Canon EF 400mm f/4 DO IS II USM

EF 400mm f/4 DO IS II USM

Wysokiej jakości super-teleobiektyw wykorzystuje technologię optyki dyfrakcyjnej, co pozwala uzyskać lżejszą konstrukcję o mniejszych rozmiarach.

Korzyści

  • Kompaktowy i lekki obiektyw 400 mm
  • Najwyższa jakość obrazu. Zapobiega odbiciom światła i niedokładnej zbieżności kolorów na krawędziach obiektu
  • 4-stopniowy stabilizator obrazu chroni przed drganiami aparatu
  • Precyzyjnie ustawiaj ostrość za pomocą zaawansowanej regulacji AF z funkcją pełnej regulacji ręcznej
  • Dzięki odpornej konstrukcji nie trzeba przerywać fotografowania w trudnych warunkach atmosferycznych

Cechy szczegółowe

Przyjrzyj się dokładniej produktowi Canon EF 400mm f/4 DO IS II USM

Przenośna, lekka konstrukcja


Obiektyw EF 400mm f/4 DO IS II USM jest mniejszy od konwencjonalnie zaprojektowanego obiektywu 400 mm f/4, a także lżejszy, ponieważ waży zaledwie 2100 g. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii optyki dyfrakcyjnej firmy Canon (DO), kompensującej niepożądane efekty optyczne, które w przeciwnym wypadku powstałyby w wyniku takiego drastycznego zmniejszenia wielkości.

Mniejsza podatność na odbicia światła i pojawienie się niedokładnej zbieżności kolorów na krawędziach obiektu


Technologa DO trzeciej generacji zastosowana w obiektywie EF 400mm f/4 DO IS II USM sprawia, że świetnie się on sprawdza szczególnie w rękach osób wykonujących zdjęcia sportowców, dzikiej przyrody i na potrzeby reportaży. Obiektyw jest odporny na odbicia światła i eliminuje efekty niedokładnej zbieżności kolorów na krawędziach obiektu, a także zapewnia doskonałą ostrość w całym kadrze.

Technologia stabilizacji obrazu


Fotografuj z pewnością siebie dzięki czasowi otwarcia migawki do czterech stopni wolniejszemu niż normalnie. Stabilizator obrazu (IS) obiektywu EF 400mm f/4 DO IS II USM chroni przed drganiami aparatu i utrzymuje kluczową ostrość. Stabilizator obrazu obiektywu działa w jednym z trzech trybów: pierwszy jest przeznaczony do obiektów nieruchomych, drugi — do ujęć panoramujących, a trzeci — do nieskoordynowanych, dynamicznych wydarzeń.

Zachowanie ostrości


Intuicyjnie umieszczone elementy sterujące na obiektywie EF 400mm f/4 DO IS II USM bardzo łatwo można odnaleźć podczas fotografowania. Szeroki pierścień ręcznego ustawiania ostrości pozwala dokonywać subtelnych korekt bez odsuwania aparatu od oka. Przyciski Focus Preset i Focus Stop pozwalają fotografom skupić się na konkretnym punkcie sceny.

Świetnie nadaje się także do filmów


Technologia Power Focus pozwala fotografom kręcącym filmy tworzyć efekty powolnej zmiany ostrości, które przechodzą płynnie między różnymi częściami sceny.

Skonstruowana z myślą o wydajnej pracy


W przypadku pogorszenia się warunków atmosferycznych obiektyw EF 400mm f/4 DO IS II USM pozwala dalej fotografować bez obaw uszkodzenia obiektywu. Odporna na trudne warunki pogodowe konstrukcja chroni przed pyłem i wilgocią, a zapobiegająca powstawaniu smug powłoka fluorowa na przednim elemencie obiektywu odpycha cząsteczki wody i brudu.

Dane techniczne produktu

Więcej informacji o produkcie Canon EF 400mm f/4 DO IS II USM, jego cechach i możliwościach.

Related Products

Obiektywy szerokokątne

Nasze obiektywy szerokokątne zapewniają szersze pole widzenia i pozwalają uwzględnić większy obszar w kadrze.