Filmowa hybryda

Marzenie twórców treści. Jeden aparat do zdjęć i filmów

Javier Cortes filmuje tancerkę baletową w teatrze aparatem Canon EOS R6

Javier Cortes w akcji – filmuje tancerkę baletową ćwiczącą w teatrze Massimo na Sycylii. ® Teatro Massimo.

Oprócz zdjęć o doskonałej jakości aparat EOS R6 rejestruje wyjątkowe filmy. Możesz nagrywać w rozdzielczości do 4K/60p lub z szybkością do 120 klatek na sekundę w trybie Full HD – a wszystko to dzięki technologii Dual Pixel CMOS AF umożliwiającej pracę autofokusu z ciągłym śledzeniem obiektu. Zaawansowane technologie aparatu umożliwiają rejestrowanie obrazu o szerokim zakresie dynamiki i z pięknymi kolorami.

Aparat Canon EOS R6 w rękach w naturalnym otoczeniu

Fotografuj z ręki i korzystaj z potencjału połączenia wewnętrznej stabilizatora obrazu w aparacie EOS R6 i stabilizacji w obiektywie.

Filmowanie tancerki baletowej w otwartym, naturalnym obszarze otoczonym filarami

Filmowanie w jakości 4K 60p pozwala uchwycić urok i płynność baletu, z wyjątkowymi szczegółami i w naturalnych kolorach.

Aparat Canon EOS R6 trzymany nisko, fotografujący tancerza siedzącego na podłodze

Obracany ekran pomaga kadrować ujęcia w przypadku fotografowania z niskiego pułapu, co zapewnia spektakularny efekt. ® Teatro Massimo.

Wygląd i atmosfera zgodna z zamysłem artystycznym

Aparat EOS R6 może rejestrować obraz wideo w różnych rozdzielczościach i z różną prędkością nagrywania, w zależności od tego, jaki efekt wizualny chcemy osiągnąć.

W przypadku rozdzielczości 4K UHD filmowcy mogą rejestrować obraz o niezwykłej wyrazistości i szczegółowości, a także korzystać z różnych prędkości nagrywania:
• Tryb 23,98p – kinematograficzny wygląd obrazu
• Tryby 25p i 30p – standardowe odwzorowanie obrazu
• Tryby 50p i 60p – odtwarzanie płynnego ruchu dynamicznych obiektów lub tworzenie efektów zwolnionego tempa (prędkość mniejsza o połowę)

W przypadku nagrywania w rozdzielczości Full HD dostępne są dodatkowe opcje:
• Tryby 100p i 120p umożliwiają jeszcze bardziej płynne odtwarzanie bardzo szybko poruszających się obiektów oraz ekstremalne efekty czterokrotnie wolniejszego tempa*.

Poza konwencjonalnym samowyzwalaczem interwałowym do zdjęć aparat EOS R6 obsługuje także nagrywanie filmów poklatkowych w rozdzielczości 4K i Full HD. Dzięki temu filmowcy mogą rejestrować zmiany w ujęciu, które zachodzą znacznie wolniej niż standardowo, i kontrastować je z obrazem w czasie rzeczywistym oraz w zwolnionym tempie.

* Podczas nagrywania w rozdzielczości Full HD 100/120p dźwięk nie jest rejestrowany.

Javier filmuje dwoje tancerzy baletowych w teatrze aparatem Canon EOS R6

Javier filmuje tancerzy baletowych, demonstrując wyjątkowe możliwości filmowe aparatu EOS R6, a także 8-stopniową stabilizację obrazu. ® Teatro Massimo.

Jakość obrazu na profesjonalnym poziomie

Aparat EOS R6 umożliwia rejestrowanie materiału z wykorzystaniem profilu Canon Log 1, która pozwala zachować szczegóły w jasnych i ciemnych partiach obrazu podczas pracy w warunkach wysokiego kontrastu. Materiał zarejestrowany za pomocą profilu Canon Log 1 można łatwo korygować w postprodukcji. Ułatwia on zastosowanie konkretnego wyglądu lub profilu kolorów albo dopasowanie koloru do materiału zarejestrowanego za pomocą innych aparatów w tym samym formacie.

Aparat EOS R6 obsługuje obecnie kodek H.265 oraz bardziej tradycyjny kodek H.264. Umożliwia to nagrywanie w 10-bitowym formacie 4:2:2, który zapewnia doskonałą jakość obrazu. Zapis może odbywać się zarówno na kartach pamięci SD, jak i na zewnętrznym rejestratorze podłączonym do wyjścia HDMI.

