RF 85mm F1.2L USM DS
Blank-Rect Image

Canon RF 85mm F1.2L USM DS

Oprócz szczegółów możesz też uchwycić prawdziwy charakter obiektu – wszystko dzięki niezawodnemu obiektywowi, który ma wyjątkowe parametry techniczne i specjalną powłokę optyczną, która sprawia, że efekt bokeh sporo zyskuje na atrakcyjności.

Galeria

Kup teraz

Ostrość i styl – do wyjątkowych portretów

Określ i udoskonalaj swoją twórczą wizję dzięki temu profesjonalnemu obiektywowi portretowemu z serii L, który cechuje się niezwykłą ostrością, bardzo wydajnym mechanizmem AF, legendarną jakością wykonania oraz nową powłokę DS zapewniającą doskonały efekt bokeh.

Zobacz pełne dane techniczne

Features & Benefits

Optymalne zastosowanie...

Great for portraits

Doskonały do portretów

Ogniskowa 85 mm sprawia, że ten obiektyw idealnie nadaje się do wykonywania portretów. Zrobione nim zdjęcia są atrakcyjne i szczegółowe, a ponadto mają estetyczną perspektywę i są pozbawione zniekształceń.

Superb bokeh with stunning optical precision

Doskonały efekt bokeh i niezwykła precyzja optyczna

Dzięki wyjątkowej powłoce DS firmy Canon oraz 9-listkowej przysłonie F1,2 obiektyw doskonale nadaje się do wykonywania kreatywnych zdjęć.

Advanced lens elements and coatings

Zaawansowane elementy i powłoki obiektywu

Używana w obiektywie specjalna optyka z technologią eliminacji załamywania światła niebieskiego (BR) eliminuje aberracje kolorów, a element asferyczny i powłoka ASC zapobiegają powstawaniu efektów zjawy i odbiciom światła.

Różnica, jaką zapewnia efekt rozmycia odśrodkowego

Model RF 85mm F1.2L USM DS to wyjątkowy obiektyw o zaawansowanych parametrach pracy, który łączy w sobie piękny efekt rozmycia tła oraz bardzo duży otwór przysłony, dzięki czemu pozwala tworzyć niesamowite portrety.

Ostrość i styl

Nie ograniczaj się do samych szczegółów – uchwyć prawdziwy charakter fotografowanej osoby dzięki obiektywowi, który cechuje się wyjątkowymi parametrami pracy i niezawodnością. Zobacz, jak działa powłoka DS – i to nie tylko przy słabym oświetleniu – dzięki doskonałemu, łagodnemu efektowi bokeh, który sprawia, że tło uwalnia dodatkowy potencjał twórczy.

Działanie powłoki DS

Powłoka DS (Defocus Smoothing) firmy Canon tworzy miękki i wyjątkowy efekt rozmycia, w którym pierwotnie ostry kontur rozmytego obrazu staje się jeszcze bardziej rozmyty i wyjątkowo gładki. Firma Canon osiągnęła ten efekt, wykorzystując tę samą optykę co w modelu RF 85mm F1.2L USM i stosując technologię naparowywania próżniowego do sterowania ilością światła wpadającego do obiektywu.

Fast USM motor and Lens Control Ring

Szybki silnik USM i pierścień regulacji na obiektywie

Duża szybkość pracy mocowania RF sprawia, że model RF 85mm F1.2L USM szybko blokuje ostrość na obiekcie, a pierścień regulacji na obiektywie zapewnia dodatkową kontrolę nad ustawieniami.

Realizacja artystycznych wizji

System EOS R dziedziczy wszystkie zalety systemu EOS. Ma także własną serię obiektywów. Jest zgodny z obiektywami EF i EF-S (za pomocą adapterów) oraz gamą lamp błyskowych Speedlite i akcesoriami.

Obejrzyj film

Dane techniczne

Powłoka DS

Wygładzająca rozmycia powłoka DS zapewnia wyjątkowy efekt bokeh

Optyka BR

Zapewnia pełną kontrolę nad aberracjami

Elementy asferyczne i niskodyspersyjne UD

Pozwalają robić wyjątkowo wyraźne zdjęcia

Silnik USM

Umożliwia płynną, szybką i niemal bezgłośną pracę

Powłoka ASC (Air Sphere)

Zapobiega odbiciom światła i efektom zjawy

Pierścień regulacji na obiektywie

Dodatkowa kontrola nad czułością ISO, przysłoną i migawką

Zobacz pełne dane techniczne

Specifications

Przed pierwszym użyciem obiektywu DS

1. Aby można było używać tego obiektywu z modelami EOS R lub EOS RP, w aparacie musi być zainstalowana zgodna wersja oprogramowania układowego. Pobierz najnowsze oprogramowanie układowe aparatu ze strony internetowej firmy Canon i zainstaluj je w aparacie.

2. Ponieważ transmitancja na obrzeżach obiektywu zmniejsza się w wyniku działania powłoki DS, jasność obiektywu przy maksymalnej przysłonie jest o około 1⅓ stopnia mniejsza od nominalnej wartości f/1,2. Zaktualizowanie oprogramowania układowego aparatu do najnowszej wersji umożliwi poprawną regulację ekspozycji w trybie AE (automatyka ekspozycji).

WITB

Zawartość pudełka

Wszystko, czego potrzebujesz, aby w kreatywny sposób tworzyć portrety

RF 85mm F1.2L USM DS

Osłona obiektywu ET-89

Dekiel na obiektyw E-82II

Dekiel przeciwkurzowy RF

Miękkie etui LP1424

W rękach profesjonalistów...

Dowiedz się, jak obiektywy RF 85mm F1.2L USM i RF 85mm F1.2L DS USM sprawdzają się w różnych sytuacjach w rękach profesjonalistów z firmy Canon.

Zobacz wszystkie artykuły

Canon RF 85mm F1.2L USM DS
Oceny i recenzje

Telephoto lens range packshots

Teleobiektywy

Teleobiektyw umożliwia fotografowanie wydarzeń sportowych, dzikich zwierząt i imprez z dużej odległości – bez zakłócania przebiegu zdarzeń. Poznaj teleobiektywy firmy Canon i przekonaj się, jak kreatywnie potrafisz pracować.

Dowiedz się więcej

Produkty powiązane