ARTYKUŁ

Canon EOS 90D: Szybkość i automatyczne ustawianie ostrości

EOS 90D Owl Sample Image
© Copyright Markus Varesvuo

Przyroda i sport

Nie daj się zaskoczyć – uwiecznij ulotne chwile w formie niesamowitych ujęć. Szybkie serie zdjęć, niezwykle precyzyjne śledzenie ostrości i wygodna obsługa sprawiają, że ten aparat to idealny wybór dla osób fotografujących przyrodę, sport lub wydarzenia pełne dynamicznej akcji.

Wystarczająco szybki, by uchwycić ulotną chwilę

To doskonały wybór dla osób fotografujących wydarzenia sportowe i przyrodę: zapewnia możliwość robienia niezwykle szczegółowych zdjęć o rozdzielczości 32,5 megapiksela z szybkością 10 kl./s i ciągłą regulacją ostrości (przy korzystaniu z wizjera) lub 11 kl./s w trybie Live View. Format APS-C zapewnia dodatkowy „zasięg” podczas używania teleobiektywów, dzięki czemu możesz z łatwością zbliżyć się do odległych obiektów danej kompozycji i tworzyć duże, imponujące wydruki.

Obsługa kart pamięci SD UHS-II umożliwia szybkie zapisywanie obrazów: do 58 pełnowymiarowych plików JPEG, 25 plików RAW lub 39 plików CRAW w ramach pojedynczej serii.

Aparat EOS 90D wykorzystuje technologię wykrywania migotania, która kontroluje stałą prędkość nagrywania, aby skompensować migające światło, często pojawiające się w obiektach sportowych.

EOS 90D Swallow Sample Image
© Copyright Markus Varesvuo

Zapewnij sobie wyraźny, ostry obraz

Dzięki zaawansowanym systemom AF aparatu EOS 90D nawet poruszające się obiekty są śledzone i pozostają wyostrzone. Niezależnie od tego, czy fotografujesz przy użyciu doskonałego wizjera optycznego, czy uniwersalnego, odchylanego ekranu dotykowego, regulacja ostrości jest szybka, skuteczna i precyzyjna.

Szybkie, celne ustawianie ostrości

W wizjerze optycznym aparatu EOS 90D znajduje się 45 krzyżowych punktów autofokusa, co zwiększa czułość oraz precyzję fotografowania w poziomie i w pionie. Aparat ten sprawdza się w trudnych warunkach oświetleniowych (nawet do -3 EV). Zapewnia także kombinacje konwertera obiektywu o maksymalnej przysłonie f/8.

Możesz używać pojedynczych punktów AF lub stworzyć z nich grupy i strefy, które można szybko i łatwo przenosić w ramach kadru, korzystając z intuicyjnego multi-sterownika AF. System automatycznej regulacji ostrości iTR wykorzystuje informacje o kolorach i twarzy do rozpoznawania i śledzenia poruszających się obiektów. Możesz przejąć kontrolę nad czułością ostrości i jej śledzeniem, aby dostosować działanie autofokusa aparatu do rodzaju fotografowanych obiektów.

EOS 90D Fast Accurrate Focusing
© Copyright Fergus Kennedy

Dual Pixel CMOS AF

Podczas fotografowania w trybie Live View lub nagrywania filmów, renomowany system Dual Pixel CMOS AF firmy Canon zapewnia doskonałą ostrość i szerokie pokrycie, a także skuteczną pracę przy słabym oświetleniu (do -5 EV). Pokrycie kadru w pionie i poziomie do 100x88% oraz możliwość wyboru do 5481 pozycji AF pozwalają na niezwykle łatwe dopracowanie tworzonej kompozycji. Funkcja wykrywania twarzy i oczu umożliwia śledzenie oraz utrzymywanie ostrości na poruszających się osobach.

Sekwencja nastaw ostrości

Gdy liczy się maksymalna głębia ostrości, na przykład na obrazach makro, z pomocą przychodzi funkcja sekwencji nastaw ostrości. Wystarczy jedno naciśnięcie spustu migawki, aby aparat EOS 90D zarejestrował serię zdjęć, jednocześnie dostosowując odległość ogniskowania – od położenia początkowego aż po tło. Następnie w programie Digital Photo Professional firmy Canon jest tworzony scalony obraz z pełnym zakresem ostrości w kadrze.


< Powrót do przeglądu aparatu EOS 90D

Inne interesujące pozycje...