RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE

WIRTUALNA RZECZYWISTOŚĆ

Nowy sposób oglądania. Witamy w SYSTEMIE EOS VR firmy Canon

Dowiedz się, jak tworzyć trójwymiarowe, realistyczne materiały, korzystając ze zgodnego pełnoklatkowego aparatu EOS i obiektywu RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE oraz stosując wydajniejszy i prostszy przepływ pracy dzięki SYSTEMOWI EOS VR.

Czy chcesz, aby skontaktował się z Tobą przedstawiciel firmy Canon?

Wypełnij krótki formularz, aby poprosić o kontakt ze strony specjalisty ds. produktów firmy Canon.

Rejestruj stereoskopowy obraz 180° VR aparatem EOS

Innowacyjne rozwiązanie firmy Canon do przechwytywania obrazu 180° VR upraszcza i usprawnia cały proces. Wykorzystuje ono zalety systemu z mocowaniem RF, który umożliwił zaprojektowanie kompaktowego, podwójnego obiektywu typu „rybie oko” rzutującego stereoskopowe obrazy dla lewego i prawego oka na jednej pełnoklatkowej matrycy. Ta innowacyjna konstrukcja skutecznie eliminuje problemy związane z wyrównywaniem obiektywów i synchronizacją obrazu – rejestruje dwa obrazy typu „rybie oko” obok siebie w jednym pliku. Dzięki temu proces konwersji i eksportu do ostatecznego równoodległościowego obrazu VR jest prostszy i przebiega sprawniej.
RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE

Inteligentniejsze

W przypadku zgodnych aparatów pełnoklatkowych z mocowaniem RF, takich jak model EOS R5 / R5 C z niesamowitą matrycą o wysokiej rozdzielczości, konfiguracja nagrywania i samo filmowanie stereoskopowego obrazu 180° VR jest teraz łatwiejsze. Wystarczy podłączyć obiektyw RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE do obsługiwanego aparatu z odpowiednim oprogramowaniem układowym i skonfigurować ustawienia aparatu, aby zacząć tworzyć wirtualne materiały.

Zdalne fotografowanie

Użyj najnowszej wersji programu EOS Utility (połączenie przewodowe) lub Camera Connect (połączenie bezprzewodowe) firmy Canon, aby zdalnie skonfigurować aparat i sterować nim, a także wyświetlać podgląd na żywo w postaci dwóch obrazów typu „rybie oko” umieszczonych obok siebie lub w postaci obrazu równoodległościowego.

Camera Connect
EOS VR Utility

Konwertowanie

Skomplikowany proces wyrównywania, synchronizacji i łączenia występujący w przypadku używania kilku aparatów i systemów plików, udało się znacznie uprościć dzięki oprogramowaniu EOS VR Utility1 firmy Canon (obsługuje format Canon RAW w przypadku zgodnych aparatów, w tym 8K RAW LT/60P z modelu EOS R5 C), które znacznie usprawnia konwersję stereoskopowych materiałów filmowych oraz zdjęć pod kątem edycji i odtwarzania. Korzystając z dodatku EOS VR firmy Canon, można nawet importować i automatycznie konwertować materiały filmowe VR (MP4) firmy Canon bezpośrednio do programu Adobe Premiere Pro1.

Edytuj

Program EOS VR Utility firmy Canon umożliwia proste kadrowanie plików wideo Canon VR przed konwersją. Jednak większą kontrolę nad jakością i edycją – z myślą o profesjonalnych produkcjach – zapewnia program Adobe Premiere Pro, do którego można zaimportować skonwertowane pliki z programu EOS VR Utility. Można też użyć dodatku EOS VR do Adobe Premiere Pro, aby zaimportować i skonwertować pliki EOS VR w ramach jednego procesu.

Wtyczka do Adobe Premiere Pro VR

Zalety SYSTEMU EOS VR firmy Canon

SYSTEM EOS VR firmy Canon umożliwia szybsze i bardziej wydajne tworzenie zachwycających, profesjonalnych stereoskopowych materiałów 180° VR.

 • TECHNOLOGIA

  Dwa obiektywy, jedna matryca

  Umożliwia używanie zgodnych modeli z mocowaniem RF i matrycą o wysokiej rozdzielczości, takich jak EOS R5 / R5 C2, do rejestrowania dwóch obrazów na jednej pełnoklatkowej matrycy. Dzięki temu konfiguracja urządzenia jest szybsza, prostsza i bardziej efektywna – nie trzeba wyrównywać ani synchronizować urządzenia i obiektywów. Ponadto użycie jednego aparatu i jednej matrycy sprawia, że oba obrazy mają takie same kolory i parametry ekspozycji, a domyślnie wszystkie ustawienia aparatu są takie same. Dzięki temu dopasowanie lewego i prawego obrazu podczas postprodukcji zajmuje mniej czasu.

 • TECHNOLOGIA

  Wydajna konwersja pojedynczych plików i efektywne zarządzenie nimi

  Rejestrowanie obrazów dla lewego i prawego oka na jednej matrycy umożliwia zapis wyrównanych i zsynchronizowanych obrazów w jednym pliku. Upraszcza to zarządzanie plikami w kontekście konwersji na obrazy równoodległościowe (nie są wymagane dodatkowe operacje łączenia kilku obrazów/plików), a także eksportowanie przy użyciu różnych profesjonalnych kodeków z myślą o odtwarzaniu lub dalszej obróbce na osi czasu w systemie do edycji nieliniowej.

 • TECHNOLOGIA

  System aparatów EOS

  Użycie modelu EOS, takiego jak EOS R5 / R5 C, z matrycą 8K, umożliwia operatorom pracę ze znanym i uniwersalnym systemem urządzeń, a także stosowanie profili Canon Log/Log3, dzięki czemu obraz cechuje się nie tylko wysoką rozdzielczością, ale także szerokim zakresie dynamicznym, co przekłada się na większy realizm gotowych materiałów.

Pokrewne oprogramowanie

Produkty powiązane

POTRZEBUJESZ POMOCY?

Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie EOS VR firmy Canon?

 1. Projekcja równoodległościowa obrazów 180° VR zarejestrowanych aparatem firmy Canon wymaga użycia programu EOS VR Utility i dodatku EOS VR do Adobe Premiere Pro. Program EOS VR Utility w wersji 1.2 lub nowszej umożliwia konwersję obsługiwanych plików Canon RAW, w tym 8K RAW LT/60P z kamery EOS R5 C (zgodność formatów RAW zależy od urządzenia), a także obsługę procesora Apple Silicon i przyspieszenia sprzętowego przy użyciu procesora graficznego. Do konwertowania filmów dłuższych niż 2 minuty może być potrzebna płatna usługa subskrypcji. Aby z niej skorzystać, trzeba mieć identyfikator Canon ID. Wymagane będzie też zainstalowanie specjalnego „aktywatora HEVC” dla używanego urządzenia.
 2. Zapewnienie zgodności ze standardem VR może wymagać użycia najnowszego oprogramowania układowego.

  UWAGA: OPROGRAMOWANIE TEGO SYSTEMU VR MOŻE RÓŻNIĆ SIĘ OD OPROGRAMOWANIA PRODUKTU DOSTĘPNEGO W SPRZEDAŻY.