Group of people pouring coulored powder on a woman.
alt text goes here

Dokładny i niezawodny autofokus

Technologia CMOS Dual Pixel AF firmy Canon umożliwia imponującą pracę modułu AF ze śledzeniem obiektu na ponad 80% powierzchni kadru, zarówno w poziomie, jak i w pionie. Wybór punktu ostrości i sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą ekranu dotykowego.

Technologia Dual Pixel CMOS AF

Kamerę EOS C200 wyposażono w opracowaną przez firmę Canon technologię AF, która wykorzystuje dwie fotodiody na piksel w celu uzyskiwania dwóch niezależnych obrazów. W efekcie można używać AF opartego na detekcji fazy, co sprawia, że autofokus umożliwia płynną, szybką i precyzyjną regulację ostrości.

Canon Dual Pixel CMOS AF demonstration
Close up view of Canon video camera LCD monitor showing touch screen feature

Łatwe wskazywanie punktu ostrości na ekranie dotykowym

4-calowy monitor LCD z ekranem dotykowym firmy Canon umożliwia szybką, intuicyjną obsługę i skuteczne monitorowanie obrazu. Co więcej, osoby pracujące samodzielnie mogą zachować kontrolę nad przebiegiem prac. Wystarczy dotknąć obiektu w kadrze, aby ustawić ostrość.

Wykrywanie twarzy

System Dual Pixel CMOS AF w EOS C200 ma dwa tryby śledzenia twarzy, które automatycznie wykrywają i śledzą wybraną twarz w kadrze lub nadają jej priorytet względem wybranego punktu ostrości.

Face Detection

Ciągły autofokus ze śledzeniem obiektów

System Dual Pixel CMOS AF w modelu EOS C200 umożliwia automatyczne śledzenie wybranego obiektu, który pozostaje wyostrzony, gdy przemieszcza się w kadrze.

Picture of a group of people on a boat

Wspomaganie ręcznej regulacji ostrości Dual Pixel

W przypadku obrazu 4K tolerancja na błędy przy ręcznym ustawianiu ostrości bywa bardzo mała. Funkcja Dual Pixel Focus Guide firmy Canon umożliwia użytkownikom ręczne utrzymywanie i kontrolowanie ostrości w kluczowych scenach. Zapewnia ona wskaźniki błędnej regulacji ostrości względem wybranego punktu (za daleko / za blisko), dzięki czemu kierunek i odchylenie tego ustawienia są czytelne.

photo of man on bike with woman showing face detection feature of video
Canon VDU displaying menu and AF speed

Dostosowywanie autofokusu

Firma Canon dodała nową funkcję menu do strojenia AF. Dzięki niej użytkownik może określić szybkość i czułość AF, a to zapewnia większą elastyczność pracy i kontrolę nad nią.

Zapoznaj się z dodatkowymi zaletami