PODCAST ROZMOWY O DRUKU

Czas przełomu. Biurowy krajobraz w czasie pandemii

Praca zdalna wcale nie stała się tak popularna, jak przewidywano. Duże firmy rozważają rezygnację z dużej części papierowych wydruków, podczas gdy średnie wybierają raczej tradycyjne rozwiązania w zakresie druku i organizacji pracy. Dla wielu przedsiębiorców kluczowe są dziś zagadnienia cyberbezpieczeństwa.

To tylko niektóre wnioski, wypływające z lektury najnowszego badania realiów pracy w biurach. Na zlecenie Canon Polska agencja Insight Lab w połowie września 2021 r. przebadała ponad 200 polskich średnich i dużych firm, kompleksowo przyglądając się ich przyzwyczajeniom i potrzebom.

 • Ale statystyki to tylko punkt wyjścia do szerszej dyskusji o dzisiejszej roli druku w firmach. Dlatego w trzecim podcaście z cyklu „Rozmowy o druku” nasi rozmówcy przyglądają się aktualnym standardom pracy biurowej oraz temu, czego dziś oczekują pracodawcy i pracownicy. Zastanowiają się także, co czeka nas w przyszłości, i dla kogo największe wyzwanie stanowi szeroko zakrojona cyfryzacja dokumentów.

  Za mikrofonem zasiedli:

 • Przemysław Huk

  Przedstawiciel Insight Lab i jeden z twórców badania, będącego przedmiotem podcastu. Badacz z ponad 10 letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w badaniach satysfakcji, badaniach mystery shopper, segmentacji klientów oraz badaniach marki. Współpracował z wieloma firmami m.in. z branży energetycznej, FMCG, spożywczej i kosmetycznej.

 • dr Maciej Kawecki

  Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. Wcześniej dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji odpowiadający za sektor innowacji i wdrażanie do polskiego porządku prawnego RODO. Autor cyklu technologicznego w Dzień Dobry TVN, podcastu „Technicznie Rzecz Biorąc”, współprowadzący kanału technologicznego „W Głowie Się Nie Mieści”.

 • Dariusz Szwed

  Product Business Development Manager w Canon Polska z ponad 25 lat doświadczeniem w firmach sektora technologicznego. Ekspert w dziedzinie rozwiązań do druku biurowego, oprogramowania chmurowego i cyberbezpieczeństwa.

 • Jeremi Jędrzejkowski

  W roli prowadzącego podcast

  Dziennikarz i redaktor z ponad 28-letnim stażem. Obecnie w dzienniku „Rzeczpospolita” pełni funkcję redaktora zarządzającego i prowadzącego. Autor wielu wywiadów i tekstów na różne tematy, od gospodarki po kulturę, w tym materiałów dotyczących transformacji cyfrowej firm i różnych gałęzi polskiej gospodarki.

 • Posłuchaj

  plansza1.jpg

  Jak pandemia zmieniła naszą kulturę pracy?
  część I

  Czujniki termiczne zainstalowane przy komputerze – to jeden ze sposobów na kontrolę pracownika podczas pracy zdalnej. Jeżeli pracownik siedzi przy komputerze, temperatura otoczenia nieznacznie się podnosi. Kiedy odejdzie od klawiatury, czujnik poinformuje o tym pracodawcę. To nie science fiction, a rzeczywistość w niektórych polskich firmach.

  Czy takie praktyki są akceptowalne? Czy pracownicy powinni bardziej zaufać swoim pracownikom? W tej części audycji nasi goście przeanalizują wyniki badań Insight Lab dla Canon, wybiegając jednak w rozmowie dużo dalej poza liczby i wykresy.

  plansza2.jpg

  Chmura – szansa czy zagrożenie?
  część II

  Technologie chmurowe już dawno rozgościły się w naszym codziennym życiu. Niemal każdy z nas korzysta z chmury, zapisując w przestrzeni wirtualnej swoje e-maile czy tworząc kopię zapasową danych z telefonu. Jeśli jednak chodzi o wykorzystanie oprogramowania chmurowego w biznesie, polscy przedsiębiorcy zachowują daleko idącą nieufność.

  Skąd bierze się ta różnica? Czy chmura rzeczywiście może stanowić jakiekolwiek zagrożenie dla bezpieczeństwa firmowych dokumentów? A może wciąż nie doceniamy potencjału, jaki drzemie w nowych technologiach? Między innymi o tym porozmawiają goście w drugiej części podcastu.

  plansza3.jpg

  Rzut oka w przyszłość
  część III

  Ile firm, tyle planów na przyszłość. Z badań przeprowadzonych dla Canon można jednak wyodrębnić pewne tendencje. Coraz więcej przedsiębiorstw deklaruje na przykład, że poważnie myśli o szeroko zakrojonej cyfryzacji obiegu dokumentów.

  Jak twierdzi Dariusz Szwed, już niedługo biura nie będą w stanie wydajnie działać bez procesów automatyzujących pracę z dokumentami. Cyfryzacja wydaje się być zatem nieunikniona - dla kogo może być ona szansą, a dla kogo wyzwaniem?

  Nasi eksperci nie posiadają szklanej kuli, ale ich doświadczenie pozwala przewidzieć możliwe drogi rozwoju technologii biurowych. I właśnie spojrzeniu w przyszłość będzie poświęcona trzecia i ostatnia część podcastu.

  plansza_glowna.jpg

  BIUROWY KRAJOBRAZ W CZASIE PANDEMII. ROZMOWY O DRUKU

  Posłuchaj nagrania w całości

  Słuchaj podcastu “Rozmowy o druku” również na popularnych platformach podcastowych:

  GOOGLE PODCAST APPLE PODCAST SPOTIFY

  Przeczytaj również

 • Co pandemia zmieniła w polskich firmach?

  Canon publikuje badanie o organizacji pracy w biurach

 • Cyberbezpieczeństwo coraz istotniejsze dla firm. A co z chmurą?

  Najnowsze badanie rynku biurowego, przeprowadzone na zlecenie Canon Polska

 • Polskie firmy coraz chętniej wykorzystują cyfrowe rozwiązania

  Firmy zainteresowane cyfrowym obiegiem dokumentów, ale nie rezygnują z papieru

 • Zobacz również

 • Rozmawiamy o cyberbezpieczeństwie

  Jak zapewnić firmie odpowiednie bezpieczeństwo? Czy spowodowana przez pandemię zmiana trybu pracy może być zagrożeniem?

 • Rozmowy o druku

  Rozmowa 3 osób od lat związanych z branżą druku, które reprezentują rożne punkty widzenia

 • uniFLOW online

  Zaawansowane oprogramowanie do zarządzania drukiem i skanowaniem, które wykorzystuje potencjał rozwiązań w chmurze.

 • Korzystaj z cyfrowych rozwiązań i zwiększ potencjał swojej firmy

  Polityka prywatności
  • Najszybciej jak to możliwe
  • 10:00 - 11:00
  • 11:00 - 12:00
  • 12:00 - 13:00
  • 13:00 - 14:00
  • 14:00 - 15:00
  • 15:00 - 16:00
  • 16:00 - 17:00
  • +48

  Zostaw nam swoją wiadomość. To pomoże nam lepiej przygotować się do rozmowy.

  Dziękujemy

  Nasz konsultant oddzwoni do Ciebie

  [TIME]

  Do usłyszenia

  Przepraszamy

  Błąd