ARTYKUŁ

Canon EOS-1D X Mark III: jeszcze szybciej…

Canon EOS-1D X Mark III
© Marina Cano – ambasador firmy Canon

Niektóre momenty znikają w mgnieniu oka: sprinter przekraczający metę lub rybołów wyciągający rybę z wody. W takich sytuacjach nie ma miejsca na błędy. Ułamek sekundy za wcześnie lub za późno, a wyjątkowa chwila przepadnie na zawsze. Dlatego właśnie stworzyliśmy aparat Canon EOS-1D X Mark III.

Serie zdjęć z szybkością 20 kl./s

Aparat Canon EOS-1D X Mark III może rejestrować nawet 20 pełnoklatkowych zdjęć o rozdzielczości 20,1 megapiksela na sekundę w trybie Live View, wykorzystując do tego migawkę mechaniczną – w celu wiernego odwzorowania ruchu – lub migawkę elektroniczną – w celu cichego fotografowania.

Gdy korzystamy z wizjera optycznego aparatu, szybkość zapisu serii zdjęć wynosi 16 kl./s – to niezwykłe osiągnięcie dla lustrzanki cyfrowej, będące owocem doświadczenia firmy Canon w dziedzinie inżynierii mechanicznej. Silniki z napędem bezpośrednim służą do podnoszenia i opuszczania lustra. Powrót lustra do pozycji spoczynkowej jest szybki i precyzyjny, a efekt „odbijania lustra” – minimalny.

Migawka aparatu Canon EOS-1D X Mark III ma nominalną żywotność na poziomie 500 000 cykli. Cechuje się nowym poziomem szybkości i niezawodności, dzięki czemu można pracować bez obaw, gdy dynamika zdarzeń sięga zenitu.

Dwa gniazda kart CFexpress

Aparat Canon EOS-1D X Mark III wykorzystuje karty CFexpress – nową generację pamięci masowej produkowanej przez Compact Flash Association. Karty te cechują się znacznie większą szybkością zapisu. Pozwala to zapisywać zdjęcia w formatach RAW i JPEG z szybkością 20 kl./s (bufor może pomieścić 1000 zdjęć) oraz nagrywać filmy RAW w formacie 5.5K na wewnętrznym nośniku.

Dzięki uwagom profesjonalnych fotografów można teraz zapisywać zdjęcia na jednej karcie, a filmy na drugiej.

Canon EOS-1D X Mark III
Canon EOS-1D X Mark III

Widok w czasie rzeczywistym

Zapewnij sobie przewagę nad konkurencją dzięki doskonałemu wizjerowi optycznemu o zerowym opóźnieniu, w który wyposażono aparat Canon EOS-1D X Mark III. Możesz oglądać wydarzenia w czasie rzeczywistym, dynamiczniej reagować i uwieczniać wydarzenia szybciej, niż są to w stanie robić użytkownicy korzystający z nawet najszybszych wizjerów elektronicznych.

Moc procesora DIGIC X

Sercem aparatu Canon EOS-1D X Mark III jest procesor obrazu DIGIC X cechujący się dużo większą mocą niż poprzednie modele DIGIC. Umożliwia niewiarygodnie szybką pracę aparatu. Procesor DIGIC X zapewnia obraz o doskonałej jakości, nawet w najbardziej wymagających warunkach, a ponadto umożliwia wykonywanie serii zdjęć z szybkością do 20 kl./s z pełną obsługą AF, automatyczną regulacją ekspozycji i działaniem funkcji DLO w aparacie.


< Powrót do przeglądu aparatu Canon EOS-1D X Mark III

Powiązane artykuły