Makroobiektyw stałoogniskowy

Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM

Umożliwia przybliżenie obiektu.

Obiektyw EF 100mm f/2.8L Macro IS USM sprawdza się świetnie w następujących zastosowaniach:

 • Makro

 • Portrety

 • Żywność

Ostre zdjęcia makro

Wiele obiektywów firmy Canon ma stabilizatory obrazu minimalizujące drgania aparatu podczas pracy z ręki. Jednak ten model wyposażono w przełomowy hybrydowy system stabilizacji obrazu, który przeciwdziała standardowym drganiom spod różnych kątów oraz przesunięciom bocznym szczególnie widocznym podczas robienia zdjęć z bardzo małych odległości.
 • ON

 • OFF

Obraz z podpisem „Wł.” pokazuje wykorzystanie hybrydowego stabilizatora obrazu, natomiast podpis „Wył.” odnosi się od obrazu, przy którego wykonaniu nie użyto stabilizacji obrazu.

Przesunięcia i drgania

Przesunięcia występują, gdy aparat porusza się równolegle do sceny rejestrowanej przez matrycę. Jest to szczególnie widoczne w przypadku makrofotografii. Z reguły robienie zdjęć makro wymaga użycia stabilnego statywu, jednakże nowy hybrydowy stabilizator obrazu eliminuje przesunięcia i drgania aparatu. Daje to większą elastyczność eliminowania naturalnych drgań aparatu oraz możliwość reagowania na ruchy lub zmiany pozycji obiektu. Dzięki temu zdjęcia makro zawsze będą wyraźne i pełne szczegółów.

Wyjątkowy obiektyw

Doskonałe rezultaty dzięki szybkiej i cichej pracy

Gdy nawet najmniejsze zakłócenia mogą zrujnować doskonale przygotowane zdjęcie, niesamowicie szybki i cichy autofokus silnika USM w połączeniu z 100 mm ogniskową gwarantuje najlepsze rezultaty przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej odległości od obiektu. Wbudowany ogranicznik ostrości może przyspieszyć prędkość ustawiania automatycznej ostrości poprzez ograniczanie jej na określonym dystansie.

Canon Camera
EF 100mm f/2.8L Macro IS USM

Jakość wykonania serii L

Obiektyw EF 100mm f/2.8L Macro IS USM z prestiżowej serii L został skonstruowany z użyciem materiałów najwyższej jakości, a jego szczelna obudowa chroni przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi i zapewnia wytrzymałość pozwalającą na pracę w dowolnych warunkach.

Ten obiektyw nadaje się świetnie do robienia portretów ze względu na soczewkę o bardzo niskiej dyspersji, która usuwa aberracje chromatyczne, oraz piękny efekt bokeh uzyskiwany dzięki 9-listkowej przysłonie f/2.8.

Połączenie nadzwyczajnego hybrydowego stabilizatora obrazu, przysłony f/2.8 i szybkiego systemu automatycznej ostrości USM powoduje, że ten wyjątkowy obiektyw sprawdza się naprawdę dobrze. Dzięki temu jest on popularny nie tylko wśród osób, które robią zdjęcia makro okazjonalnie, ale również wśród tych, którzy chcą się w nich specjalizować.

Canon Camera

Uniwersalny obiektyw do robienia świetnych portretów

Obiektyw EF 100mm f/2.8L Macro IS USM to świetny dodatek do każdego zestawu fotograficznego. Jest on świetny w robieniu zdjęć portretowych, ponieważ pozwala podejść niezwykle blisko do obiektu bez utraty wysokiej ostrości i jakości obrazu.

Piękne portrety z zachowaniem krystalicznie czystych szczegółów

Model EF 100mm f/2.8L Macro IS USM ma wszystko, czego można oczekiwać od obiektywu najwyższej jakości. Doskonała jakość optyczna oraz precyzyjne odwzorowanie najdrobniejszych szczegółów sprawdzają się, gdy chcesz uwydatnić w portrecie rysy twarzy obiektu.

