od pustynnych burz po potężne ulewy.

Najwyższej klasy stabilizacja obrazu

Aparat EOS R3 ma pięcioosiowy stabilizator obrazu, który działa zarówno w trybie fotografowania, jak i filmowania. Współpracuje z optyczną stabilizacją obrazu w wielu obiektywach RF, co zapewnia aż osiem stopni ochrony przed drganiami aparatu. Pozwala to kreatywnie korzystać z długiego czasu naświetlania, nawet podczas fotografowania z ręki, a tym samym zapewnia nowe możliwości ukazywania ruchu na zdjęciach.

Pozwala skompensować szerszy zakres drgań w porównaniu z wieloma innymi systemami IS, co przekłada się na jeszcze wyraźniejszy obraz.

EOS R3

Podczas nagrywania filmu można skorzystać z funkcji stabilizatora obrazu w korpusie aparatu i optycznego stabilizatora obrazu w obiektywie, a dodatkowo wzmocnić efekt za pomocą trzeciego systemu: cyfrowego stabilizatora filmu. Razem zapewniają one tak płynny obraz, że wydaje się, jakby przy produkcji użyto stabilizatora lub wózka.

EOS R3

Nasz najlepszy wizjer?

Włącz aparat EOS R3, a jego doskonały elektroniczny wizjer o rozdzielczości 5,76 miliona punktów będzie gotowy do pracy, gdy tylko przysuniesz do niego oko. Podczas projektowania nowego wizjera elektronicznego braliśmy pod uwagę szybkości reakcji i czytelność obrazu, na jakich zależy fotografom. Dodatkową zaletą jest możliwość podglądania obrazu typowa dla aparatów bezlusterkowych.

EOS R3

W celu uzyskania niezwykle realistycznych wyników użyliśmy wyświetlacza UXGA o wysokiej rozdzielczości i częstotliwości odświeżania 120 kl./s. Dzięki bardzo szybkiej, podświetlanej matrycy warstwowej modelu EOS R3 wizjer pokazuje obraz praktycznie bez opóźnień i nie ulega zaciemnieniu podczas fotografowania.

W aparacie EOS R3 zastosowano nowe wymienne muszle oczne, które zapobiegają przedostawaniu się niepożądanego światła do wizjera. Wraz z aparatem dostarczana jest standardowa muszla oczna ER-h, a opcjonalnie dostępna jest większa muszla oczna ER-hE, zalecana dla fotografów noszących okulary, którzy chcą korzystać ze sterowanego wzrokiem AF.

EOS R3

Wspomaganie wizjera optycznego włączone

Wspomaganie wizjera optycznego wyłączone

Realistyczny obraz

Wizjer aparatu, który jest oknem na świat, powinien informować, a nie rozpraszać, dlatego wizjer elektroniczny aparatu EOS R3 można całkowicie dostosować do własnych potrzeb. Tryb symulacji wyświetlania pokazuje jasność obrazu, który ma zostać zarejestrowany przy użyciu aktualnie wybranych ustawień, natomiast głębię ostrości, balans bieli i wiele innych ustawień można wyświetlać w czasie rzeczywistym, bez dodatkowego opóźnienia.

W przypadku fotografowania przez dłuższy czas lub w przypadku rejestrowania plików RAW, które zostaną przetworzone później, warto wypróbować symulację wizjera optycznego aparatu EOS R3. Powoduje to wyłączenie podglądu stylu obrazów, balansu bieli itp., a dzięki technologii HDR firmy Canon wyświetlany obraz wygląda naturalnie, podobnie jak w lustrzance cyfrowej.

Jeśli chcesz fotografować pod innym kątem, 3.2-calowy, odchylany ekran dotykowy ułatwia pracę. Dzięki 4,15 miliona punktów jest to ekran o największej rozdzielczości w przypadku rozwiązań użytych w aparatach bezlusterkowych. Jest bardzo czytelny nawet w plenerze i przy jasnym świetle.

Można go odchylać i obracać w zakresie 270˚, aby łatwiej fotografować aparatem skierowanym w górę lub w dół.

EOS R3

Pasuje do istniejącego systemu


Aparatu EOS R3 można wygodnie używać wraz z akcesoriami do lustrzanek. Podobnie jak w przypadku wszystkich aparatów z serii EOS R także i tu możemy bez problemu używać obiektywów EF – wszystko dzięki trzem wysokiej jakości adapterom mocowania. Model EOS R3 jest zasilany akumulatorem LP-E19 o dużej pojemności – tak samo jak aparaty z serii EOS-1DX. Można go ładować zarówno w aparacie – przez złącze USB – jak i poza nim. Aparat może być zasilany z zewnętrznego akumulatora przez złącze USB, co umożliwia dłuższe fotografowanie.

Model EOS R3 jest efektem trzech dekad ewolucji i uwzględniania potrzeb zawodowych fotografów. Korzystaj z niezrównanej ergonomii dzięki intuicyjnej obsłudze interfejsu i elementów sterujących oraz ergonomicznej doskonałości.

