Protect your relationship with your customers

Nowy dom dla drukarki

Wielofunkcyjne urządzenia Canon szukają organizacji, której będą mogły pomóc w codziennym czynieniu dobra. Tym razem wspieramy organizacje zajmujące się aktywizacją zawodową

Kyosei - ta stara japońska filozofia, oznaczająca życie i pracę dla wspólnego dobra, stanowi drogowskaz dla działań Canon. Organizując już drugą edycję programu „Nowy dom dla drukarki”, jednocześnie wspieramy środowisko naturalne, jak i dobre idee. W tym roku chcemy szczególnie wspomóc organizacje zajmujące się tematem aktywizacji zawodowej.

W 2021 roku zorganizowaliśmy pierwszą polską edycję akcji „Nowy dom dla drukarki”. Do udziału zaprosiliśmy organizacje pożytku publicznego, bezpłatnie oferując im wysokiej jakości biurowe urządzenia wielofunkcyjne. Zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania! Do programu zgłosiły się setki organizacji z całego kraju, od stowarzyszeń wspierających osoby z niepełnosprawnościami, po organizacje edukacyjne i ekologiczne.

Ostatecznie wśród obdarowanych znalazły się fundacje działające na rzecz osób niewidomych, seniorów, osób wykluczonych społecznie oraz rodziców wcześniaków; wsparliśmy też organizację zajmującą się promocją ekologicznego pszczelarstwa, stowarzyszenia działające w obszarze kultury oraz prowadzące działania na rzecz ochrony przyrody i pomocy potrzebującym zwierzętom.

Tym razem postanowiliśmy nieco zawęzić kryteria. Dlatego drugą edycję „Nowego domu dla drukarki” kierujemy do organizacji zajmujących się tematyką aktywizacji zawodowej. Jest jednak warunek. Zgłaszające się do nas w ramach programu fundacje czy stowarzyszenia muszą prowadzić działalność od co najmniej trzech lat i móc pochwalić się kilkoma zrealizowanymi projektami.

Skupiliśmy się na aktywizacji zawodowej, bo wiemy, że to niezwykle istotny obszar w kształtowaniu odpowiedzialnych postaw oraz dojrzałego społeczeństwa. Nie bagatelizujemy jednak innych ważnych obszarów działalności aktywistów – to do nich będą skierowane kolejne edycje akcji!

Na czym polega program?

Zasada działania programu jest prosta. Przedsiębiorcy regularnie odnawiają flotę swoich drukarek i skanerów, bo kolejne generacje urządzeń biurowych oferują wiele nowości. Ale używane maszyny, które opuszczają ich biura, są przecież nadal w świetnym stanie. Chcemy, aby znalazły swój „nowy dom” i mogły być dalej wykorzystywane w codziennych procesach biurowych. Jeśli więc Twoja organizacja potrzebuje wysokiej jakości drukarki lub skanera – zgłoś ją do udziału w programie!

Jak pomagamy

Co można zyskać?

Sprzęt, który przekażemy to nowoczesne urządzenia jedno- i wielofunkcyjne, doskonale sprawdzające się w biurze każdej wielkości. Odpowiedni model maszyny wybierzemy w zależności od konkretnych potrzeb zgłaszających się do nas organizacji.

Co można zyskać?

Kto może wziąć udział w programie?

Do udziału w tegorocznej edycji zapraszamy organizacje zajmujące się tematyką aktywizacji zawodowej. Każda taka organizacja musi działać na rynku przynajmniej od trzech lat. W trakcie rekrutacji będziemy także prosić o opisanie trzech projektów z dziedziny aktywizacji zawodowej, zrealizowanych w ostatnich pięciu latach projektów

Jak pomagamy

Dlaczego to robimy?