DRUKOWANIE I TWORZENIE

Wyzwanie dot. papierowych rękodzieł 3: jesienne urodziny

W trzeciej serii wyzwań związanych z papierowymi rękodziełami dowiesz się, jak projektantka Pippa Hiscock stworzyła radosną dekorację urodzinową.
Tort i mniejsze babeczki ozdobione dekoracjami z papieru i ułożone na stole kawowym obok rekwizytów fotograficznych, z banerem z papieru wiszącym w tle.
Wiele urodzinowych dekoracji z papieru, w tym baner i liczne rekwizyty fotograficzne, rozłożonych na stole obok nożyczek, deski do krojenia i opakowania papieru firmy Canon.

Od banerów po rekwizyty fotograficzne – Pippa pobrał szereg szablonów w ramach wyzwania związanego z papierowym rękodziełem. Woli tworzyć papierowe dekoracje nadające się do recyklingu, niż kupować plastikowe jednorazowego użytku.

Przyjęcie urodzinowe zawsze powinno być radosne, bez względu na wiek. Pora roku odgrywa ważną rolę w planowaniu przyjęcia – letnie urodziny najlepiej spędzić w ogrodzie lub parku, natomiast jesienne, ze względu na pogodę, raczej warto zorganizować w domu. Przyjęcia urodzinowe dla dorosłych nie muszą być nudne. Nawet jeśli za oknem pada deszcz, możesz stworzyć radosną atmosferę dla siebie i bliskich. Przypomnij sobie dzieciństwo i pobaw się w prace ręczne dzięki Canon Creative Park.

Dzięki setkom szablonów do wyboru, m.in. z ozdobami na tort, chorągiewkami i zabawnymi grami, możesz wybrać dowolny motyw, który pozwoli Ci poczuć dziecinną radość. Stworzenie własnych dekoracji jest niedrogim sposobem na ożywienie i spersonalizowanie przyjęcia. Szablony papierowe można po wszystkim poddać recyklingowi lub zachować na przyszłość.

Canon Creative Park zawiera mnóstwo atrakcyjnych szablonów do wyboru na każde urodziny – piąte, dwudzieste piąte czy sześćdziesiąte. „Znalezienie urodzinowych wycinanek było bardzo łatwe” – mówi Pippa. „A co najlepsze, od razu dowiaduję się, jak trudny jest dany szablon i ile czasu mam na niego przeznaczyć.

„Pozbycie się plastiku jest dla mnie bardzo ważne, zwłaszcza na przyjęciu. Mogę się bawić bez wyrzutów sumienia. Oddałam nawet kilka zachowanych dekoracji sąsiadom, aby mogli je ponownie wykorzystać je przed recyklingiem”.

Pippa zajmuje się tworzeniem artystycznych kolaży z papieru, ale prace ręczne uwielbiała zawsze. „Jako dziecko zawsze robiłam coś z kartonu” – mówi. „To naprawdę pozwala mi się oderwać i zrelaksować. Ponadto zrobienie czegoś z niczego daje mnóstwo satysfakcji.

„Uwielbiam brać udział w tym wyzwaniu, ponieważ łączy moje ulubione zajęcia – tworzenie, przyjmowanie gości i robienie czegoś wyjątkowego, w tym tortu – a wszystko to bez plastiku”.

Zobacz, jak Pippa poradziła sobie z tym wyzwaniem, a przy tym podzieliła swoimi najważniejszymi wskazówkami dotyczącymi tworzenia własnych dekoracji urodzinowych z papieru.

Projektantka Pippa Hiscock uśmiecha się, wycinając papierowy szablon wydrukowany na drukarce Canon PIXMA za pośrednictwem aplikacji Canon Creative Park.

Poznaj twórczynię

Kto:Pippa Hiscock

Co: projektantka i twórczyni artykułów do domu i na prezent

Kto jeszcze: piesek Rothko

Wybór szablonów

Dłoń trzymająca smartfon z ekranem wyświetlającym szablon Creative Park i drukarka Canon PIXMA stojąca na stole.

Dostęp do Canon Creative Park można uzyskać za pomocą smartfona, tabletu lub laptopa. Do wyboru masz setki szablonów, dzięki którym imprezy będą zawsze wyglądać atrakcyjnie i ciekawie. Przeglądaj lub wyszukaj według słów kluczowych, aby szybko znaleźć dokładnie to, czego szukasz.

