APARATY KOMPAKTOWE

Dlaczego model PowerShot G7 X Mark III jest najlepszym aparatem kompaktowym Canon do tworzenia kreatywnych treści

Odkryj, w jaki sposób ten kieszonkowy aparat do strumieniowej transmisji 4K może uwolnić Twoją kreatywność i idealnie wpasuje się w Twoją codzienność.
Kobieta ustawiająca aparat Canon PowerShot G7 X Mark III obok swojego laptopa, by filmować zajęcia jogi z salonu.

Niezależnie od tego, co uwielbiasz tworzyć, wyrażanie siebie wymaga narzędzi, które pomogą Ci uwolnić kreatywność w codziennym życiu. Aparat Canon PowerShot G7 X Mark III w kompaktowej obudowie mieści technologię filmowania w rozdzielczości 4K, 20,1-megapikselową matrycę oraz odchylany ekran dotykowy, przez co jest idealnym towarzyszem kreatywnego działania.

Niezależnie od tego, czy jesteś wideoblogerem, nauczycielem jogi, pracownikiem biurowym, rodzicem czy muzykiem, ten kieszonkowy aparat może służyć jako kamera internetowa do prowadzenia rozmów wideo i bezprzewodowej transmisji strumieniowej na żywo, do rejestrowania przygód na świeżym powietrzu, tworzenia codziennych wideoblogów oraz zdjęć z wakacji. Dzięki mobilności, uniwersalnemu szerokokątnemu obiektywowi 24 mm, obiektywowi z zoomem 4,2x, zaawansowanemu systemowi stabilizacji obrazu, który pozwala na wykonywanie zdjęć bez drgań, oraz wbudowanej w sercu urządzenia intuicyjnej, łatwej w obsłudze technologii aparat Canon PowerShot G7 X Mark III pomaga utrwalać i udostępniać ważne chwile.

W tym miejscu trzech twórców treści – nauczycielka jogi online i specjalistka ds. mediów społecznościowych, Sara Malcolm, wideoblogerka i ekspertka w dziedzinie albumów, Mei-Ying Chow, oraz filmowiec i fotograf, Jamie James – dzielą się swoimi doświadczeniami, jak ten aparat pomaga im w komunikowaniu swojej pracy, życia i sztuki w sieci.

Mei-Ying Chow

Wideoblogowanie swoich dzieł

Aparat Canon PowerShot G7 X Mark III na stole z drukarką SELPHY Square QX10 oraz albumem z wycinkami.

Mei-Ying Chow jest studentką ostatniego roku studiów ekonomicznych w King's College London, która ma 90 000 subskrybentów na kanale YouTube. Jest ekspertką w dziedzinie albumów z wycinkami, która w ciągu ostatnich siedmiu lat zbudowała własną markę dzięki codziennym blogom w serwisach społecznościowych. Korzysta z aparatu PowerShot G7 X Mark III, aby dokumentować swoje studenckie życie oraz swoją twórczość rękodzielniczą.

„Na moim kanale od pięciu lub sześciu lat pokazuję, jak robię albumy z wycinkami, a pamiętnik prowadzę od zawsze” – mówi Mei-Ying. „Do tej sesji wykonałam stronę poświęconą ukończeniu szkoły przez moją siostrę, to było w 2018 roku. Ponieważ zakończenie mojej szkoły w tym roku zostało przełożone, pomyślałam, że jak najlepiej wykorzystam jej dzień”.

Aparat Canon PowerShot G7 X Mark III skierowany w dół na statywie filmuje kobietę, która na łóżku tworzy stronę albumu z wycinkami.

Mei-Ying sfilmowała swój proces tworzenia albumów z wycinkami z zastosowaniem ujęć z góry i zbliżeń za pomocą aparatu G7 X Mark III, w połączeniu z pięknymi odbitkami wydrukowanymi na drukarce SELPHY Square QX10 za pośrednictwem smartfona.

Kobieta robiąca z góry zdjęcie albumu z wycinkami aparatem Canon PowerShot G7 X Mark III.

