Sportowcy Canon ruszają z pomocą!

Go Canon Go

Pracownicy Canon Polska już po raz drugi wzięli udział w wewnętrznej rywalizacji sportowej pod nazwą „Go Canon! Go!”. Celem projektu jest promocja aktywnego stylu życia, integracja pracowników, ale przede wszystkim wsparcie organizacji charytatywnej, ponieważ laureaci rywalizacji zamiast nagród otrzymują możliwość decydowania komu i jak pomóc. 

W pierwszej edycji w okresie kwiecień-czerwiec 2017 przez 3 miesiące zmagań zebraliśmy wspólnie 32 237 km, spalając 1 mln kalorii. Do rywalizacji przyłączyło się 70 pracowników Canon. Wyłoniliśmy najlepszego sportowca, biegacza, rowerzystę i chodziarza. Zwycięzcy sami zainicjowali współpracę z organizacją pożytku publicznego Just Riders z Bielsko-Białej, która dzięki funduszom Canon zakupiła pulsoksymetry dla śląskiego hospicjum dla dzieci.

Edycja 2018 cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem. 80 uczestników zebrało 36 300 km. Tym razem laureaci zdecydowali, by wsparcie finansowe przeznaczyć na leczenie i rehabilitację małej Mai, która zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym czterokończynowym.