EOS R3
EOS R3

Regulowane elementy sterujące

Niezależnie od tego, czy fotografujesz w poziomie czy w pionie, elementy sterujące aparatu EOS R3 znajdują się w zasięgu palców i kciuków. Wbudowany uchwyt do zdjęć w pionie ułatwia trzymanie aparatu, a multi-sterownik i kontroler inteligentny są umieszczone tak, aby umożliwiać obsługę kciukiem.

Trzy regulowane pokrętła na korpusie aparatu oraz pierścień regulacji na większości obiektywów RF umożliwiają ustawianie czasu naświetlania, przysłony, czułości ISO i kompensacji ekspozycji bez odsuwania aparatu od oka.

Model R3 ma bardziej konfigurowalne przyciski niż kiedykolwiek wcześniej – teraz można też użyć przełącznika wyboru trybu filmowania do aktywowania całkowicie cichego trybu fotografowania. Jest to idealne rozwiązanie dla fotografów, którzy często muszą pracować w absolutnej ciszy z uwagi na wymaganą dyskrecję.

Wspomaganie panoramowania

Gdy jest używany zgodny obiektyw z optycznym stabilizatorem obrazu obsługującym tryb panoramowania, dzięki funkcji [Panning Assist/Wspomaganie panoramowania] jest stosowana korekcja stabilizacji obrazu i rozmycia obiektu podczas ekspozycji. W efekcie otrzymujemy zachwycające zdjęcia panoramiczne z wyostrzeniem szczegółów głównego obiektu. Tryb wspomagania panoramowania umożliwia ustawienie czasu naświetlania o 1 lub 2 stopnie dłuższego od wartości używanej standardowo. Ponadto pozwala zwiększyć liczbę udanych zdjęć w trybie panoramowania, gdy używamy krótszego czasu naświetlania.

Panning Assist


Dwa gniazda kart umożliwiają zapisywanie plików obrazów na powszechnie dostępnych kartach SD (z obsługą standardu UHS-II) lub superszybkich nośnikach CFexpress nowej generacji. Karty pamięci mogą być także używane do zapisywania ustawień kamery, od konfiguracji sieciowych po kalibracje sterowanego wzrokiem AF, a nawet aktualizacje oprogramowania układowego.
Konfigurowanie wielu aparatów stało się teraz o wiele łatwiejsze.

EOS R3

Funkcja sekwencji wyostrzania w aparacie

W przypadku ograniczonej głębi ostrości tryb kompozycji ostrości w aparacie EOS R3 tworzy obrazy o doskonałej ostrości na osi przód-tył. To doskonałe rozwiązanie dla miłośników makrofotografii i osób fotografujących krajobrazów.

Aparat robi serię zdjęć i automatycznie zmienia ustawienie ostrości z bliskich na dalsze partii kadru. Są one następnie łączone w jeden obraz o znacznie większej głębi ostrości. W efekcie obiekt jest w całości wyostrzony. To doskonały sposób, aby wyjść poza naturalne ograniczenia obiektywu i tworzyć obrazy o wyjątkowej szczegółowości.

Oprócz ostatecznego obrazu w aparacie są zapisywane również poszczególne klatki, dzięki czemu wyostrzone zdjęcia można tworzyć także w postprodukcji.

Powiązane artykuły

 • ARTYKUŁ

  Czy aparat Canon EOS R3 może nadążyć za sieweczką morską?

  Włoski fotograf dzikiej przyrody, Bruno D'Amicis, testuje model EOS R3, fotografując rzadkiego i niesamowicie szybkiego ptaka na plażach Abruzji.

 • ARTYKUŁ

  Jazda terenowa z aparatem Canon EOS R3

  „Zdecydowanie przewyższa to, czego używałem w przeszłości”. Vladimir Rys, fotograf sportów motorowych, wypróbował model Canon EOS R3 podczas pierwszej sesji fotograficznej na wyścigu samochodów elektrycznych.

 • ARTYKUŁ

  Szybkie fotografowanie dzięki superteleobiektywom firmy Canon

  Fotografujący sporty motorowe aparatem Canon EOS R3 Vladimir Rys nadąża za dynamicznymi samochodami wyścigowymi dzięki obiektywom Canon RF 400mm F2.8L IS USM i RF 600mm F4L IS USM.

 • ARTYKUŁ

  Informacje o sterowanym wzrokiem AF

  Poznaj kulisy powstania niezwykłego systemu AF firmy Canon, który pozwala ustawiać lub przełączać punkt AF na podstawie tego, na co patrzy użytkownik.

 • Zarejestruj się

  Bądź wśród osób, które jako pierwsze będą otrzymywać aktualności dotyczące aparatu EOS R3. Bądź w kontakcie, aby otrzymywać dalsze informacje.