Wideoblogerka Mei-Ying Chow była zachwycona funkcją stabilizacji obrazu aparatu G7 X Mark III, ponieważ często lubi fotografować z ręki.

„Ekran dotykowy aparatu G7 X Mark III znacznie ułatwia filmowanie z bliska, ponieważ autofokus jest naprawdę szybki, gdy go dotkniesz i łatwiej się go trzyma” – mówi Mei-Ying. Dodatkowo chwali statyw Canon Tripod Grip HG-100TBR, który pomaga jej filmować w niewielkim pokoju studenckim. Statyw ten jest w pełni bezprzewodowy oraz jest wyposażony w odłączany pilot zdalnego sterowania Bluetooth BR-E1, dzięki czemu jest łatwy w użyciu w dowolnym miejscu.

„Niewielka wysokość statywu Tripod Grip HG-100TBR jest doskonała, ponieważ mój pokój w akademiku jest naprawdę mały, więc korzystam z małego statywu na właściwej wysokości” – wyjaśnia.

Dla Mei-Ying kluczowe znaczenie ma też czysty dźwięk w jej filmach, a efekty dźwiękowe wzbogacają ogólne wrażenia z oglądania na jej kanale samouczków z tworzenia albumów z wycinkami. Lekki mikrofon stereofoniczny DM-E100 firmy Canon można podłączyć bezpośrednio do aparatu, aby rejestrować dźwięk stereo.

Mei-Ying twierdzi, że w połączeniu z zewnętrznym mikrofonem „jakość dźwięku aparatu PowerShot G7 X Mark III jest dużo lepsza niż w przypadku wbudowanego mikrofonu lustrzanki. Dźwięk z mikrofonu jest naprawdę czysty i podobają mi się warstwy, które dodaje, dzięki czemu słychać pracujące nożyczki oraz różne inne dźwięki, przez co angażowane są wszystkie zmysły. Staram się nie wyciszać tych dźwięków, gdy dodaję podkład muzyczny, ponieważ w moim przekonaniu nagranie jest ciekawsze”.

Nowy, specjalny tryb vlogowania, który pojawił się przy aktualizacji oprogramowania układowego, sprawia, że PowerShot G7 X Mark III to wybór idealny dla vlogerów – takich jak Mei-Ying.

Sarah Malcolm

Strumieniowa transmisja jogi na żywo z salonu

Kobieta ustawiająca aparat Canon PowerShot G7 X Mark III obok swojego laptopa, by na żywo transmitować zajęcia jogi.

Twórcy, tacy jak Sarah, którzy mają ponad 1000 subskrybentów, mogą transmitować na żywo bezpośrednio do serwisu YouTube za pomocą aparatu Canon PowerShot G7 X Mark III.

Młoda kobieta w jasnej bluzce ćwiczy jogę w swoim salonie, a aparat Canon PowerShot G7 X Mark III filmuje jej ruchy.

„Opcja śledzenia twarzy w aparacie PowerShot G7 X Mark III jest naprawdę pomocna” – mówi instruktorka jogi, Sarah Malcolm, „więc podczas zajęć nie tracę ostrości”.

Z powodu pandemii Covid-19 londyńska nauczycielka jogi i osoba opiniotwórcza w mediach społecznościowych Sarah Malcolm prowadzi swoje zajęcia z jogi na żywo przez Zoom®, dlatego wymaga prostej konfiguracji dla swoich uczniów.

„Na początku 2020 roku przeszłam na nauczanie online, gdy cała moja praca studyjna została wyeliminowana z dnia na noc” – mówi Sarah. „Jednak okazało się, że ta zmiana jest naprawdę potężna i podtrzymuje jeszcze mocniejszą relację niż wcześniej. Najlepszym aspektem tej konfiguracji jest prostota.

Wykorzystując aparat G7 X Mark III do filmowania ćwiczeń z jogi w połączeniu ze stereofonicznym mikrofonem DM-E100 zapewniającym wysoką jakość dźwięku, adapterem PD-E1 do ciągłego nagrywania, statywem HG-100TBR zapewniającym stabilność, Sarah odkryła, że zestaw ten znacznie przewyższa jakość telefonu i laptopa. W razie potrzeby aparat G7 X Mark III umożliwia także rejestrowanie czystego sygnału wyjściowego HDMI w rozdzielczości 4K.