Obsługa zakresu dynamicznego

Podczas pracy w warunkach wysokiego kontrastu tryb HDR Movie aparatu EOS R6 rejestruje na przemian klatki, które są niedoświetlone, a następnie prawidłowo oświetlone, a następnie łączy je w jedną klatkę, która automatycznie zachowuje szczegóły w najjaśniejszych obszarach. Jednak to nie wszystko.

Aparat EOS R6 obsługuje teraz także tryb HDR PQ na potrzeby filmów i zdjęć. W tym trybie wysokiego zakresu dynamiki wykorzystywany jest kwantyzator percepcyjny, który sprawia, że obraz wygląda olśniewająco na zgodnych wyświetlaczach HDR.

Aparat nagrywa w trybie HDR PQ i formacie zgodnym ze specyfikacją HDR BT.2100 (PQ), a także z kompresją H.265, dzięki czemu można edytować materiał w zgodnym oprogramowaniu.

Tancerka baletowa pozuje na otwartej przestrzeni w otoczeniu filarów

Cytat

„Canon EOS R6 pozwala mi skuteczniej filmować”.

Canon Camera

Autor: Javier Cortes

Canon Ambassador


Dual Pixel CMOS AF II

Nasz zaktualizowany system Dual Pixel CMOS AF II umożliwia płynne, pewne i ciągłe ustawianie ostrości we wszystkich trybach nagrywania. Aparat ma również funkcje wykrywania twarzy i oczu, która działa na obszarze 100% kadru*, dzięki czemu idealnie nadaje się do filmowania w szybkim tempie. System może również rozpoznawać koty, psy i ptaki oraz z łatwością śledzić je w obrębie kadru, regulując odpowiednio ostrość.

Łatwo jest również stworzyć efekt płynnej zmiany ostrości, który powoduje przesunięcie obszaru ostrości z jednego miejsca na drugie – a tym samym pozwala przekierować uwagę publiczności. To świetny i profesjonalny efekt, a aparat EOS R6 ułatwia jego uzyskanie. Wystarczy dotknąć ekranu dotykowego aparatu (lub ekranu podłączonego urządzenia inteligentnego), aby aparat płynnie zmienił ostrość – z prędkością określoną przez użytkownika w systemie menu.

* Wyłącznie ze zgodnymi obiektywami. W przypadku niektórych ujęć i obiektów przesunięcie ramki AF do krawędzi ekranu może nie być możliwe.

Aparat EOS R6 ma funkcję „zebry” – paskowy wzór na ekranie – który ostrzega o zbliżaniu się obiektu lub obszaru do określonego poziomu jasności i ryzyku prześwietlenia. Za pomocą opcji w menu głównym aparat EOS R6 można ustawić tak, aby uruchamiał się na różnych poziomach jasności.

Tancerka baletowa pozuje na otwartej przestrzeni w otoczeniu filarów

Wyostrz to, co najważniejsze

Dzięki zaawansowanemu autofokusowi Dual Pixel CMOS AF II aparat EOS R6 rozpoznaje i śledzi poruszające się obiekty jak żaden inny aparat bezlusterkowy wcześniej.
Ręczny aparat Canon EOS R6

® Teatro Massimo.

Narzędzia ułatwiające ustawianie ostrości
W przypadku ręcznej regulacji ostrości aparat EOS R6 zapewnia szereg narzędzi, które pomagają osiągnąć optymalną ostrość obrazu i uzyskać pożądane rezultaty.

Wzmacnianie krawędzi
Krawędzie ostrych części ujęcia są obrysowane kolorem wybranym przez użytkownika.
Powiększenie wyostrzonego obrazu
Powiększenie obrazu, najpierw 5-krotnie, a następnie 10-krotnie, pozwoli lepiej zobaczyć obraz i ocenić ostrość.
Wspomaganie Dual Pixel CMOS AF
Technologia Dual Pixel CMOS AF w modelu EOS R6, po raz pierwszy zastosowana w kamerze Cinema EOS C300 Mark II, mierzy odległość obiektu za pomocą algorytmów Dual Pixel i wyświetla wskaźnik informujący o tym, czy obiekt znajduje się w obszarze ostrości, czy też jest poza nim.

