OPROGRAMOWANIE I DODATEK

Oprogramowanie i dodatek do systemu EOS VR

Dowiedz się, jak tworzyć trójwymiarowe, realistyczne materiały, korzystając ze zgodnego pełnoklatkowego aparatu EOS i obiektywu RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE oraz stosując prostszy i wydajniejszy przepływ pracy dzięki SYSTEMOWI EOS VR.
EOS VR Utility

Oprogramowanie i dodatek do systemu EOS VR

EOS VR Utility

Skomplikowany proces wyrównywania, synchronizacji i łączenia występujący w przypadku używania kilku aparatów i systemów plików, udało się znacznie uprościć dzięki oprogramowaniu EOS VR Utility1 firmy Canon, które znacznie usprawnia konwersję stereoskopowych materiałów filmowych oraz zdjęć pod kątem edycji i odtwarzania.
EOS VR Utility

Konwersja równoodległościowa

Aby można było prawidłowo oglądać materiał 180° VR lub zdjęcie za pomocą zestawu VR, należy zamienić obrazy dla lewego i prawego oka oraz przeprowadzić konwersję równoodległościową dwóch obrazów typu „rybie oko”. Taka konwersja równoodległościowa wymaga użycia programu EOS VR Utility firmy Canon i polega de facto na „dekompresji” dwóch obrazów typu „rybie oko” w celu utworzenia dwóch obrazów „prostokątnych” obok siebie (standardowy format plików obrazów 180° VR), gotowych do przeglądania za pomocą zestawu VR bądź edycji w zgodnej aplikacji lub systemie do montażu nieliniowego. Pole wyboru w programie EOS VR Utility umożliwia przełączanie między widokami skonwertowanymi i nieskonwertowanymi.

Edycja podstawowa

Umożliwia podgląd i odtwarzanie pliku filmowego, a jednocześnie określanie początkowego i końcowego punktu materiału, który chcemy wyeksportować.

EOS VR Utility
EOS VR Utility

Różne opcje eksportu

Pliki filmowe można eksportować z różną rozdzielczością i przy użyciu różnych profesjonalnych kodeków, w tym plików DPX i ProRes. Dzięki temu można je przygotować pod kątem edycji i korekty kolorów w zgodnych programach do montażu nieliniowego, takich jak Adobe Premiere Pro. Zdjęcia są eksportowane jako obrazy JPEG.

Dodatek EOS VR do Adobe Premiere Pro

Nowy dodatek EOS VR do Adobe Premiere Pro1 umożliwia konwertowanie i edycję materiałów bezpośrednio w aplikacji do montażu nieliniowego oraz wykonywanie specjalistycznych zadań, takich jak korekta kolorów czy edycja.
Dodatek EOS VR – Adobe Premiere Pro

Dlaczego warto wybrać Premiere Pro?

Adobe Premiere Pro to najlepsza w branży aplikacja do tworzenia atrakcyjnych, wciągających treści VR. Dodatek Canon EOS VR do Adobe Premiere Pro umożliwia automatyczną konwersję równoodległościową i bezproblemowe importowanie plików Canon VR w ramach jednej prostej operacji. Skonwertowane pliki można następnie dodać do osi czasu, edytować i modyfikować w kontekście kolorów w zwykły sposób, dzięki czemu będą gotowe do wyeksportowania i dystrybucji.

Zasubskrybuj, aby czerpać większe korzyści

Wszyscy użytkownicy mogą skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego, podczas którego mogą konwertować zdjęcia i maksymalnie dwuminutowe filmy. W przypadku chęci eksportowania filmów o długości co najmniej dwóch minut za pomocą programu EOS VR Utility lub importowania takich materiałów za pomocą dodatku EOS VR do Adobe Premiere Pro trzeba skorzystać z płatnej subskrypcji. Subskrypcja programu EOS VR Utility i dodatku EOS VR do Adobe Premiere Pro umożliwia odblokowanie bardziej zaawansowanych i profesjonalnych funkcji. Należą do nich:

  • Konwersja nagrań dłuższych niż dwie minuty
  • Eksport filmów w wysokiej jakości (DPX/Pro Res)

EOS VR Utility

Produkty powiązane

  1. Przełączenie równoodległościowe obrazów 180° VR zarejestrowanych aparatem firmy Canon wymaga użycia programu EOS VR Utility i dodatku EOS VR do Adobe Premiere Pro. Uzyskanie dostępu do wszystkich zaawansowanych funkcji i kodeków umożliwiających eksport może wymagać skorzystania z płatnej subskrypcji.
  2. Zapewnienie zgodności ze standardem VR może wymagać użycia najnowszego oprogramowania układowego.

    UWAGA: OPROGRAMOWANIE TEGO SYSTEMU VR MOŻE RÓŻNIĆ SIĘ OD OPROGRAMOWANIA PRODUKTU DOSTĘPNEGO W SPRZEDAŻY.