Canon EOS RP Autofocus

EOS RP

Błyskawiczne ustawianie ostrości w dowolnym miejscu

Innowacyjny i wyposażony w najnowocześniejsze funkcje aparat Canon EOS RP ma najszybszy na świecie autofokus ustawiający ostrość w 0,05 s1. Elastyczność poszerzonego obszaru AF, szybkość AF, czułość śledzenia oraz doskonałe rezultaty podczas fotografowania aparatem EOS RP przy słabym oświetleniu sprawiają, że niezależnie od tego, czy wykonujesz portrety, fotografujesz krajobrazy, ulice, podróże i wesela, czy nagrywasz filmy – aparat Canon EOS RP umożliwia jeszcze skuteczniejsze opowiadanie fotograficznych historii i rozwijanie kreatywności.

Gergo shootin wth Canon EOS RP
Canon EOS RP sample mountain landscape

Czerwona linia oznacza, że około 88% (poziomo) × około 100% (pionowo) obszaru znajduje się w pełnym kadrze obrazu.

Obsługiwane obiektywy: RF i EF (większość dostępnych obiektywów z kilkoma wyjątkami).

Kolor niebieski oznacza dostępność nawet 4779 punktów AF

Inne interesujące pozycje
Canon EOS RP image quality

EOS RP

Nowy standard jakości obrazu w aparatach pełnoklatkowych

Canon EOS RP eos design and handling

EOS RP

Obsługa typowa dla systemu EOS – bez żadnych kompromisów

Canon EOS RP Wi-Fi and connectivity

EOS RP

Wygodna praca i bezproblemowa łączność

Canon EOS RP capturing a bee

Atrakcyjne zdjęcia portretowe

Aparat Canon EOS RP ma wbudowaną funkcję Eye AF, która umożliwia robienie wyjątkowo atrakcyjnych zdjęć portretowych. Technologia Dual Pixel CMOS AF sprawia, że podczas korzystania z trybu wykrywania twarzy oczy fotografowanego obiektu są bardzo wyostrzone, co gwarantuje wyraźny obraz w przypadku zdjęć portretowych. Funkcja Eye AF działa w aparacie Canon EOS RP w trybach One Shot AF, Servo AF i Filmowy Serwo AF. Dzięki temu wyostrzane są oczy zarówno nieruchomych, jak i ruchomych obiektów. Funkcje dotykowego i przesuwanego AF ułatwiają zmianę położenia ostrości.

Pixels which enable both phase different AF and imaging
Pixels which enable both phase different AF and imaging

Bardzo duża głębia ostrości

Gdy liczy się maksymalna głębia ostrości, na przykład na obrazach makro, z pomocą przychodzi funkcja sekwencji nastaw ostrości. Wystarczy jedno naciśnięcie spustu migawki, aby aparat Canon EOS RP zarejestrował serię zdjęć z automatyczną regulacją miejsca ogniskowania – od położenia początkowego aż po tło. Następnie w programie Digital Photo Professional firmy Canon jest tworzony scalony obraz z pełnym zakresem ostrości w kadrze.

Canon EOS RP focus bracketing flower

1 Stan na 13 lutego 2019 roku. Dotyczy bezlusterkowych aparatów cyfrowych z wymienną optyką wyposażonych w pełnoklatkową matrycę 35 mm z autofokusem opartym na detekcji kontrastu i autofokusem opartym na detekcji fazy w płaszczyźnie obrazu. Wartość obliczono w ramach pomiaru szybkości AF zgodnie z zaleceniami stowarzyszenia Camera & Imaging Products Association (wartość zależy od warunków fotografowania i używanego obiektywu). Do dokonania pomiaru użyto metod wewnętrznych. Warunki pomiaru: 12 EV (temperatura otoczenia, ISO 100), tryb ręczny, obiektyw RF 24-105mm F4L IS USM (ogniskowa 24 mm), ustawienia: migawka zwalniana spustem migawki, 1-punktowy AF (centralny AF), One-Shot AF

Inne interesujące opcje