PULS RYNKU

DZIEJE SIĘ

Subiektywny przegląd najciekawszych informacji z rynku. Przewodnik po trendach, badaniach i wydarzeniach
| styczeń 2023 |

Przewodnik po trendach, badaniach i wydarzeniach

WYDARZENIA

RemaDays | 1-3 lutego 2023, Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie

Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku RemaDays na stałe wpisały się w kalendarz branży poligraficznej. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dn. od 1-3 lutego w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą.

Jak co roku, jednym z wystawców będzie Canon Polska (stoisko F3.36). Tym razem motywem przewodnim naszej strefy będzie automatyzacja w drukarni - od obsługi klienta, poprzez przygotowanie plików, po sam proces druku. Nie zabraknie też naszych sztandarowych technologii: Arizona, Colorado, imagePROGRAF, imagePRESS i ColorWave.

Więcej informacji o targowej ofercie Canon: https://www.canon.pl/business/insights/events/remadays/

Strona wydarzenia: https://remadays.com/

PromoShow | 8-9 lutego 2023, Centrum wystawiennicze EXPO XXI w Warszawie

W lutym odbywają się również targi PROMO SHOW. To miejsce spotkań drukarni, agencji reklamowych i klientów końcowych. Uzupełnieniem oferty reklamowej będzie obecność dostawców mediów i maszyn. Dla zwiedzających przygotowanych jest także szereg pokazów i warsztatów.

Targi odbędą się w dn. 8-9 lutego br. w dobrze znanym branży centrum wystawienniczym EXPO XXI w samym sercu Warszawy.

Strona wydarzenia: https://promoshow.pl/

Hunkeler Innovation Days | 27 lutego – 2 marca 2021, Lucerna

Po przerwie związanej z pandemią wraca 14. edycja Hunkeler Innovation Days. Wydarzenie odbędzie się tradycyjnie w Lucernie (Szwajcaria) i potrwa od 27 lutego do 2 marca 2023. To jedne z największych targów w branży poligraficznej, przyciągające wystawców i odwiedzających zainteresowanych wysokowydajnym drukiem cyfrowym i uszlachetnianiem.

Canon również pojawi się na tym wydarzeniu ze swoimi premierowymi rozwiązaniami. Więcej informacji wkrótce!

Strona wydarzenia: https://www.innovationdays.com/

Więcej ciekawych wydarzeń znajdziesz na stronie wydawcy magazynu „Świat Poligrafii Professional”

Redakcja „Świata Poligrafii Professional” opublikowała na swojej stronie kalendarium wydarzeń branżowych, do którego można dodać bezpłatnie własną zapowiedź. Organizujesz webinarium, targi, konferencję, szkolenie? Powiadom o tym potencjalnych zainteresowanych! Chcesz sprawdzić, gdzie warto się pojawić w tym roku? Dowiedz się więcej na https://www.printnews.pl/g/

RAPORTY

Bractwo Kawalerów Gutenberga: „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce”

Pod koniec 2022 roku, po dłuższej przerwie, ukazał się raport z przedstawiający aktualną sytuację oraz perspektywy na najbliższe lata dla rynku poligraficznego w Polsce. Publikacja to wynik badań przeprowadzonych przez Polskie Bractwo Kawalerów Gutenerga przy współpracy z WDIiB UW. Wynika z niej m. in. że pod względem przychodów i liczby zatrudnionych osób Polska jest największym rynkiem poligraficznym, jeśli chodzi o Europę Środkowo-Wschodnią i piątym w UE.

Nie brakuje jednak wspólnych wyzwań: problemy z płynnością finansową, działanie na granicy opłacalności ze względu na wysokie koszty energii i papieru, skutki wprowadzenia zmian związanych z Polskim Ładem…

Więcej szczegółów w pełnej wersji raportu, którą można nabyć na stronie Polskiej Izby Druku.

SmithersPira: „The Future of European Printing to 2027”

Nowy raport wydany przez Smithers Pira analizuje perspektywy dla europejskiego rynku druku w perspektywie najbliższych 5 lat. Sytuacja w sektorze jest nie łatwa. Smithers Pira pisze o ogromnej ‘printflacji’, która z jednej strony przejawia się wzrostem cen papieru, materiałów eksploatacyjnych, energii i transportu, z drugiej zaś uderza w kieszenie klientów i wpływa na spadek popytu.

Są jednak segmenty rynku, które wyraźnie rosną i dla wielu firm mogą okazać się czynnikiem wspierającym osiągnięcie stabilizacji.

Jeśli chodzi o Polskę największy wzrost rok do roku w perspektywie 2022-2027 zajmują:

    • Fotobooki ze średnim rocznym wzrostem (CAGR) na poziomie 6.7%
    • Opakowania ze średnim rocznym wzrostem (CAGR) 3,8%
    • Oklejanie ze średnim rocznym wzrostem (CAGR) 3,7%

Link do raportu: https://www.smithers.com/services/market-reports/printing/the-future-of-european-printing-to-2027

Dołącz do ponad 1000 firm z branży druku, które subskrybują nasze treści i czerpią inspirację do rozwoju swojej firmy.

Zobacz również