Obiektywy do lustrzanek cyfrowych

Canon EF 50mm f/1.8 STM

Atrakcyjny cenowo obiektyw z silnikiem STM i jasną przysłoną f/1,8; sprawdza się w fotografii ogólnej, portretowej i przy słabym oświetleniu.

Obiektyw z dużym otworem przysłony zapewnia wysoką jakość portretów i zdjęć wykonanych przy słabym oświetleniu

Dzięki obiektywowi EF 50mm f/1.8 STM bez problemu można tworzyć bardziej artystyczne i wymowne zdjęcia, a to za sprawą dużego otworu przysłony (f/1,8) umożliwiającego mocne wyostrzenie fotografowanego obiektu i piękne rozmycie tła.


Model EF 50mm f/1.8 STM to doskonały obiektyw do:

 • Portrety

  Idealnie nadaje się do rejestrowania wyrazów twarzy znajomych i członków rodziny, przez co świetnie sprawdzi się na weselach, imprezach i przyjęciach

 • Praca przy słabym oświetleniu

  Idealnie nadaje się do pracy w ciemnym otoczeniu i fotografowania nocnych pejzaży, pokazów fajerwerków lub wnętrz

 • Do użytku na co dzień

  Uwiecznisz wydarzenia rozgrywające się na Twoich oczach na ulicach Twojego miasta i podczas wyjątkowo emocjonujących wydarzeń.

Artystyczne i wymowne zdjęcia

Szeroki otwór przysłony (f/1,8) obiektywu EF 50mm f/1.8 STM umożliwia wyostrzenie obiektu i rozmycie tła. Fotografowie określają to terminem „mała głębia ostrości”. Obiekt zostaje uwydatniony, co sprawia, że obiektyw świetnie nadaje się do portretów — człowiek staje się najważniejszym obiektem na zdjęciu.
8f669a16ae6611c17a438832606df7cdc3d9d749

Więcej światła

Szeroki otwór przysłony (f/1,8) przepuszcza ponad 8 razy więcej światła niż standardowy obiektyw o zmiennej ogniskowej dołączony do aparatu EOS*. W rezultacie obraz jest wyraźniejszy — poziom rozmycia ruchu jest niższy i nie trzeba tak często korzystać z lampy błyskowej w warunkach słabego oświetlenia, co pozwala z łatwością oddać atmosferę takiego otoczenia.

EF 50mm f/1.8 STM
EF 50mm f/1.8 STM

Do portretów i codziennego użytku

Ogniskowa 50 mm umożliwia wypełnienie kadru z komfortowej odległości, co sprawia, że jest to doskonały obiektyw do portretów. Obiektyw EF 50mm f/1.8 STM jest niewielki i zapewnia perspektywę zbliżoną do ludzkiego oka, dzięki czemu idealnie nadaje się do codziennego użytkowania — zawsze noś go razem z aparatem EOS.

Doskonała ostrość zdjęć i filmów

Niemal bezgłośna technologia STM (silnik krokowy) pozwala na niezwykle szybką regulację ostrości podczas fotografowania, co ułatwia uwiecznianie ulotnych chwil. Kręcenie wysokiej jakości filmów jest łatwiejsze za sprawą technologii STM, ponieważ zapewnia ona stabilną, cichą i ciągłą regulację ostrości — filmy są płynne, a ścieżki dźwiękowe rejestrują tylko odgłosy otoczenia, a nie pracę silnika regulacji ostrości.

EF 50mm f/1.8 STM

Unowocześniony klasyk

Obiektyw EF 50mm f/1.8 STM jest następcą popularnego modelu EF 50mm f/1.8 II, który słynął z niezwykle wysokiej jakości zdjęć i przystępnej ceny. Najnowsza wersja zapewnia równie wysoką jakość zdjęć przy szybkim, niemal bezgłośnym mechanizmie i bardziej wytrzymałej konstrukcji — to prawdziwa niespodzianka za tę cenę.

Galeria zdjęć

Zobacz galerię

Akcesoria powiązane

 • Akcesoria do obiektywów

  Lens Hood ES-68

  Osłona obiektywu chroni obiektyw przed niepożądanym światłem, aby zapobiec powstawaniu niechcianych odblasków na zdjęciach.

 • Akcesoria do obiektywów

  Pokrowiec na obiektyw LP1014

  Miękki futerał do wybranych obiektywów EF.
 • Akcesoria do obiektywów

  Lens Cap E-49

  Chroni obiektyw Canon, gdy nie jest używany.

 • Akcesoria do obiektywów

  Dekiel przeciwkurzowy

  Chroni obiektyw Canon, gdy nie jest on używany.
 • Canon EF 50mm f/1.8 STM
  Oceny i recenzje

  Zobacz również...

  Cztery alternatywne obiektywy dla modelu EF 50mm f/1.8 STM wybrane przez ekspertów.