„Nie mogłam uwierzyć w różnicę w jakości podczas ustawiania aparatu do zajęć online”, mówi Sarah. „Aparat G7 X Mark III jest lekki, łatwy w obsłudze i ma znacznie szersze pole widzenia niż wbudowana kamera w laptopie, dzięki czemu uczniowie mogą łatwiej zobaczyć więcej. Możliwość sprawdzenia kadru na odchylanym o 180 stopni ekranie LCD jest również bardzo przydatna, ponieważ pozwala mi nie wypaść z kadru”.

Młoda kobieta w szarym swetrze robiąca z góry zdjęcie owocowego koktajlu i spienionej kawy.

Sarah była pod ogromnym wrażeniem jakości obrazu aparatu Canon PowerShot G7 X Mark III, który wyposażony jest w 20,1-megapikselową matrycę.

Koktajl owocowy, kawa z pianką i plaster pomarańczy na desce do krojenia z góry.

Gdy nie naucza online, Sarah, która także współprowadzi podcast o żywności i zdrowiu — Kitchen Club — często udostępnia zdjęcia pożywnych posiłków i napojów swojej armii 17 500 obserwujących na Instagramie, wykorzystując przysłonę f/1,8–2,8 w aparacie G7 X Mark III, aby uzyskać jasne i wyraźne obrazy prosto z aparatu. Wykonane aparatem Canon PowerShot G7 X Mark III z ustawieniami 24 mm, 1/125 s, f/1,8 i ISO 125. © Sarah Malcolm

Aparat może być także wykorzystywany jako kamera internetowa. W tym celu wystarczy pobrać oprogramowanie Canon EOS Webcam Utility, które współpracuje z większością aplikacji do wideokonferencji i przesyłania strumieniowego. To sprawia, że jest on idealnym rozwiązaniem dla nauczycieli jogi oraz ogólnie instruktorów fitness, którzy oferują platformy członkowskie online.

Podczas filmowania aparatem PowerShot G7 X Mark III w obrębie kadru znajduje się czerwona ramka – to ulepszony wskaźnik nagrywania, który zapewnia dodatkowe potwierdzenie i zapobiega przedwczesnemu rozpoczęciu filmowania. Dzięki ulepszonym funkcjom AF aparatu PowerShot G7 X Mark III twórcy, tacy jak Sarah, nie muszą martwić się o utratę ostrości podczas nagrywania.

Jamie James

Świadome wideoblogowanie na łonie natury

Mężczyzna filmuje się aparatem Canon PowerShot G7 X Mark III podczas medytacji przy klifie. W tle widoczny jest ocean.

Jamie James, który od sześciu lat jest pełnoetatowym filmowcem i fotografem, specjalizuje się w produkcji materiałów na świeżym powietrzu dla takich marek jak Vans czy North Face. Dla niego wszechstronny zestaw wysokiej jakości jest niezbędny do tworzenia treści.

Jamie przetestował swój aparat Canon PowerShot G7 X Mark III podczas nagrywania filmów i robienia zdjęć w środowisku naturalnym. Wysoka liczba klatek na sekundę (do 120 kl./s) i obiektyw zmiennoogniskowy 4,2x 24–100 mm f/1,8–2,8 okazały się idealne do uwieczniania dramatycznych klifów Jurajskiego Wybrzeża, które posłużyły mu jako tło. Aparat PowerShot G7 X Mark III ma 4-stopniową stabilizację obrazu, która umożliwia wykonywanie zdjęć z dłuższymi czasami otwarcia migawki bez problemów z drganiami aparatu.

Dzięki najnowszej aktualizacji oprogramowania układowego aparat PowerShot G7 X Mark III ma udoskonaloną funkcję IS, która umożliwia fotografowanie, oraz funkcję AE z priorytetem twarzy, która ułatwia uwiecznianie ludzi w ruchu.

Mężczyzna kucający na plaży i fotografujący palenisko gazowe aparatem Canon PowerShot G7 X Mark III.

