ARTYKUŁ

Canon EOS-1D X Mark III: łączność ze światem

Canon EOS-1D X Mark III

Niezależnie od tego, czy korzystasz z sieci na stadionie sportowym, czy przesyłasz historię smartfonem z drugiego końca świata, proces łączenia się jest szybki i łatwy. Aparat Canon EOS-1D X Mark III upraszcza przesyłanie zdjęć w wybrane miejsce i pozwala wyprzedzać konkurentów.

Łączność bezprzewodowa

Aparat Canon EOS-1D X Mark III ma wbudowany moduł Wi-Fi, który doskonale nadaje się do komunikacji z urządzeniami inteligentnymi i komputerami – w studiu lub w terenie.

Smartfony i tablety z aplikacjami Camera Connect i Digital Photo Professional Express* umożliwiają przeglądanie, edytowanie, retuszowanie i przesyłanie zdjęć poza domem/studiem. Mogą także pełnić funkcję zaawansowanego pilota zdalnego sterowania aparatu. Użytkownik może komponować zdjęcia na ekranie urządzenia, zmieniać ustawienia aparatu oraz rejestrować zdjęcia i filmy. Te same zadania można wykonywać na komputerach PC i Mac z zainstalowanym programem EOS Utility.

Jeśli potrzebujesz mocniejszego połączenia bezprzewodowego, opcjonalny przekaźnik bezprzewodowy WFT-E9 zapewnia większy zasięg i niezawodność w „zatłoczonych cyfrowo” obszarach, takich jak stadiony piłkarskie. Obsługuje on standard MIMO 802.11ac, który wykorzystuje pasma 5 GHz i 2,4 GHz do komunikacji na odległość powyżej 150 metrów, a ponadto zapewnia połączenia z bezpiecznymi serwerami SFTP.

* Urządzenie inteligentne musi obsługiwać funkcję łączności Bluetooth w wersji 4.0 (lub nowszej). Urządzenie inteligentne musi także być wyposażone w system operacyjny iOS 11.4 lub Android 5.0 (lub ich nowsze wersje)

Ekranu stanu transferu FTP

Ekran ten zawiera informacje o czasie potrzebnym do przesłania pliku. Dodaliśmy go na prośbę fotoreporterów i fotografów sportowych, którzy przesyłają swoje zdjęcia przez FTP. Dzięki niemu mogą oni zdecydować, czy chcą pozostać w danym miejscu i dokończyć transfer, czy poszukać szybszego połączenia z Internetem.

Połączenia Ethernet

Podczas ważnych wydarzeń sportowych na całym świecie fotografowie stojący na skraju bieżni i boisk mogą korzystać z przewodowych połączeń Ethernet i przesyłać zdjęcia do agencji prasowych w trakcie pracy. Właśnie dlatego wyposażyliśmy aparat Canon EOS-1D X Mark III w bardzo szybkie gniazdo Gigabit Ethernet, które przesyła dane dwa razy szybciej niż jego odpowiednik w modelu model 1D X Mark II.

Ustawienia łączności są teraz zgrupowane w osobnej karcie menu. Użytkownik może zapisać nawet 20 wstępnie skonfigurowanych połączeń do natychmiastowego przywołania, przy czym dane dostępu do sieci i dane połączeń z serwerami FTP są przechowywane oddzielnie w celu skrócenia czasu potrzebnego na przygotowanie się do pracy w nowym miejscu. Co więcej, agencje mogą przesyłać ustawienia połączeń fotografom w formie elektronicznej. Otrzymane dane można zapisać na karcie pamięci i wczytać do aparatu.

Łączność Ethernet obejmuje teraz bezpieczne protokoły SFTP, które zapobiegają przechwytywaniu obrazów.

Canon EOS-1D X Mark III


< Powrót do przeglądu aparatu Canon EOS-1D X Mark III

Powiązane artykuły