EF 100mm f/2.8L Macro IS USM
EF 100mm f/2.8L Macro IS USM

Idealna perspektywa

Ogniskowa 100 mm jest idealna do portretów, ponieważ umożliwia robienie pięknych zdjęć z przybliżeniem bez rozmazywania rysów twarzy. Hybrydowy stabilizator obrazu pozwala robić piękne zdjęcia z ręki przy słabym oświetleniu.

Szczegóły są najważniejsze

Przysłona f2.8 pozwala uzyskać płytką głębię ostrości, tworząc wrażenie dystansu. Pozwala to oddzielić obiekt od tła oraz skierować uwagę oglądających na wybrane szczegóły.

EF 100mm f/2.8L Macro IS USM

Galeria zdjęć

Akcesoria powiązane

 • Akcesoria do obiektywów

  Pierścień pośredni EF 12 II

  Podczas współpracy z wybranymi obiektywami pierścień pośredni 12 mm pozwala nastawiać ostrość znacznie bliżej.
 • Macrolite Adapter 67

  Umożliwia używanie lamp błyskowych Canon Macro Twin Lite lub Macro Ring Lite z obiektywami o średnicy mocowania filtra 67 mm.
 • Akcesoria

  Etui na obiektyw LP1219

  Ochronny futerał miękki dla wybranych obiektywów RF.
 • Tripod Mount Ring D Black

  Zgodny z obiektywem RF 100mm F2.8L Macro IS USM. Ma jeden gwint śruby o średnicy 1/4 cala.
 • Akcesoria do obiektywów

  Ochronny filtr obiektywu 67 mm

  Chroni przedni element optyczny obiektywów przed zabrudzeniem i uszkodzeniem. Pasuje do obiektywów z gwintem filtra 67 mm.
 • Akcesoria do obiektywów

  Kołowy filtr polaryzacyjny Canon PL-C B 67 mm

  Filtr polaryzacyjny do obiektywów o średnicy mocowania filtra 67mm.
 • Akcesoria do obiektywów

  Dekiel przeciwkurzowy

  Chroni obiektyw Canon, gdy nie jest on używany.
 • Akcesoria do obiektywów

  Lens Cap E-67II

  Chroni obiektyw Canon, gdy nie jest on używany.
 • Akcesoria do obiektywów

  Osłona obiektywu ET-73

  Chroni obiektyw przed niepożądanym światłem, aby zabezpieczyć zdjęcia przed niechcianym odblaskiem.
 • Akcesoria do obiektywów

  Pierścień pośredni EF 25 II

  Ten 25-milimetrowy pierścień pośredni jest mocowany między korpusem aparatu a obiektywem, co pozwala ustawiać ostrość z mniejszej odległości i robić zdjęcia makro. Pierścień obsługuje sygnały elektryczne.
 • Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM
  Oceny i recenzje

  Zobacz również...

  Cztery alternatywne obiektywy modelu EF 100mm f/2.8L Macro IS USM wybrane przez ekspertów.

 • EF 100mm f/2.8 Macro USM

  Wydajny, pełnoklatkowy makroobiektyw z przysłoną f/2,8, który świetnie sprawdza się również podczas robienia zdjęć portretowych.
 • Obiektywy do lustrzanek cyfrowych

  EF 180mm f/3.5L Macro USM

  Profesjonalny makroobiektyw z serii L z funkcją teleobiektywu i silnikiem USM wykonywanie zbliżeń z większej odległości.
 • Obiektywy do lustrzanek cyfrowych

  EF 24-70mm f/4L IS USM

  Kompaktowy obiektyw zmiennoogniskowy z serii L o przysłonie f/4 ze stabilizatorem obrazu; świetnie sprawdza się na co dzień i w podróży.
 • Obiektywy do lustrzanek cyfrowych

  EF-S 60mm f/2.8 Macro USM

  Makroobiektyw z silnikiem USM i dużym otworem przysłony f/2,8 pozwalający uchwycić niesamowite szczegóły niewidoczne dla ludzkiego oka.
 • Obiektywy szerokokątne

  Nasze obiektywy szerokokątne zapewniają szersze pole widzenia i pozwalają uwzględnić większy obszar w kadrze.