INFORMACJE O PRODUKCIE

Doskonałe połączenie zdjęć i filmów

Niezależnie od tego, jak pracujesz, model EOS R3 jest doskonałym urządzeniem do wizualnego opowiadania historii. Umożliwia nagrywanie filmów RAW o rozdzielczości 6K ze stabilizacją i w różnych formatach. Dobrze sprawdza się w przypadku filmów dokumentalnych, spontanicznego filmowania w ruchu i szybkiego wykonywania zdjęć.

Doskonałe połączenie zdjęć i filmów

EOS R3

Możesz nagrywać doskonałe filmy RAW o rozdzielczości 6K na kartę pamięci CFexpress w aparacie – z szybkością do 60 kl./s. Tak bogaty, szczegółowy obraz na dużych ekranach wygląda doskonale i można go kadrować bez utraty jakości w przypadku montażu filmu w jakości 4K.

Lubisz nagrywać w jakości 4K? Aparat obsługuje też opcje 4K DCI i 4K UHD – obie są realizowane przez nadpróbkowanie sygnału wyjściowego o macierzystej rozdzielczości 6K. Efekty są po prostu fantastyczne.

Jednak rozdzielczość jest tylko częścią całości: ogromny zakres dynamiki (na poziomie 13,3 stopnia) i szeroka, 12-bitowa gama kolorów Canon Cinema sprawiają, że materiał filmowy z modelu EOS R3 robi duże wrażenie. Nasz ceniony system Dual Pixel CMOS AF sprawia, że obraz jest wyraźny. Z kolei zaawansowany stabilizator obrazu niweluje efekt drgań aparatu podczas fotografowania z ręki.

EOS R3

Format odpowiedni dla Ciebie

Łącząc różne rozdzielczości, liczby klatek na sekundę, kodeki i metody kompresji, aparat EOS R3 może zapewniać wiele formatów fotografowania i filmowania. Oprócz 12-bitowego formatu RAW o rozdzielczości 6K dostępny jest również 8-bitowy kodek H.264 i 10-bitowy kodek H.265. Można też wybrać kompresję ALL-I oraz 6K RAW IPB Light lub IPB Light. Podczas nagrywania w rozdzielczości 4K dostępne są ustawienia od 24 do 120 kl./s. Dostępne jest także ustawienie kadrowania 4K, które przekłada się na wielkość matrycy zbliżoną do Super 35 mm.

W zależności od używanego formatu materiał można zapisać w aparacie zarówno na karcie CFexpress, jak i SD, co sprawdza się idealnie, gdy użytkownik chce zobaczyć wersję wstępną materiału podczas edycji. Ponadto podczas nagrywania na karcie CFexpress w formacie RAW – na karcie SD można zapisać nadpróbkowany materiał w rozdzielczości 4K IPB, który może być używany jako wersja proxy.

Filmy o dużej liczbie klatek na sekundę (bez dźwięku) i lepszej jakości obrazu można rejestrować w trybie 120p/100p w rozdzielczości 4K i HD – to doskonałe rozwiązanie w przypadku sekwencji akcji i efektów zwolnionego tempa.

Model EOS R3 obsługuje także profil Canon Log 3, który zapewnia 13,3 stopnia zakresu dynamiki i ułatwia korektę kolorów, dzięki czemu można go wykorzystać w procesie edycji. Dla osób, którym zależy na jeszcze większej szczegółowości obrazu w jasnych i ciemnych partiach obrazu, dostępny jest również 10-bitowy tryb HDR PQ.

W przypadku używania profilu Canon Log 3 dostępna jest przestrzeń kolorów Canon Cinema Gamut. Zapewnia to nie tylko najszerszą gamę kolorów w modelu EOS R3, ale także umożliwia łatwą konwersję materiałów do wielu standardowych przestrzeni kolorów, takich jak BT2020 lub Academy Color Encoding System (ACES).

EOS R3

Dual Pixel CMOS AF II

Nasza znana technologia Dual Pixel CMOS AF II umożliwia płynną i precyzyjną ciągłą regulację ostrości podczas nagrywania filmów. Obsługuje funkcję wykrywania twarzy, oczu, głowy i ciała (w tej kolejności priorytetów)
– idealne rozwiązanie do nagrywania filmów dokumentalnych oraz spontanicznego filmowania w ruchu. Rozpoznawane są także koty, psy, ptaki, a nawet samochody i motocykle sportowe. Są one stale wyostrzane w kadrze – także podczas fotografowania.

