Filmowa hybryda

Marzenie twórców treści. Jeden aparat do zdjęć i filmów

Javier Cortes filmuje tancerkę baletową w teatrze aparatem Canon EOS R6

Javier Cortes w akcji – filmuje tancerkę baletową ćwiczącą w teatrze Massimo na Sycylii. ® Teatro Massimo.

Oprócz zdjęć o doskonałej jakości aparat EOS R6 rejestruje wyjątkowe filmy. Możesz nagrywać w rozdzielczości do 4K/60p lub z szybkością do 120 klatek na sekundę w trybie Full HD – a wszystko to dzięki technologii Dual Pixel CMOS AF umożliwiającej pracę autofokusu z ciągłym śledzeniem obiektu. Zaawansowane technologie aparatu umożliwiają rejestrowanie obrazu o szerokim zakresie dynamiki i z pięknymi kolorami.

Aparat Canon EOS R6 w rękach w naturalnym otoczeniu

Fotografuj z ręki i korzystaj z potencjału połączenia wewnętrznej stabilizatora obrazu w aparacie EOS R6 i stabilizacji w obiektywie.

Filmowanie tancerki baletowej w otwartym, naturalnym obszarze otoczonym filarami

Filmowanie w jakości 4K 60p pozwala uchwycić urok i płynność baletu, z wyjątkowymi szczegółami i w naturalnych kolorach.

Aparat Canon EOS R6 trzymany nisko, fotografujący tancerza siedzącego na podłodze

Obracany ekran pomaga kadrować ujęcia w przypadku fotografowania z niskiego pułapu, co zapewnia spektakularny efekt. ® Teatro Massimo.

Wygląd i atmosfera zgodna z zamysłem artystycznym

Aparat EOS R6 może rejestrować obraz wideo w różnych rozdzielczościach i z różną prędkością nagrywania, w zależności od tego, jaki efekt wizualny chcemy osiągnąć.

W przypadku rozdzielczości 4K UHD filmowcy mogą rejestrować obraz o niezwykłej wyrazistości i szczegółowości, a także korzystać z różnych prędkości nagrywania:
• Tryb 23,98p – kinematograficzny wygląd obrazu
• Tryby 25p i 30p – standardowe odwzorowanie obrazu
• Tryby 50p i 60p – odtwarzanie płynnego ruchu dynamicznych obiektów lub tworzenie efektów zwolnionego tempa (prędkość mniejsza o połowę)

W przypadku nagrywania w rozdzielczości Full HD dostępne są dodatkowe opcje:
• Tryby 100p i 120p umożliwiają jeszcze bardziej płynne odtwarzanie bardzo szybko poruszających się obiektów oraz ekstremalne efekty czterokrotnie wolniejszego tempa*.

Poza konwencjonalnym samowyzwalaczem interwałowym do zdjęć aparat EOS R6 obsługuje także nagrywanie filmów poklatkowych w rozdzielczości 4K i Full HD. Dzięki temu filmowcy mogą rejestrować zmiany w ujęciu, które zachodzą znacznie wolniej niż standardowo, i kontrastować je z obrazem w czasie rzeczywistym oraz w zwolnionym tempie.

* Podczas nagrywania w rozdzielczości Full HD 100/120p dźwięk nie jest rejestrowany.

Javier filmuje dwoje tancerzy baletowych w teatrze aparatem Canon EOS R6

Javier filmuje tancerzy baletowych, demonstrując wyjątkowe możliwości filmowe aparatu EOS R6, a także 8-stopniową stabilizację obrazu. ® Teatro Massimo.

Jakość obrazu na profesjonalnym poziomie

Aparat EOS R6 umożliwia rejestrowanie materiału z wykorzystaniem profilu Canon Log 1, która pozwala zachować szczegóły w jasnych i ciemnych partiach obrazu podczas pracy w warunkach wysokiego kontrastu. Materiał zarejestrowany za pomocą profilu Canon Log 1 można łatwo korygować w postprodukcji. Ułatwia on zastosowanie konkretnego wyglądu lub profilu kolorów albo dopasowanie koloru do materiału zarejestrowanego za pomocą innych aparatów w tym samym formacie.

Aparat EOS R6 obsługuje obecnie kodek H.265 oraz bardziej tradycyjny kodek H.264. Umożliwia to nagrywanie w 10-bitowym formacie 4:2:2, który zapewnia doskonałą jakość obrazu. Zapis może odbywać się zarówno na kartach pamięci SD, jak i na zewnętrznym rejestratorze podłączonym do wyjścia HDMI.

