Canon EOS RP Image Quality

EOS RP

Nowy standard jakości obrazu w aparatach pełnoklatkowych

Sercem aparatu Canon EOS RP jest wyjątkowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 26,2 MP z technologią Dual Pixel CMOS AF. Doskonała równowaga pomiędzy szczegółowością obrazu i wyjątkową niezawodnością pracy przy słabym oświetleniu. Bardzo ostry obraz w całym kadrze dzięki przetwarzaniu obrazu i autofokusowi przy dokładności co do piksela. Obiektywy Canon RF zostały opracowane specjalnie pod kątem systemu EOS R. Zaowocowało to nowym standardem przetwarzania obrazu, który ma zwiększyć możliwości twórczej pracy i udoskonalić ją.

Dual Pixel CMOS AF
Canon EOS RP sample night_sky
Użyto
  • f/2.0
  • 15.0
  • 3200

Fotografowanie w dowolnym miejscu dzięki niewiarygodnej czułości ISO

Rozpoczynający przygodę z aparatem z pełnoklatkową matrycą docenią większą kontrolę nad głębią ostrości oraz możliwość rejestrowania doskonałych ujęć przy słabym oświetleniu. Maksymalna czułość ISO 40000 umożliwia fotografowanie bez lampy błyskowej z zachowaniem szczegółów i kolorów. W aparacie Canon EOS RP można szybko zmieniać czułość ISO za pomocą pierścienia regulacji na obiektywie lub konfigurowalnych pokręteł, co przekłada się na bardziej instynktowną pracę.

Szybsze przetwarzanie obrazu dzięki procesorowi DIGIC 8

Procesor DIGIC 8 to najnowszy przetwornik obrazu firmy Canon umożliwiający szybsze niż kiedykolwiek przetwarzanie obrazu oraz bardziej dynamiczną pracę. Skraca to czas etapu postprodukcji i pozwala uzyskać lepszą jakość obrazu bez obróbki komputerowej.

Canon EOS R high speed communication

Moc technologii DLO już w momencie fotografowania

Cyfrowy optymalizator obiektywu (DLO) koryguje zarówno aberracje optyczne, jak i utratę rozdzielczości spowodowane przez filtr dolnoprzepustowy, stosując funkcję odwrotną do każdego ujęcia w celu uzyskania obrazu jeszcze bardziej zbliżonego do oryginału. Pozwala to zapisywać szczegółowe obrazy o wysokiej jakości w mniejszych plikach, dzięki czemu fotografowie zyskują znakomitą jakość obrazu i dużą swobodę pracy. Aparat Canon EOS RP może pobierać dane o profilach obiektywów bezpośrednio z obiektywów RF i używać ich w aparacie do optymalizacji w czasie rzeczywistym tuż po zrobieniu zdjęcia.

Canon EOS RP with DLO on of water landscape

Pełny widok

full view shot of Canon EOS RP with DLO on water

100% szczegółów

Skuteczniejsza stabilizacja obrazu

5-osiowa stabilizacja i technologia Dual Sensing IS gwarantują wydajną stabilizację podczas rejestracji obrazu. Eliminują jego drgania i zapewniają twórczą swobodę bez uszczerbku dla jakości. Podwójny system stabilizacji na bieżąco wykrywa współpracę obiektywu z aparatem i zapewnia stabilizację (technologia Dual Sensing) poprzez system komunikacji w mocowaniu obiektywu.

Canon EOS RP shooting night cityscape
Canon EOS RP sample night lights
Użyto
  • f/4
  • 1/8
  • 5000

Lepiej odwzorowany obraz w przypadku formatu RAW

Dzięki 14-bitowej technologii obrazy w formacie RAW generowane przez aparat Canon EOS RP charakteryzują się znakomitą gradacją tonalną, co przekłada się na optymalną jakość obrazu. Może on być przetwarzany w aparacie lub za pomocą bezpłatnego oprogramowania Canon, takiego jak Digital Photo Professional dla komputerów PC lub Mac, albo DPP Express dla urządzeń mobilnych i inteligentnych. W aparacie Canon EOS RP jest też dostępna opcja Compact RAW (C-RAW) pozwalająca oszczędzać miejsce na karcie pamięci przy niemal zerowej utracie jakości obrazu.

Inne interesujące pozycje
Canon EOS RP eos design and handling

EOS RP

Obsługa typowa dla systemu EOS – bez żadnych kompromisów

Canon EOS RP Autofocus

EOS RP

Błyskawiczne ustawianie ostrości w dowolnym miejscu

Canon EOS RP Wi-Fi and connectivity

EOS RP

Wygodna praca i bezproblemowa łączność

Canon EOS RP sample animals

Inne interesujące opcje