PROJEKT KORPORACYJNY CANON

Świat wydrukowany fantazją z Canon

Nowoczesny druk przemienił krakowską świetlicę i rozbudza dziecięcą wyobraźnię
Świat wydrukowany fantazją z Canon
Druk w aranżacji wnętrz

Miejsce pełne zabawy

Wesoła zabawa, wspólna nauka, rozwój talentów i pasji, dalekie i bliskie wyjazdy, wsparcie starszych i bardziej doświadczonych osób - wszystko to oferują świetlice, zwane oficjalnie Placówkami Wsparcia Dziennego.

Przedstawiamy Wesołe Małolaty z krakowskiego Prądnika Czerwonego. Szybki rzut oka na ostatnie aktywności pozwala stwierdzić, że - faktycznie - radości tam nie brakuje! Dzieciaki wspólnie pieką ciasta, rywalizują w turnieju tenisa stołowego, wychodzą z opiekunami do kina lub parku trampolin.

Postanowiliśmy stworzyć dla nich coś naprawdę wyjątkowego!!

Wnętrze Wesołych Małolatów zmieniło się nie do poznania.

Korzystając z możliwości technologii druku, Canon przemienił świetlicę w nowoczesne i przyjazne miejsce. Na ścianach pojawili się kosmonauci, a podłogę wypełniła Droga Mleczna. Nadruki urozmaiciły także meble.

Od strony technicznej za druk odpowiedzialne były nowoczesne plotery Canon. Ploter płaski Arizona umożliwił zadrukowanie stołów i krzeseł, a na Colorado stworzyliśmy trwałe i łatwe w czyszczeniu tapety oraz drukowaną podłogę.

Wyzwaniem była dla nas ciemna kolorystyka wnętrza. Ludzkie oko łatwiej wychwytuje nawet delikatne zmiany tonalne w ciemnych kolorach, dlatego kluczowe było to, aby każdy bryt (pas materiału) był wydrukowany dokładnie w takim samym odcieniu. Dzięki wykorzystaniu niskotemperaturowej technologii UVgel mogliśmy zachować zgodność kolorystyczną oraz łatwo dopasować materiał. A co ważne, żaden wydruk w świetlicy nie został zalaminowany.

Jesteśmy pewni, że zarówno samo podłoże (tapeta podłogowa marki Canon), jak i wykorzystywany atrament UVgel, nie będą podlegać degradacji ani ścieraniu. To istotne w takim miejscu jak świetlica, gdzie przecież podczas dobrej zabawy nikt nie myśli o wytrzymałości tapety.

Druk w aranżacji wnętrz
CreativePark

Druk to także… świetna zabawa

Ale to jeszcze nie wszystko! Najlepszy etap dopiero się rozpoczyna. Po aranżacji świetlicy przyjdzie bowiem czas na zabawę z wykorzystaniem nowych materiałów. Canon dostarczył Wesołym Małolatom jedną ze swoich flagowych drukarek serii MegaTank – PIXMA G3460. Jest to wysokiej jakości, wydajne i ekonomiczne, urządzenie wielofunkcyjne z Wi-Fi i obsługą usług w chmurze. W połączeniu z nowatorską aplikacją Creative Park i zapasem papieru MP-101, dzieciaki z Krakowa otrzymały więc mnóstwo możliwości zabawy i rozwijania swojej kreatywności.

Creative Park oferuje niemal nieskończone możliwości tworzenia. Od własnoręcznie zaprojektowanych kartek okolicznościowych, poprzez wycinanki, dekoracje, ramki na zdjęcia, aż po papierowe modele pociągów i samolotów. Nietrudno wyobrazić sobie wykorzystanie zestawu PIXMA G3460 + papier MP-101 + Creative Park w świetlicy środowiskowej: wydarzenia typu urodziny, święta, czy choćby przywitanie wiosny mogą być teraz dużo bardziej kolorowe i pełne radości.

Dlaczego to robimy?

Odpowiedź jest prosta: wierzymy w społeczną odpowiedzialność biznesu i w to, że technologia zmienia świat na lepsze. W codziennym działaniu staramy się realizować ogłoszone przez ONZ Cele Zrównoważonego Rozwoju.

To nie jedyna akcja Canon, mająca za zadanie rozbudzić kreatywność wśród najmłodszych. Od sześciu lat w szkołach podstawowych i średnich prowadzimy program „To MY Tworzymy Świat”. Jego główną część stanowią warsztaty multimedialne, pokazujące młodym twórcom, w jaki sposób opowiadać historie przy pomocy filmów i zdjęć. Każda edycja kończy się także konkursem, doceniającym kreatywność w praktyce.

Ponadto jako Canon Polska zainicjowaliśmy akcję „Klikam, słucham, pomagam!”, w ramach której dostarczyliśmy książki do domu dziecka. Prowadzimy również „Nowy dom dla drukarki” – program, za pośrednictwem którego bezpłatnie wyposażymy wybrane organizacje non-profit w wysokiej klasy biurowe urządzenia wielofunkcyjne.

Przemiana krakowskiej świetlicy to pierwsza odsłona polskiej akcji „Świat wydrukowany fantazją z Canon”. Przyznajemy, że i my czerpaliśmy z niej mnóstwo radości!

Wykorzystane rozwiązania

 • Plotery UV

  Innowacyjny świat technologii UV - poznaj nasze rozwiązania Colorado i Arizona.

 • CAD/GIS

  Technologie wielkoformatowe A0 Canon – jesteśmy dla inżynierów.

 • MegaTank

  Wysokiej jakości, wydajne i ekonomiczne drukowanie, Wi-Fi i obsługa usług w chmurze.

 • Creative Park

  Własnoręcznie wykonane dekoracje, kartki okolicznościowe, wycinanki i dużo więcej…