ARTYKUŁ

Canon EOS 90D: Nagrywanie filmów

EOS 90D Shooting Video

Doskonałe filmy z dużą dawką kreatywności

Wykorzystując pełną szerokość matrycy aparatu, możesz nagrywać niesamowite filmy w rozdzielczości do 4K (przy 25 lub 30p), o prawdziwie kinowym charakterze.

Wybór prędkości nagrywania

Podczas filmowania w trybie Full HD dostępne są różne prędkości nagrywania: od 30 lub 25 kl./s do 50 lub 60 kl./s – to idealny wybór w przypadku rejestrowania poruszających się obiektów. Dostępna jest również opcja 100 lub 120 kl./s, która doskonale sprawdzi się, gdy zechcesz zastosować efekt zwolnionego tempa.*

Tryb poklatkowy 4K z 3 różnymi ustawieniami wstępnymi pozwala na pokazanie ruchu w ramach zupełnie innej skali czasu. Przechwytywanie klatek 4K daje możliwość tworzenia 8-megapikselowych obrazów JPEG z pojedynczych klatek materiału filmowego.

*Filmy o dużej szybkości klatek charakteryzują się niewielkim przycięciem kadru (to 84,1% obszaru obrazu w poziomie i 84,2% w pionie)

EOS 90D Selection of frame rates
© Copyright Fergus Kennedy

Stworzony do filmowania

Korzystając z aparatu EOS 90D, podczas realizowania rozmaitych projektów wideo, zauważysz funkcje, które ułatwiają pracę, a tym samym zapewniają większą swobodę twórczą. Na przykład, odchylany ekran dotykowy aparatu pozwala fotografować pod dowolnym kątem, a gniazda mikrofonu i słuchawek umożliwiają precyzyjne nagrywanie i monitorowanie dźwięku.

Renomowany system AF z technologią Movie Servo Dual Pixel CMOS pozwala śledzić obiekty poruszające się w ramach kadru (w tym twarze) dzięki funkcji wykrywania twarzy i oczu, z której można korzystać także podczas nagrywania filmów. Przesunięcie ostrości z jednego obiektu na inny jest równie proste, jak dotknięcie ekranu dotykowego aparatu – możesz nawet ustawiać ostrość na ekranie urządzenia inteligentnego, za pośrednictwem aplikacji Canon Camera Connect. Szybkość regulacji ostrości można ustawić w menu systemu aparatu. Umożliwia to tworzenie efektów powolnej lub szybkiej, płynnej zmiany ostrości.

Dzięki funkcji wskazywania obszaru wyostrzenia, która pokazuje, co jest ostre, a co nie, za pomocą kolorowych konturów, ręczna regulacja ostrości jest również niezwykle łatwa.


< Powrót do przeglądu aparatu EOS 90D

Inne interesujące pozycje...