ARTYKUŁ

Canon EOS-1D X Mark III: narzędzie użytkownika

Canon EOS-1D X Mark III

Gdy tylko weźmiesz aparat Canon EOS-1D X Mark III do ręki, poczujesz jego wyjątkowość. Jego konstrukcja jest wynikiem ewolucji i wieloletniego doskonalenia rozwiązań. Wykorzystano tu nowe technologie, które zmieniają sposób pracy użytkowników.

Inteligentne sterowanie w zasięgu ręki

Aparat Canon EOS-1D X Mark III wyposażyliśmy w parę inteligentnych kontrolerów – jeden do obsługi w poziomie, drugi do pracy w pionie. Te rewolucyjne urządzenia – wbudowane w przyciski AF-ON aparatu – mają kształt zbliżony do tradycyjnego joysticka, ale w działaniu przypominają miniaturowy panel dotykowy, którego można używać do zmiany punktów AF na ekranie.

Każdy kontroler można dostosować pod kątem czułości i szybkości. Działają skutecznie nawet wtedy, gdy masz założone rękawiczki. Aparat automatycznie wyłącza kontroler pionowy podczas fotografowania w poziomie, aby zapobiec przypadkowemu przesuwaniu punktu ostrości.

Canon EOS-1D X Mark III

Twoje oko na świat

Wizjer optyczny (OVF) aparatu Canon EOS-1D X Mark III to coś wspaniałego. Jest duży, jasny i wyraźny – umożliwia komponowanie i fotografowanie w sposób instynktowny i intuicyjny. Jest wygodniejszy w użytkowaniu przez dłuższy czas niż wizjer elektroniczny i umożliwia podgląd zdarzeń w czasie rzeczywistym, bez efektu elektronicznego opóźnienia.

Canon EOS-1D X Mark III

Nakładka inteligentnego wizjera aparatu Canon EOS-1D X Mark III zapewnia informacje dokładnie tam, gdzie są potrzebne, dzięki czemu mamy bieżące dane, które nie rozpraszają uwagi. Wszystko można dostosować do potrzeb, tak aby były wyświetlane tylko niezbędne parametry. W reakcji na uwagi profesjonalnych fotografów sportowych wyposażyliśmy aparat w zegar, który ułatwia kontrolowanie czasu.

Punkty ostrości są sygnalizowane za pomocą wyświetlacza z matrycą punktową (kolor czerwony), który jest dokładniejszy i bardziej szczegółowy niż podobne wyświetlacze w innych aparatach z serii EOS-1D, co ułatwia pracę w ciemności.

Gdy pojawiają się trudności...

Aparat Canon EOS-1D X Mark III zaprojektowano z myślą o trudach profesjonalnej fotografii – od uderzeń i zarysowań w środowisku medialnym po niską temperaturę i deszcz podczas zdjęć przyrodniczych. Migawka aparatu ma żywotność na poziomie 500 000 cykli, a obudowa ze stopu magnezu jest wyposażona w wodoszczelne uszczelki, które chronią aparat przed kurzem i wilgocią i umożliwiają fotografowanie w złych warunkach pogodowych. Niektóre przyciski aparatu Canon EOS-1D X Mark III są teraz podświetlane, dzięki czemu można je wyraźnie zobaczyć w ciemności.

Canon EOS-1D X Mark III

Wydłużony czas pracy akumulatora

Nowy procesor DIGIC X w aparacie Canon EOS-1D X Mark III jest nie tylko zaawansowany, ale również wydajny. Dzięki dostarczanemu w zestawie akumulatorowi LP-E19 aparat umożliwia ponad dwukrotnie dłuższe fotografowanie w porównaniu z aparatem EOS-1D X Mark II – można zrobić około 2850 zdjęć po każdym naładowaniu.

Aparat EOS-1D X Mark III jest również zgodny ze starszymi akumulatorami LP-E4N, jednak maksymalna szybkość zapisu zdjęć jest wtedy ograniczona do 14 kl./s.


< Powrót do przeglądu aparatu Canon EOS-1D X Mark III

Powiązane artykuły