Obsługa zakresu dynamicznego

Podczas pracy w warunkach wysokiego kontrastu tryb HDR Movie aparatu ATHENY rejestruje na przemian klatki, które są niedoświetlone, a następnie prawidłowo oświetlone, a następnie łączy je w jedną klatkę, która automatycznie zachowuje szczegóły w najjaśniejszych obszarach. Jednak to nie wszystko.

Aparat EOS R6 obsługuje teraz także tryb HDR PQ na potrzeby filmów i zdjęć. W tym trybie wysokiego zakresu dynamiki wykorzystywany jest kwantyzator percepcyjny, który sprawia, że obraz wygląda olśniewająco na zgodnych wyświetlaczach HDR.

Aparat nagrywa w trybie HDR PQ i formacie zgodnym ze specyfikacją HDR BT.2100 (PQ), a także z kompresją H.265, dzięki czemu można edytować materiał w zgodnym oprogramowaniu.

xyz

Cytat

„Canon EOS R6 pozwala mi skuteczniej filmować”.

Canon Camera

Autor: Javier Cortes

Canon Ambassador


Dual Pixel CMOS AF II

Nasz zaktualizowany system Dual Pixel CMOS AF II umożliwia płynne, pewne i ciągłe ustawianie ostrości we wszystkich trybach nagrywania. Aparat ma również funkcje wykrywania twarzy i oczu, która działa na obszarze 100% kadru*, dzięki czemu idealnie nadaje się do filmowania w szybkim tempie. System może również rozpoznawać koty, psy i ptaki oraz z łatwością śledzić je w obrębie kadru, regulując odpowiednio ostrość.

Łatwo jest również stworzyć efekt płynnej zmiany ostrości, który powoduje przesunięcie obszaru ostrości z jednego miejsca na drugie – a tym samym pozwala przekierować uwagę publiczności. To świetny i profesjonalny efekt, a aparat EOS R6 ułatwia jego uzyskanie. Wystarczy dotknąć ekranu dotykowego aparatu (lub ekranu podłączonego urządzenia inteligentnego), aby aparat płynnie zmienił ostrość – z prędkością określoną przez użytkownika w systemie menu.

* Wyłącznie ze zgodnymi obiektywami. W przypadku niektórych ujęć i obiektów przesunięcie ramki AF do krawędzi ekranu może nie być możliwe.

Aparat EOS R6 ma funkcję „zebry” – paskowy wzór na ekranie – który ostrzega o zbliżaniu się obiektu lub obszaru do określonego poziomu jasności i ryzyku prześwietlenia. Za pomocą opcji w menu głównym aparat EOS R6 można ustawić tak, aby uruchamiał się na różnych poziomach jasności.

xyz

Wyostrz to, co najważniejsze

Dzięki zaawansowanemu autofokusowi Dual Pixel CMOS AF II aparat EOS R6 rozpoznaje i śledzi poruszające się obiekty jak żaden inny aparat bezlusterkowy wcześniej.

Ręczny aparat Canon EOS R6

® Teatro Massimo.

Narzędzia ułatwiające ustawianie ostrości
W przypadku ręcznej regulacji ostrości aparat EOS R6 zapewnia szereg narzędzi, które pomagają osiągnąć optymalną ostrość obrazu i uzyskać pożądane rezultaty.

Wzmacnianie krawędzi
Krawędzie ostrych części ujęcia są obrysowane kolorem wybranym przez użytkownika.
Powiększenie wyostrzonego obrazu
Powiększenie obrazu, najpierw 5-krotnie, a następnie 10-krotnie, pozwoli lepiej zobaczyć obraz i ocenić ostrość.
Wspomaganie Dual Pixel CMOS AF
Technologia Dual Pixel CMOS AF w modelu EOS R6, po raz pierwszy zastosowana w kamerze Cinema EOS C300 Mark II, mierzy odległość obiektu za pomocą algorytmów Dual Pixel i wyświetla wskaźnik informujący o tym, czy obiekt znajduje się w obszarze ostrości, czy też jest poza nim.

Czas pracy

Aparat EOS R6 ma zaawansowane możliwości filmowania i fotografowania – wszystko w niewielkiej obudowie. W przypadku najwyższej liczby klatek na sekundę i największej rozdzielczości generowana jest spora ilość ciepła z uwagi na intensywną pracę aparatu. Przyczynia się do tego także mechanizm AF. Poniżej podano przybliżony czas pracy w przypadku konkretnej rozdzielczości i liczby klatek na sekundę w temperaturze 23°C (licząc od zimnego startu).

4K 60P
– 94% szerokości matrycy: 30 min
– Matryca APS-C (nadpróbkowanie obrazu 5.1K): 35 min*1

4K 30P
– 94% szerokości matrycy: bez ograniczeń związanych z ciepłem
– Matryca APS-C (nadpróbkowanie obrazu 5.1K): 40 min*1
*1 Czas nagrywania jest ograniczony do 29 minut i 59 sekund. Oznacza czas, po którym można natychmiast wznowić nagrywanie.

Jeśli aparat rozgrzeje się do wyznaczonego limitu temperatury, zaleca się jego wyłączenie w celu odprowadzenia ciepła.
Poniżej podano przybliżony czas odzyskiwania sprawności w temperaturze 23°C, ale zależy on od różnych czynników, takich jak temperatura otoczenia, fakt ciągłej pracy aparatu i wybrana rozdzielczość pracy. Czas potrzebny na przywrócenie pełnego czasu nagrywania zależy od temperatury otoczenia.

4K 60P
– Po 10-minutowym chłodzeniu można nagrywać przez około 5 minut.

INSPIRACJE

„FILMY POTRAFIĄ PRZENOSIĆ WIDZA W WYJĄTKOWY ŚWIAT”

Canon Camera

Autor: Javier Cortes

Canon Ambassador


Zestaw sprzętowy Javiera Cortesa

Kluczowy zestaw używany do profesjonalnego filmowania.

Javier Cortes trzymający aparat Canon EOS R6

Aparaty

EOS R6

Bez względu na to, co i jak fotografujesz, aparat EOS R6 pozwala na kreatywną pracę, która do tej pory wydawała się niemożliwa.

Więcej informacji

Obiektywy

Canon RF 24-70mm F2.8L IS USM

Ten model, należący do trójki niezbędnych profesjonalnych obiektywów RF firmy Canon, ma duży otwór przysłony, stabilizator obrazu i silnik Nano USM, który umożliwia cichą regulację ostrości.

Więcej informacji

Obiektywy

Canon RF 15-35mm F2.8L IS USM

Najjaśniejszy ultraszerokokątny obiektyw firmy Canon z silnikiem Nano USM, 5-stopniowym stabilizatorem obrazu oraz 3 elementami asferycznymi i 2 elementami UD, które zapewniają niezwykle wyraźny obraz. Wanda mówi, że pomaga jej tworzyć „piękne i niewiarygodnie wyraźne obrazy”.

Więcej informacji

Canon RF 50mm F1.2L USM

Obiektyw, który wyznacza nowe standardy w zakresie wydajności fotografowania dzięki doskonałej ostrości obrazu, wyjątkowej kontroli twórczej i bardzo skutecznej pracy przy słabym oświetleniu.

Więcej informacji

Powiązane artykuły

Zapoznaj się z tymi artykułami, aby dowiedzieć się, dlaczego Canon EOS R6 wyróżnia się w tak wielu dziedzinach.

 • Fotograf przygotowuje aparat Canon EOS R6 do sesji fotograficznej

  OBSŁUGA I OPCJE POŁĄCZEŃ

  Zaprojektowany przez firmę Canon dla Ciebie

  Konstrukcja aparatu EOS R6 od razu wyda się znajoma.

 • Mężczyzna w baletowej pozie tanecznej

  SZYBKOŚĆ

  EOS R6 – ciche serie zdjęć

  Aparat EOS R6 pozwala fotografować seriami i bezgłośnie z szybkością do 20 kl./s.

 • Wyostrzanie właściwych obiektów dzięki aparatowi EOS R6

  AUTOFOKUS

  Wyostrz to, co najważniejsze

  Dzięki zaawansowanemu autofokusowi Dual Pixel CMOS AF II aparat EOS R6 rozpoznaje i śledzi poruszające się obiekty jak żaden inny aparat bezlusterkowy wcześniej.

 • Występ baletowy na tle morza

  JAKOŚĆ I STABILIZACJA OBRAZU

  Doskonała jakość obrazu w niesprzyjających warunkach

  Aparat EOS R6 jest wyposażony w technologie znane z flagowego modelu EOS-1D X Mark lll.