Czas pracy

Aparat EOS R6 ma zaawansowane możliwości filmowania i fotografowania – wszystko w niewielkiej obudowie. W przypadku najwyższej liczby klatek na sekundę i największej rozdzielczości generowana jest spora ilość ciepła z uwagi na intensywną pracę aparatu. Przyczynia się do tego także mechanizm AF. Poniżej podano przybliżony czas pracy w przypadku konkretnej rozdzielczości i liczby klatek na sekundę w temperaturze 23°C (licząc od zimnego startu).

4K 60P
– 94% szerokości matrycy: 30 min
– Matryca APS-C (nadpróbkowanie obrazu 5.1K): 35 min*1

4K 30P
– 94% szerokości matrycy: 40 min*1​
– Matryca APS-C (nadpróbkowanie obrazu 5.1K): 40 min*1
*1 Czas nagrywania jest ograniczony do 29 minut i 59 sekund. Oznacza czas, po którym można natychmiast wznowić nagrywanie.

Jeśli aparat rozgrzeje się do wyznaczonego limitu temperatury, zaleca się jego wyłączenie w celu odprowadzenia ciepła.
Poniżej podano przybliżony czas odzyskiwania sprawności w temperaturze 23°C, ale zależy on od różnych czynników, takich jak temperatura otoczenia, fakt ciągłej pracy aparatu i wybrana rozdzielczość pracy. Czas potrzebny na przywrócenie pełnego czasu nagrywania zależy od temperatury otoczenia.

4K 60P
– Po 10-minutowym chłodzeniu można nagrywać przez około 5 minut.

INSPIRACJE

„FILMY POTRAFIĄ PRZENOSIĆ WIDZA W WYJĄTKOWY ŚWIAT”

Canon Camera

Autor: Javier Cortes

Canon Ambassador


Zestaw sprzętowy Javiera Cortesa

Kluczowy zestaw używany do profesjonalnego filmowania.

Javier Cortes trzymający aparat Canon EOS R6

Aparaty

EOS R6

Bez względu na to, co i jak fotografujesz, aparat EOS R6 pozwala na kreatywną pracę, która do tej pory wydawała się niemożliwa.

Więcej informacji

Obiektywy

Canon RF 24-70mm F2.8L IS USM

Ten model, należący do trójki niezbędnych profesjonalnych obiektywów RF firmy Canon, ma duży otwór przysłony, stabilizator obrazu i silnik Nano USM, który umożliwia cichą regulację ostrości.

Więcej informacji

Obiektywy

Canon RF 15-35mm F2.8L IS USM

Najjaśniejszy ultraszerokokątny obiektyw firmy Canon z silnikiem Nano USM, 5-stopniowym stabilizatorem obrazu oraz 3 elementami asferycznymi i 2 elementami UD, które zapewniają niezwykle wyraźny obraz. Wanda mówi, że pomaga jej tworzyć „piękne i niewiarygodnie wyraźne obrazy”.

Więcej informacji

Canon RF 50mm F1.2L USM

Obiektyw, który wyznacza nowe standardy w zakresie wydajności fotografowania dzięki doskonałej ostrości obrazu, wyjątkowej kontroli twórczej i bardzo skutecznej pracy przy słabym oświetleniu.

Więcej informacji

Powiązane artykuły

Zapoznaj się z tymi artykułami, aby dowiedzieć się, dlaczego Canon EOS R6 wyróżnia się w tak wielu dziedzinach.

 • Fotograf przygotowuje aparat Canon EOS R6 do sesji fotograficznej

  OBSŁUGA I OPCJE POŁĄCZEŃ

  Zaprojektowany przez firmę Canon dla Ciebie

  Konstrukcja aparatu EOS R6 od razu wyda się znajoma.

 • Mężczyzna w baletowej pozie tanecznej

  SZYBKOŚĆ

  EOS R6 – ciche serie zdjęć

  Aparat EOS R6 pozwala fotografować seriami i bezgłośnie z szybkością do 20 kl./s.

 • Wyostrzanie właściwych obiektów dzięki aparatowi EOS R6

  AUTOFOKUS

  Wyostrz to, co najważniejsze

  Dzięki zaawansowanemu autofokusowi Dual Pixel CMOS AF II aparat EOS R6 rozpoznaje i śledzi poruszające się obiekty jak żaden inny aparat bezlusterkowy wcześniej.

 • Występ baletowy na tle morza

  JAKOŚĆ I STABILIZACJA OBRAZU

  Doskonała jakość obrazu w niesprzyjających warunkach

  Aparat EOS R6 jest wyposażony w technologie znane z flagowego modelu EOS-1D X Mark lll.