Jamie James jest filmowcem i fotografem, który nie planuje przesadnie swoich sesji, dlatego jest zachwycony wszechstronnością aparatu Canon PowerShot G7 X Mark III.

Piana morska docierająca o zmierzchu na piaszczystym brzegu.

„Mój kreatywny proces to odkrywanie i fotografowanie tego, co wygląda świetnie” – mówi. „Wystarczy po prostu wyjść i zobaczyć, co się wydarzy, uchwycić to, co dzieje się w danej chwili”. Wykonane aparatem Canon PowerShot G7 X Mark III z ustawieniami 100,8 mm, 1/200 s, f/2,8 i ISO 160. © Jamie James

„Nagrałem siebie, robiąc kawę i wykonując ćwiczenia rozciągające, ponieważ chciałem podzielić się odrobiną mojego życia i znaczeniem spędzania czasu na łonie natury oraz tym, jak uspokajające może to być” – mówi. „Wszechstronność tego obiektywu jest niesamowita, a możliwość fotografowania rozległych krajobrazów i zbliżeń wartkiej akcji jest niewiarygodna”.

„Rozmiar jest bardzo ważny, kiedy wybierasz się na długą wędrówkę, więc możliwość schowania aparatu w kieszeni, a potem fotografowania w formacie RAW jest niesamowita, ponieważ nie musisz sięgać do torby i dzięki temu nie przegapisz chwili” – mówi Jamie.

Dzięki najnowszej aktualizacji oprogramowania układowego aparat PowerShot G7 X Mark III ma także linie kadru dla różnych formatów obrazu, co ułatwia wykonywanie zdjęć przeznaczonych na rozmaite portale i do wydrukowania. Podczas filmowania na ekranie może być wyświetlany specjalny znacznik Instagrama, który informuje o tym, że materiał będzie dobrze wyglądać w mediach społecznościowych.

Używając nakładek zebry w aparacie PowerShot G7 X Mark III, które pomagają w określaniu poprawnej ekspozycji, można zapobiegać prześwietleniom obrazu.

Mężczyzna wyjmuje aparat Canon PowerShot G7 X Mark III z kieszeni płaszcza.

Poszukiwanie przygód przez Jamie’ego oznacza, że potrzebuje on lekkiego zestawu o niewielkich rozmiarach, który można zabrać w odległe miejsca, a aparat G7 X Mark III może zapewnić profesjonalnym filmowcom i fotografom wszystko w kieszonkowej obudowie.

Korzystanie z wysokiej jakości kamery internetowej do rozmów wideo ma również duże znaczenie dla takich twórców jak Jamie, ponieważ jego odbiorcy mogą poczuć jakość jego pracy. Wszystko to jest możliwe dzięki aparatowi Canon PowerShot G7 X Mark III przez połączenie USB.

„Jako filmowiec i fotograf chcę wywrzeć dobre wrażenie. Jeśli mogę dołączyć do rozmowy przez Zoom®, ustawiam scenę tak, aby miała kinową jakość z dużą głębią ostrości, przez co klienci uzyskują pojęcie o tym, co otrzymają, kiedy będą ze mną pracować”.

Autorka: Lorna Dockerill

Powiązane produkty

Powiązane artykuły

 • FILMY

  Wskazówki dotyczące ulepszania filmów publikowanych w mediach społecznościowych

  Czworo twórców opowiada o tym, jak tworzyć atrakcyjne treści i wyróżniać się w Internecie.

 • NAGRYWANIE VLOGÓW

  Jak zostać blogerem?

  Zacznij tworzyć wysokiej jakości vlogi, korzystając z naszych wskazówek dla początkujących.

 • FOTOGRAFIA

  EOS R50 czy EOS R10

  Porównujemy najważniejsze cechy i same konstrukcje dwóch aparatów systemu EOS R z matrycą APS-C.

 • NAGRYWANIE VLOGÓW

  Poznaj PowerShot V10

  Dowiedz się, dlaczego mała kamera 4K dla vlogerów firmy Canon jest doskonałym wielofunkcyjnym zestawem dla początkujących.