Można bez problemów korzystać z efektu płynnej zmiany punktu ostrości, aby przenieść uwagę widzów z jednego miejsca w drugie. Wystarczy dotknąć ekranu dotykowego, aby aparat EOS R3 płynnie zmienił punkt ostrości w tempie określonym przez użytkownika.

Chcesz ustawić ostrość ręcznie? Model EOS R3 zapewnia szereg przydatnych narzędzi. Funkcja wzmacniania krawędzi wyróżnia krawędzie obiektów w wybranym kolorze. Funkcja wspomagania ręcznej regulacji ostrości (Dual Pixel Focus Guide) wykorzystuje wskaźnik graficzny do określenia tego, czy ostrość jest ustawiona przed obiektem czy za nim, i zmienia kolor na zielony po ustawieniu ostrości w odpowiednim punkcie.

EOS R3

Niezwykle stabilny obraz w przypadku trzymania aparatu w dłoniach

Stabilizator obrazu zastosowany w aparacie EOS R3 bardzo przydaje się podczas filmowania z ręki. Gdy połączymy system IS obiektywu i elektroniczny cyfrowy stabilizator filmu, niezamierzone ruchy aparatu będą niwelowane do niemal niezauważalnego poziomu – to bardzo przydatne rozwiązanie podczas filmowania w ruchu, a także w przypadku filmów dokumentalnych lub przebitek kręconych z ręki. Rezultaty są po prostu doskonałe. Materiał wygląda tak, jakby był kręcony na stabilizatorze lub wózku.

EOS R3

Intuicyjne funkcje tworzenia filmów

Chcieliśmy, aby model EOS R3 był tak samo łatwy w obsłudze podczas nagrywania filmów, jak podczas wykonywania zdjęć. Odchylany ekran o wysokiej rozdzielczości 4,1 miliona punktów odchyla się od korpusu aparatu i obraca o 270˚, co ułatwia fotografowanie z nietypowych miejsc. Znaczniki zebry podkreślają prześwietlenie obrazu, a do materiału jest dodawany standardowy kod czasu GG:MM:SS:FF, co znacznie ułatwia montaż materiałów z kilku aparatów. Wyjście HDMI umożliwia przesyłanie nadpróbkowanego obrazu 4K 60p do wybranego wejścia, monitora lub zewnętrznego rejestratora.

EOS R3

Dłuższy czas pracy

Generowanie i gromadzenie ciepła podczas nagrywania filmów może ograniczyć czas nagrywania – gdy karta pamięci i korpus aparatu nagrzewają się do odczuwalnego poziomu. Aparat EOS R3 został zaprojektowany z myślą o lepszym rozpraszaniu ciepła, a tym samym zwiększeniu wydajności nagrywania. Aktywne są ograniczenia zabezpieczające, które wyłączają aparat, gdy jego temperatura wewnętrzna będzie zbyt wysoka. Można je jednak dezaktywować, aby wydłużyć czas pracy, jeśli aparat nie jest trzymany w ręku.

Poniżej podano przybliżony czas pracy w przypadku konkretnej rozdzielczości i liczby klatek na sekundę w temperaturze 23°C (licząc od zimnego startu)1.
RAW 6K 60P
– Temperatura automatycznego wyłączania – standardowa: 25 minut
– Temperatura automatycznego wyłączania – wysoka2, 3: 60 minut lub dłużej

4K 120P
– Temperatura automatycznego wyłączania – standardowa/wysoka2, 3: 12 minut

4K 60P (nadpróbkowanie 6K) All-I.
– Temperatura automatycznego wyłączania – standardowa: 25 minut
– Temperatura automatycznego wyłączania – wysoka2, 3: 60 minut lub dłużej

4K 30P (nadpróbkowanie 6K) All-I
– nieograniczone przez ciepło

Jeśli aparat rozgrzeje się do wyznaczonego limitu temperatury, zaleca się jego wyłączenie w celu odprowadzenia ciepła.

Poniżej podano przybliżony czas odzyskiwania sprawności w temperaturze 23°C, ale zależy on od różnych czynników, takich jak temperatura otoczenia, fakt ciągłej pracy aparatu i wybrana rozdzielczość pracy. Czas potrzebny na przywrócenie pełnego czasu nagrywania zależy od temperatury otoczenia.