W związku z przyjęciem urodzinowym Pippa przeprowadziła wyszukiwanie w Canon Creative Park z użyciem słów kluczowych „birthday” i „party”, znajdując mnóstwo atrakcyjnych szablonów. „Myślałam o dużej dekoracji na ścianę, która stanowiłaby estetyczne tło dla wielu zabawnych zdjęć, więc od razu wybrałam girlandę <<happy birthday>> i rekwizyty fotograficzne” – mówi Pippa.

Kiedy miała już większe elementy, zajęła się szczegółami, a przyjęcie urodzinowe przecież nie może się obyć bez tortu. „Oczywiście, że tort musiał być, więc miniaturowe chorągiewki ozdobne na tort były idealne” – kontynuuje. „Wystarczyło je wyciąć, złożyć i przykleić na sznurku, a następnie zawiesić na ścianie lub przywiązać do drewnianych patyczków do tortu”.

Zupełnym nowicjuszom Pippa radzi wybrać na początek kilka atrakcyjnych, ale prostych dekoracji, takich jak girlanda czy baner z imieniem, i sprawdzić trudność każdego szablonu. „Takie rzeczy, jak banery urodzinowe z chorągiewkami, robią wrażenie na przyjęciu, a przy tym są naprawdę łatwe do wykonania” – mówi.

Drukowanie szablonów

Z drukarki Canon PIXMA wychodzi się wydruk szablonu Canon Creative Park.

Pippa użyła wielu różnych szablonów do dekoracji pokoju i utworzenia rekwizytów fotograficznych na przyjęcie, ale zależało jej na stworzeniu czegoś większego, co od razu dałoby właściwy efekt. Ten baner „happy birthday” był prosty do wycięcia i połączenia sznurkiem.

Ręce nacinające szablon Canon Creative Park przed złożeniem.

Niektóre szablony są bardziej złożone. Jeśli tworzysz papierowe rękodzieła z rodziną, jest wiele prostych szablonów, które mogą zostać wycięte przez rodziców i łatwo złożone przez małe dzieci, podczas gdy starsze dzieci i dorośli zajmują się bardziej wymagającymi projektami.

„Niektóre szablony były szybkie i proste w wykonaniu, a inne stanowiły większe wyzwanie, wymagając więcej czasu i koncentracji, ale wszystkie dały mi dużo radości” – mówi Pippa. „Miło było spędzić czas na tworzeniu przy filiżance herbaty, a efektem były piękne, kolorowe dekoracje na przyjęcie”.

Pippa podłączyła drukarkę Canon PIXMA do domowej sieci Wi-Fi, a następnie połączyła ją ze smartfonem z aplikacją Canon Creative Park. Dzięki temu mogła po prostu wyszukać odpowiednie szablony, po czym kliknąć przycisk Drukuj.

Po wydrukowaniu wybranych szablonów Pippa wycięła wszystkie modele. Wtedy nadszedł czas na kluczową fazę nacinania papieru przed złożeniem szablonów. Dzięki temu produkt końcowy jest mocny i wytrzymały. Po nacięciu i złożeniu szablonów sklej pozostałe części zgodnie z dostarczonymi instrukcjami i pamiętaj, aby pozostawić papierowe rękodzieła do całkowitego wyschnięcia przed ich użyciem do dekoracji wnętrza.

Tworzenie wystroju wnętrza

Widok z góry pokazujący, jak Pippa wycina zdjęcie swojej twarzy wydrukowanej na błyszczącym papierze fotograficznym Canon Glossy Photo Paper.

Pippa wycięła zdjęcia siebie i psa Rothko, aby je przykleić do patyczków. Możesz także użyć szablonów Creative Park, aby dodać osobiste akcenty do dekoracji z zabawnymi motywami z pikniku lub dekoracji na stół na uroczystą kolację.

Ręka wkładająca do babeczki chorągiewkę z wizerunkiem głowy Pippy.

Pippa mieszka w Bristolu w Wielkiej Brytanii i pracuje głównie w domu, a Rothko to jej towarzysz w domowym biurze. Wydrukowała zdjęcie Rothko i swojej twarzy na papierze fotograficznym Canon Plus Glossy II i przymocowała je do patyczków za pomocą biodegradowalnej taśmy, po czym umieściła w babeczkach.

