PODCAST ROZMOWY O DRUKU

Technologia – nasza tarcza przed cyberzagrożeniami

Od niechcianego posta na Facebooku, poprzez kradzież poufnych danych firmowych, aż po wyłudzenia niebagatelnych kwot. Rodzajów i sposobów przestępstw cyfrowych jest dziś naprawdę wiele. A co więcej, tak naprawdę często nie znamy faktycznej skali ataków cyfrowych, do jakich dochodzi na świecie każdego dnia.

Technologia w takich sytuacjach myli się rzadko, a najsłabszym ogniwem okazuje się zazwyczaj człowiek. Tym większa jest rola dostawców sprzętu i oprogramowania, którzy - zwłaszcza w przypadku mniejszych organizacji - wymuszają pewne standardy postępowania.

Jak zatem w świecie cyfrowym zapewnić firmie odpowiednie bezpieczeństwo? Czy spowodowana przez pandemię zmiana trybu pracy może być dodatkowym zagrożeniem? I co jest groźniejsze dla firm: sama perspektywa włamania hakera, czy wizerunkowa katastrofa związana z informacją o wycieku danych?

Na te pytania odpowiadamy w drugim odcinku podcastu Canon Polska „Rozmowy o druku”. Zagadnienie cyberbezpieczeństwa nie kończy się tylko na zainstalowaniu programu antywirusowego, o czym przekonacie się słuchając rozmowy z naszym ekspertem w obszarze bezpieczeństwa danych.

Zapisz się na newsletter i dołącz do grona
liderów cyfrowej transformacji!


Znajdziesz w nim: skróty najciekawszych tekstów z naszej „Strefy Wiedzy”, zaproszenie na bezpłatne webinary Canon,

aktualności i nowości produktowe, case studies, zapowiedzi i relacje z wydarzeń.

ZAPISZ SIĘ

Uczestnicy

Jak pandemia zmieniła naszą pracę i podejście do cyberbezpieczeństwa?
część I

W marcu 2020 r. świat wywrócił się do góry nogami. Zmianie uległy nasze przyzwyczajenia, sposoby spędzania czasu wolnego, a także tryb pracy. A co z kwestiami bezpieczeństwa cyfrowego? - Zmieniliśmy nasze podejście - mówi Dariusz Szwed, mając na myśli ogół świata biznesu - a zero trust network staje się standardem.

Ale czy rzeczywiście jest tak dobrze? I jak coraz bardziej popularna praca zdalna wpływa na firmowe bezpieczeństwo?

POSŁUCHAJ

Standardy bezpieczeństwa urządzeń i sieci
część II

Kevin Mitnick, najsłynniejszy haker świata, po latach wspominał: „łamałem ludzi, nie hasła”. Dlatego, aby nowoczesne technologie ochrony przed cyberatakami mogły działać sprawnie, niezbędne jest odpowiednie podejście do ludzkich słabości i braku wiedzy. Ostatecznie każdy z nas woli rozwijać się w swojej dziedzinie, zamiast zastanawiać się codziennie, jak zabezpieczyć drukarkę, czy jak ochronić komputer. I tu ogromna jest rola i zadanie dostawców sprzętu i oprogramowania oraz wypracowania pewnych stałych firmowych standardów. Jakich? Posłuchajcie.

POSŁUCHAJ

Bezpieczeństwo danych w firmie. Plusy i minusy wykorzystania nowoczesnych technologii
część III

Każdy wyciek danych z dużej firmy natychmiastowo odbija się szerokim echem w mediach. To pokazuje, że kwestia cyberbezpieczeństwa wiąże się nie tylko ze stratami finansowymi, ale też z reputacją.

Jak tanio zabezpieczyć firmę? I czy koszty naruszenia poufnych informacji mogą zrujnować nawet największych graczy na rynku? Koszty cyberbezpieczeństwa (lub jego braku) to temat trzeciej części podcasta.

POSŁUCHAJ

Chmura – czy nasze dane na serwerach są bezpieczne?
część IV

Oprogramowanie chmurowe podbiło zarówno biura, jak i komputery osobiste. W chmurze trzymamy dziś prywatne pliki, muzykę, zakupione programy i gry komputerowe. Ale czy przeniesienie wrażliwych danych firmy do chmury to dobry krok? Wiele osób obawia się o to, że z zewnętrznego serwera łatwiej będzie wykraść pliki. Chmura a bezpieczeństwo - to zagadnienie, któremu Dariusz Szwed przyjrzał się w czwartej części audycji.

POSŁUCHAJ

Bezpieczna firma za 3, 5, 10 lat. Jak zmieni się ochrona danych w przyszłości?
część V

Bezpieczeństwo cyfrowe w najbliższych latach - w którą stronę będzie ewoluować? Powinniśmy stawiać na rozwój technologii, czy może na poszerzenie świadomości użytkowników?

Dariusz Szwed przewiduje, że jednym z tematów, który najmocniej może się rozwinąć w najbliższej przyszłości, jest autentykacja użytkownika. W polskich warunkach to między innymi e-dowód osobisty. Posłuchaj o bezpieczeństwie przyszłości.

POSŁUCHAJ

Cykl życia dokumentów, czyli jak przechowywać dokumenty zgodnie z RODO
część VI

Dokument dokumentowi nierówny. Inne standardy bezpieczeństwa stosujemy do umowy o dzieło, inne do faktury na dwa miliony złotych, a jeszcze inne do dokumentów, które - zgodnie z polityką ochrony danych osobowych (RODO) - powinny dawno zostać zniszczone...

Jak przekonuje Dariusz Szwed, najistotniejsze informacje zazwyczaj umieszczamy na papierze. Jak zarządzać dokumentami, żeby nie narazić się na konflikt z prawem lub ewentualną kradzież wrażliwych danych? To temat szóstej część podcastu.

POSŁUCHAJ

TECHNOLOGIA – NASZA TARCZA PRZED CYBERZAGROŻENIAMI. ROZMOWY O DRUKU

Posłuchaj nagrania w całości

POSŁUCHAJ

Słuchaj podcastu “Rozmowy o druku” również na popularnych platformach podcastowych:

GOOGLE PODCAST

APPLE PODCAST

SPOTIFY

Zobacz również

Korzystaj z cyfrowych rozwiązań i zwiększ potencjał swojej firmy

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Polityka prywatności
  • Najszybciej jak to możliwe
  • 10:00 - 11:00
  • 11:00 - 12:00
  • 12:00 - 13:00
  • 13:00 - 14:00
  • 14:00 - 15:00
  • 15:00 - 16:00
  • 16:00 - 17:00
  • +48

Zostaw nam swoją wiadomość. To pomoże nam lepiej przygotować się do rozmowy.

Dziękujemy

Nasz konsultant oddzwoni do Ciebie

[TIME]

Do usłyszenia

Przepraszamy

Błąd