About Canon Hero

O firmie Canon

Firma Canon jest światowym dostawcą technologii cyfrowego przetwarzania obrazu. Założono ją w Japonii w 1937 roku. Zatrudnia ponad 187 000 osób w działach marketingu i produkcji w Japonii, Ameryce, Europie, Azji i Oceanii. 

O firmie Canon

Canon to najlepsza marka w zakresie przetwarzania obrazu od 80 lat. Jesteśmy największym dostawcą rozwiązań w zakresie przetwarzania obrazu dla klientów indywidualnych, biznesowych i przemysłowych. Nacisk na technologię jest częścią korporacyjnego DNA firmy Canon. Chcemy ułatwiać ludziom dostrzeganie nowych możliwości, które zapewnia im przetwarzanie obrazu.


Wykorzystujemy technologie przetwarzania obrazu, aby dodatkowo rozbudować naszą ofertę i rozwijać nowe obszary działalności, w których nasza technologia obrazowania może przesuwać granice możliwości. Dotyczy to rozwoju satelitów, rozwoju medycyny, zwiększania możliwości urządzeń drukujących i przemysłowych oraz sieciowych kamer wideo, co przyczynia się do budowania inteligentnych miast. Wyjątkowe technologie firmy Canon w zakresie optyki i przetwarzania obrazu przyczyniają się również do postępów w astronomii.


Jesteśmy przekonani, że poprzez nieustanne pokonywanie wyzwań możemy skutecznie stosować filozofię „Kyosei”, która wyraża nasze dążenie do tego, aby wszyscy ludzie – bez względu na rasę, religię i kulturę – żyli w harmonii i działali dla wspólnego dobra i abyśmy my przyczyniali się do poprawy życia społeczeństwa.


Zapoznaj się z historią firmy Canon, aby dowiedzieć się o nas więcej. Z kolei w broszurce Canon Frontier znajdziesz informacje o tworzonych technologiach oraz postępach w zakresie badań i rozwoju. Więcej informacji na temat historii firmy Canon znajduje się w naszej globalnej witrynie.

Canon Europe

Informacje o Canon Europe

Założona w 1957 roku firma Canon Europe jest jedną z trzech regionalnych centrali firmy. Zapewnia ona około jednej czwartej globalnych przychodów firmy Canon. Canon Europe ma siedziby w Londynie i Amstelveen (Holandia). Obsługuje regionalną sprzedaż i marketing w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Canon Europe i jej spółki zatrudniają ponad 13 500 tys. osób na około 120 rynkach w całym regionie.

Zapoznaj się z historią naszej korporacji

Ośrodki badawcze i produkcyjne firmy Canon w Europie

Firma Canon ma też wiele ośrodków badawczych i produkcyjnych w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Wprowadzamy innowacje i nowe rozwiązania w naszych kluczowych obszarach biznesowych:


  • Canon Research Center France S.A.S skupia się na wysokiej wydajności sieci komunikacyjnych oraz wysokiej jakości przetwarzania danych i protokołów internetowych.
  • Canon Bretagne we Francji produkuje, wytwarza i napełnia kasety z tonerem w całej Europie, a także ponownie przetwarza kasety firmy Canon zebrane w całej Europie. 
  • Canon Giessen w Niemczech to centrum obsługi i pomocy technicznej, a także pierwsza firma produkującą sprzęt biurowy założona przez Canon poza Japonią.
  • Canon Ophthalmic Technologies z siedzibą w Polsce dostarcza najnowocześniejsze technologie obrazowania i jest kluczowym dostawcą oprogramowania wykorzystywanego w nowoczesnych urządzeniach do diagnostyki oczu. 
  • Technologies B.V. w Venlo (Holandia) jest globalną siedzibą . Mamy tam również centrum innowacji i technologii. Jej główne działania obejmują prace badawczo-rozwojowe, produkcję i logistykę dotyczącą dużych formatów, systemów druku arkuszy i systemów druku na arkusze cięte, a także materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych.
  • Printing Systems to centrum innowacji i technologii w Poing (Niemcy). Ośrodek specjalizuje się w badaniach i rozwoju w zakresie czarno-białych i kolorowych systemów drukujących, oprogramowania i organizacji pracy oraz profesjonalnych usług.

Spółki z grupy Canon z siedzibą w Europie

Stale opracowujemy innowacyjne rozwiązania w naszych głównych obszarach działania i nowych dziedzinach rozwoju. Rozbudowujemy naszą grupę o firmy, które mogą zwiększyć zakres specjalistycznej wiedzy dostępnej w firmie Canon. Zależy nam na opcjach, dzięki którym pozostaniemy liderem światowym liderem w dziedzinie technologii przetwarzania obrazu – od firm z branży oprogramowania po rozwiązania do transmisji obrazu przez sieć oraz technologie drukarskie i fotograficzne. Dowiedz się więcej o firmach z Grupy Canon w Europie.

Wyświetl firmy należące do grupy

Inne interesujące opcje: