OBSŁUGA I ŁĄCZNOŚĆ

Zaprojektowany przez firmę Canon dla Ciebie

Fotograf przygotowuje aparat Canon EOS R6 do sesji fotograficznej

Jeśli jakikolwiek aparat z serii EOS nie jest Ci obcy, aspekty konstrukcji aparatu EOS R6 będą sprawiać wrażenie przyjemnie znanych od momentu, w którym go weźmiesz do ręki. A jeśli jest przeciwnie? Cóż, sądzimy, że pokochasz odkrywanie instynktownej obsługi elementów sterujących i wrażenie, że nic nie dzieli Cię od fotografowanego obiektu, gdy patrzysz przez wizjer elektroniczny.

Wanda Martin patrzy przez obiektyw przymocowany do aparatu Canon EOS R6

® Teatro Massimo.

Wizjer elektroniczny o wysokiej rozdzielczości

Wizjer elektroniczny aparatu EOS R6 o rozdzielczości 3,69 Mpix zapewnia bardzo wyraźny obraz – będziesz mieć wrażenie, że nadal używasz lustrzanki cyfrowej. Dzięki częstotliwości odświeżania na poziomie 120 kl./s i 100% pokryciu zatracisz się w świecie fotografii, a przy tym będziesz w stanie zobaczyć dokładnie odwzorowany efekt ekspozycji. Ekran można również obrócić i złożyć do wewnątrz aparatu, co zapewnia mu dodatkową ochronę.

Oprócz wizjera elektronicznego mamy 3-calowy obracany ekran dotykowy o rozdzielczości 1,62 mln punktów, który odchyla się od aparatu i obraca w zakresie 270˚, co ułatwia fotografowanie i filmowanie pod nietypowym kątem. Dotykając ekranu, przeciągając palcami po ekranie dotykowym i zsuwając je na nim, fotografowie mogą robić i przeglądać zdjęcia oraz korzystać z opcji menu aparatu. Podwójne dotknięcie ekranów menu dwoma palcami na chwilę powiększa tekst, co ułatwia jego odczytanie.

Wykadrowany widok aparatu Canon EOS R6
Aparat Canon EOS R6 z obiektywem, trzymany w rękach

Intuicyjnie obsługiwane, ergonomiczne elementy sterujące

Przyciski, pokrętła i inne elementy sterujące instynktownie wpadają pod palce i kciuki, gdy trzymamy aparat EOS R6, co ułatwia regulację ustawień bez konieczności odsuwania aparatu od oka.

Tylne pokrętło sterujące, które mamy pod kciukiem, uzupełnia główne pokrętło sterujące aparatu, obsługiwane palcem wskazującym. Dostępny jest również tylny pierścień do nawigacji podczas odtwarzania obrazów, a na obiektywach RF znajduje się również programowany pierścień regulacji ustawień. Wyprofilowany uchwyt został zaprojektowany z myślą o wygodzie pracy podczas długich sesji zdjęciowych.

Do przełączania między trybami fotografowania służy specjalne pokrętło wyboru trybów, a do regulacji przysłony i czasu naświetlania można przypisać oddzielne pokrętła sterujące w sposób najlepiej odpowiadający stylowi pracy. Obszary ostrości można przesuwać po ekranie za pomocą specjalnego joysticka AF lub interfejsu ekranu dotykowego aparatu.

Widok szkieletowy tylnej i przedniej części aparatu

Obudowa aparatu EOS R6 ze stopu magnezu daje poczucie pewności. Jest odporna na kurz i wilgoć, dzięki czemu można fotografować bez obaw nawet w trudnych warunkach.

Mechanizm migawki aparatu EOS R6 został dostrojony tak, aby zapewniać bardziej stonowany, choć przyjemny dźwięk, który będzie mniej zauważalny dla fotografowanego obiektu. Migawka jest zoptymalizowana pod kątem szybkiego fotografowania i ma żywotność na poziomie 300 000 uruchomień. Migawkę można ustawić tak, aby podczas zmiany obiektywu lub wyłączania aparatu pozostała otwarta lub zamknięta, co pozwala chronić matrycę lub zapewnia gotowość do działania.

„Odwracany ekran bardzo ułatwiał szybką pracę z innej perspektywy”.

Dwa gniazda kart SD zapewniają swobodę fotografowania

Dostępne są dwa gniazda kart pamięci SD, zgodne z najnowszą technologią UHS-II, co umożliwia szybkie zapisywanie i przesyłanie danych. Aparat można skonfigurować do zapisu obrazów JPEG i RAW na różnych kartach. Można także tworzyć kopie zapasowe podczas fotografowania, aby zapewnić sobie dodatkowe bezpieczeństwo. Aparat EOS R6 można również skonfigurować tak, aby zapisywać zdjęcia na jednej karcie, a nagrania filmowe na drugiej karcie, co ułatwia organizację procesu twórczego.

Dwa gniazda kart pamięci w modelu EOS R6

Więcej energii na fotografowanie

Aparat EOS R6 korzysta z nowego akumulatora litowo-jonowego o większej pojemności, który umożliwia wykonanie większej liczby zdjęć po jednym naładowaniu niż akumulator LP-E6N. Model LP-E6NH jest wstecznie zgodny z innymi aparatami EOS, a aparat EOS R6 może być również zasilany przez starsze akumulatory LP-E6N i LP-E6*.