RAW 6K 60P
– Po 5 minutowym chłodzeniu można nagrywać przez około 9 minut.

4K 120P
– Po 5 minutowym chłodzeniu można nagrywać przez około 5 minut.

Po raz pierwszy w aparacie EOS4zostały usunięte ograniczenia czasu nagrywania, co umożliwia nagranie nawet sześciu godzin zwykłego filmu lub 90 minut filmu w rozdzielczości Full HD o dużej liczbie klatek na sekundę5.

EOS R3

Nagrywanie profesjonalnych filmów poklatkowych

Doskonałym rozwiązaniem do ukazywania wolno zachodzących procesów jest tryb filmu poklatkowego. Aparat EOS R3 można skonfigurować tak, aby robił zdjęcia w przedziale czasowym od 2 sekund do 99 godzin, 59 minut i 59 sekund – maksymalnie 3600 klatek. Po zakończeniu fotografowania obrazy są łączone w celu utworzenia filmu Full HD. Nie trzeba używać dodatkowego oprogramowania. Co więcej, jeśli dojdzie do odcięcia zasilania lub wyczerpania się akumulatora, po przywróceniu zasilania będzie można wznowić pracę od punktu, w którym nastąpiło jej przerwanie.

Akcesoria

Wprowadzono również gamę nowych akcesoriów, które zwiększają wszechstronność modelu EOS R3 w kontekście produkcji filmowych. Nowy kierunkowy mikrofon stereofoniczny DM-ED1 bez przewodów zapewnia czystszy i wierniej oddany dźwięk, a adapter XLR umożliwia podłączanie profesjonalnych urządzeń.

 1. W niektórych warunkach maksymalny czas nagrywania może być krótszy, nawet jeśli nagrywanie rozpoczyna się od „zimnego startu”, ze względu na wzrost temperatury wewnątrz aparatu wskutek operacji konfigurowania aparatu przed rozpoczęciem fotografowania lub długiego korzystanie z trybu Live View. Po zapełnieniu karty nagrywanie filmu zostanie automatycznie zatrzymane. W takim przypadku jest to czas trwania po skasowaniu danych i ponownym rozpoczęciu filmowania.
 2. Po ustawieniu opcji temperatury automatycznego wyłączania „Wysoka” temperatura karty może być bardzo wysoka. Należy uważać, aby nie oparzyć się podczas wyjmowania karty z gniazda.
 3. W zależności od typu karty czas trwania filmowania może nie zmieniać się dla ustawień [Standard/Standardowa] i [High/Wysoka].
 4. urządzenie EOS nieprzeznaczone do produkcji filmowych
 5. w zależności od pojemności karty pamięci, zasilacza i temperatury

Powiązane artykuły

 • PRO Article

  ARTYKUŁ

  Czy aparat Canon EOS R3 może nadążyć za sieweczką morską?

  Włoski fotograf dzikiej przyrody, Bruno D'Amicis, testuje model EOS R3, fotografując rzadkiego i niesamowicie szybkiego ptaka na plażach Abruzji.

 • PRO Article

  ARTYKUŁ

  Jazda terenowa z aparatem Canon EOS R3

  „Zdecydowanie przewyższa to, czego używałem w przeszłości”. Vladimir Rys, fotograf sportów motorowych, wypróbował model Canon EOS R3 podczas pierwszej sesji fotograficznej na wyścigu samochodów elektrycznych.

 • PRO Article

  ARTYKUŁ

  Szybkie fotografowanie dzięki superteleobiektywom firmy Canon

  Fotografujący sporty motorowe aparatem Canon EOS R3 Vladimir Rys nadąża za dynamicznymi samochodami wyścigowymi dzięki obiektywom Canon RF 400mm F2.8L IS USM i RF 600mm F4L IS USM.

 • PRO Article

  ARTYKUŁ

  Informacje o sterowanym wzrokiem AF

  Poznaj kulisy powstania niezwykłego systemu AF firmy Canon, który pozwala ustawiać lub przełączać punkt AF na podstawie tego, na co patrzy użytkownik.

 • Zarejestruj się

  Bądź wśród osób, które jako pierwsze będą otrzymywać aktualności dotyczące aparatu EOS R3. Bądź w kontakcie, aby otrzymywać dalsze informacje.