Pippa użyła zdjęć, aby stworzyć zabawne, spersonalizowane chorągiewki do wetknięcia w babeczki. To świetny sposób na spersonalizowanie przyjęcia. Na imprezę zaręczynową można na przykład wykorzystać zdjęcia szczęśliwej pary, a na inne okazje – ulubione zdjęcia z wakacji lub portrety zwierzaków. „Zrobiłam już chorągiewki do babeczek, ale jeszcze nie wykorzystałam zdjęć” – mówi. „Szukanie zdjęć gości do wydrukowania było naprawdę zabawne”. Zaleca nawet zrobić je ze znajomymi tego wieczora, aby mogli sami wybrać.

Pippa wydrukowała swoje ulubione zdjęcia na papierze fotograficznym Canon Plus Glossy II za pomocą drukarki PIXMA, wycięła figurki, a następnie po prostu przykleiła je do patyczków za pomocą biodegradowalnej taśmy. Można zrobić figurki dwustronne, drukując dwie kopie zdjęć, albo pisząc coś zabawnego lub imię osoby na odwrocie.

Pamiętaj, że możesz łatwo spersonalizować szablony z aplikacji Canon Creative Park, dodając rysunki, a nawet wstążkę – możliwości twórcze są nieograniczone. „Urodzinowe chorągiewki były łatwe do spersonalizowania – wystarczyło wybrać piękny, jasny neonowy sznurek do zawieszenia chorągiewek” – mówi Pippa.

Można nawet połączyć swe siły ze znajomymi i tworzyć własnoręcznie wykonane prezenty, a jeśli chcesz przejść na wyższy poziom, możesz spróbować stworzyć skomplikowane modele papierowych dzieł sztuki.

Czas na imprezę!

Cztery osoby uśmiechające się do zdjęcia z rekwizytami fotobudki utworzonymi za pomocą Canon Creative Park i drukarki PIXMA.

Pippa ze znajomymi wykonała i wykorzystała urodzinowe rekwizyty w stylu fotobudki, ale Ty możesz wybrać rekwizyty fotobudki z Canon Creative Park z motywem sportowym lub festiwalowym.

Pippa dobrze bawiła się ze znajomymi na przyjęciu urodzinowym. „Świetnie się bawiliśmy i zrobiliśmy fajne zdjęcia przy użyciu wszystkich tych papierowych rekwizytów i masek w stylu fotobudki” – mówi.

Wszystkim spodobały się też spersonalizowane chorągiewki ze zdjęciami. Mogą one stanowić doskonałe drobne upominki imprezowe, które można wykorzystać podczas innych uroczystości. „Chorągiewki ze zdjęciami na babeczkach wszystkich rozbawiły i mogłam im dać po kawałku tortu do domu” – mówi.

Pippa mówi, że chętnie ponownie skorzysta z szablonów z Canon Creative Park. „Prace ręczne są zabawne, a ja dostałam na koniec wyjątkowe, osobiste zdobienia znacznie taniej, niż gdybym kupiła gotowe” – mówi. „A najlepsze jest to, że wszystko nadaje się do recyklingu!”

Dzięki Creative Park zaplanowanie i zorganizowanie urodzinowej imprezy może być zabawnym i kreatywnym zajęciem dla każdego, niezależnie od wieku. W końcu wiek to stan umysłu, więc warto przypomnieć sobie dzieciństwo i odwiedzić Creative Park.

Jeśli podoba Ci się pomysł połączenia prac ręcznych z tworzeniem alternatywnych dekoracji bez plastiku, warto zwrócić uwagę na nasze ostatnie wyzwanie związane z papierowym rękodziełem na święta i sprawdzić, co można zrobić w tym roku dzięki szablonom Creative Park. Odwiedź naszą stronę w Pinterest, aby znaleźć inspirację i nie zapomnij podzielić się swoimi dziełami za pomocą hashtagu #MadeWithPixma!

Wykonane z góry zdjęcie aparatu Canon umieszczonego na drukarce Canon PIXMA z kolażem zdjęć w tle.

CANON CLUB

Wyjątkowa społeczność twórców podzielających Twoje zainteresowania. Realizuj swoją pasję ze wsparciem, z inspiracją i z korzyściami. Przystąpienie do klubu jest bardzo proste. Kup produkt. Zarejestruj się. Dołącz do Canon Club
Tamzin Wilks

Powiązane produkty

Powiązane artykuły