Możliwe jest ładowanie przez USB za pośrednictwem zasilacza PD-E1 firmy Canon lub ładowarek i banków zasilających zgodnych ze standardem PD, co zapewnia dodatkową energię w razie potrzeby. Dostępny jest również opcjonalny uchwyt BG-R10, który umożliwia użycie dwóch akumulatorów jednocześnie, a to pozwala wydłużyć czas pracy i zapewnia powielone elementy sterujące oraz dodatkowy komfort podczas fotografowania w orientacji pionowej.


* W przypadku użycia starszych akumulatorów LP-E6N szybkość fotografowania i liczba zdjęć po naładowaniu akumulatora mogą być mniejsze.

Dwa gniazda kart pamięci w modelu EOS R6
Wyświetlanie zdjęcia zrobionego aparatem Canon EOS R6 na smartfonie, w tle aparat

® Teatro Massimo.

Lepsza łączność niż kiedykolwiek wcześniej

Aparat EOS R6 ma wbudowany moduł Wi-Fi i stale włączoną funkcję Bluetooth o niskim poborze mocy, która utrzymuje stałe połączenie ze zgodnymi urządzeniami inteligentnymi. Aby przeglądać i wybierać obrazy zapisane na kartach SD aparatu, a także dzielić się nimi z odbiorcami przez Internet, wystarczy uruchomić aplikację Canon Camera Connect na zgodnym smartfonie lub tablecie*, a aparat natychmiast połączy się przez sieć Wi-Fi, co umożliwi przesyłanie wybranych plików obrazów i dodawanie informacji GPS, jeśli jest to wymagane. Możliwe jest także zdalne fotografowanie z urządzenia mobilnego lub skonfigurowanie aparatu EOS R6 do automatycznego przesyłania obrazów, tak aby zdjęcia były automatycznie przesyłane do urządzenia.

Łączność Wi-Fi umożliwia także zdalne sterowanie aparatem za pomocą oprogramowania EOS Utility, które obsługuje fotografowanie w trybie Live View oraz zdalne przeglądanie i sterowanie aparatem, co pozwala robić zdjęcia z trudno dostępnych miejsc, z dużej odległości lub w studiu. Opcje sterowania aparatem można zoptymalizować dzięki dostępnemu do pobrania zestawowi dla programistów, który pozwala stworzyć oprogramowanie współpracujące z aparatem EOS, dostosowane do potrzeb firmy lub hobbysty. Więcej informacji znajduje się na stronie https://developers.canon-europe.com/s/

Fotografowanie tancerza baletowego w zamkniętym/domowym otoczeniu, laptop podłączony bezprzewodowo do aparatu i wyświetlający to samo ujęcie

Bezprzewodowe fotografowanie aparatem EOS R6

Wysyłanie obrazów bezpośrednio z aparatu do chmury

Nowa usługa firmy Canon w zakresie fotografii w chmurze, image.canon, umożliwia przechowywanie oryginalnych zdjęć, w tym plików RAW, w trybie online przez maksymalnie 30 dni. Pliki obrazów można następnie przenieść do przydzielonej użytkownikowi pamięci masowej (10 GB), na dysk Google Drive, do chmury Adobe Creative Cloud* lub lokalnej pamięci masowej offline.

Aparat EOS R6 umożliwia automatyczne przesyłanie obrazów do chmury image.canon, dzięki czemu będą one dostępne na zsynchronizowanym komputerze PC/Mac po powrocie do domu. Zachowywane są oceny nadawane za pomocą przycisku RATE na aparacie, dzięki czemu można błyskawicznie znaleźć ulubione obrazy.

Aparat Canon EOS R6 obok filiżanki

Wbudowany protokół FTP

Profesjonalnym fotografom, którzy muszą szybko i bezpiecznie dostarczać zdjęcia bezpośrednio do klientów z danej lokalizacji, aparat EOS R6 udostępnia protokoły FTP i FTPS wykorzystujące wbudowany modułu Wi-Fi 2,4 GHz. Ustawienia FTP można skonfigurować w aparacie oraz zapisać jako 9 zaprogramowanych ustawień do szybkiego stosowania.

Gdy zdjęcia są oceniane za pomocą przycisku RATE, metadane te mogą być przesyłane wraz z plikami obrazów – stanowią one nieocenione informacje dla edytorów zdjęć i personelu agencji.

Powiązane artykuły

Zapoznaj się z tymi artykułami, aby dowiedzieć się, dlaczego Canon EOS R6 wyróżnia się w tak wielu dziedzinach.

 • Javier Cortes rejestruje ruchy taneczne aparatem EOS R6

  FILMOWA HYBRYDA

  Jeden aparat do zdjęć i filmów

  Oprócz zdjęć o doskonałej jakości aparat EOS R6 rejestruje wyjątkowe filmy.

 • Występ baletowy na tle morza

  JAKOŚĆ I STABILIZACJA OBRAZU

  Doskonała jakość obrazu w niesprzyjających warunkach

  Aparat EOS R6 jest wyposażony w technologie znane z flagowego modelu EOS-1D X Mark lll.

 • Wyostrzanie właściwych obiektów dzięki aparatowi EOS R6

  AUTOFOKUS

  Wyostrz to, co najważniejsze

  Dzięki zaawansowanemu autofokusowi Dual Pixel CMOS AF II aparat EOS R6 rozpoznaje i śledzi poruszające się obiekty jak żaden inny aparat bezlusterkowy wcześniej.

 • Mężczyzna w baletowej pozie tanecznej

  SZYBKOŚĆ

  EOS R6 – ciche serie zdjęć

  Aparat EOS R6 pozwala fotografować seriami i bezgłośnie z szybkością do 20 kl./s.