Obiektywy do aparatu EOS R

Canon RF 85mm F1.2L USM DS

Oprócz szczegółów możesz też uchwycić prawdziwy charakter obiektu – wszystko dzięki niezawodnemu obiektywowi, który ma wyjątkowe parametry techniczne i specjalną powłokę optyczną, która sprawia, że efekt bokeh sporo zyskuje na atrakcyjności.

Optymalne zastosowanie...

 • Portrety

  Dzięki wyjątkowej konstrukcji optycznej, zaawansowanym powłokom obiektywu i technologii mocowania RF możesz korzystać z wyjątkowej ostrości obrazu i małej głębi ostrości, aby nadać portretom nowy wymiar i uwydatnić szczegóły.

 • Fotografia uliczna

  Zachowaj dyskrecję i pełną kontrolę na ulicy dzięki szybkiej regulacji ostrości za pomocą wydajnego silnika USM, który umożliwia zablokowanie ostrości na obiekcie, dzięki czemu nigdy nie przegapisz żadnej chwili.

 • Słabe oświetlenie

  Fotografuj dalej nawet po zachodzie słońca dzięki szybkiej i szerokiej maksymalnej przysłonie (f/1,2), która rejestruje każdy szczegół z doskonałą ostrością obrazu w całym kadrze.

Doskonały do portretów

Ogniskowa 85 mm sprawia, że ten obiektyw idealnie nadaje się do wykonywania portretów. Zrobione nim zdjęcia są atrakcyjne i szczegółowe, a ponadto mają estetyczną perspektywę i są pozbawione zniekształceń.

Doskonały efekt bokeh i niezwykła precyzja optyczna

Dzięki wyjątkowej powłoce DS firmy Canon oraz 9-listkowej przysłonie F1,2 obiektyw doskonale nadaje się do wykonywania kreatywnych zdjęć.

Zaawansowane elementy i powłoki obiektywu

Używana w obiektywie specjalna optyka z technologią eliminacji załamywania światła niebieskiego (BR) eliminuje aberracje kolorów, a element asferyczny i powłoka ASC zapobiegają powstawaniu efektów zjawy i odbiciom światła.

Różnica, jaką zapewnia efekt rozmycia odśrodkowego

Model RF 85mm F1.2L USM DS to wyjątkowy obiektyw o zaawansowanych parametrach pracy, który łączy w sobie piękny efekt rozmycia tła oraz bardzo duży otwór przysłony, dzięki czemu pozwala tworzyć niesamowite portrety.

 • Zrobione obiektywem RF 85mm F1.2L USM

  Ogniskowa 85 mm jest idealna do wykonywania portretów, a duża maksymalna przysłona sprawia, że łatwo można uzyskać rozmyte jasne obszary, widoczne na zdjęciach jako tarcze świetlne.

 • Zrobione obiektywem RF 85mm F1.2L DS USM

  Efekt DS jest najbardziej zauważalny przy najszerszym otworze przysłony (im węższy otwór, tym mniej zauważalny efekt). Rozmyte jasne obszary są odwzorowywane jako miękkie tarcze świetlne (są łatwo zauważalną cechą charakterystyczną obiektywu DS).

Ostrość i styl

Nie ograniczaj się do samych szczegółów – uchwyć prawdziwy charakter fotografowanej osoby dzięki obiektywowi, który cechuje się wyjątkowymi parametrami pracy i niezawodnością. Zobacz, jak działa powłoka DS – i to nie tylko przy słabym oświetleniu – dzięki doskonałemu, łagodnemu efektowi bokeh, który sprawia, że tło uwalnia dodatkowy potencjał twórczy.

 • Zrobione obiektywem RF 85mm F1.2L USM

  W przypadku zwykłego obiektywu RF 85mm jasne obszary są rozmyte, ale nadal zachowują poziom szczegółowości, który może nie być pożądany w przypadku stonowanych portretów.

 • Zrobione obiektywem RF 85mm F1.2L USM DS

  Powłoka DS generująca efekt rozmycia odśrodkowego jest używana na dwóch elementach znajdujących się w różnych miejscach obiektywu, co pozwala uzyskać duże łagodniejsze, bardziej płynne rozmycie. Jest to szczególnie widoczne, gdy światło przebija się przez gałęzie drzew znajdujących się za obiektem.

Działanie powłoki DS

Powłoka DS (Defocus Smoothing) firmy Canon tworzy miękki i wyjątkowy efekt rozmycia, w którym pierwotnie ostry kontur rozmytego obrazu staje się jeszcze bardziej rozmyty i wyjątkowo gładki. Firma Canon osiągnęła ten efekt, wykorzystując tę samą optykę co w modelu RF 85mm F1.2L USM i stosując technologię naparowywania próżniowego do sterowania ilością światła wpadającego do obiektywu.

 • RF 85mm F1.2L USM

  Dzięki jasnej przysłonie F1.2 obiektyw zapewnia bardzo wyraźny obraz przy słabym oświetleniu i umożliwia twórczą ekspresję z wykorzystaniem przyjemnego dla oka efektu bokeh, bez utraty jakości obrazu.

 • RF 85mm F1.2L DS USM

  Powłoka DS generująca efekt rozmycia odśrodkowego jest używana na dwóch elementach znajdujących się w różnych miejscach obiektywu, co pozwala uzyskać miękkie, płynne rozmycie. Jednak powłoka powoduje utratę transmisji światła, co daje przysłonę o wartości T2,2.

Szybki silnik USM i pierścień regulacji na obiektywie

Duża szybkość pracy mocowania RF sprawia, że model RF 85mm F1.2L USM szybko blokuje ostrość na obiekcie, a pierścień regulacji na obiektywie zapewnia dodatkową kontrolę nad ustawieniami.

Realizacja artystycznych wizji

System EOS R dziedziczy wszystkie zalety systemu EOS. Ma także własną serię obiektywów. Jest zgodny z obiektywami EF i EF-S (za pomocą adapterów) oraz gamą lamp błyskowych Speedlite i akcesoriami.

Dane techniczne

 • Powłoka DS

  Wygładzająca rozmycia powłoka DS zapewnia wyjątkowy efekt bokeh

 • Optyka BR

  Zapewnia pełną kontrolę nad aberracjami

 • Elementy asferyczne i niskodyspersyjne UD

  Pozwalają robić wyjątkowo wyraźne zdjęcia

 • Silnik USM

  Umożliwia płynną, szybką i niemal bezgłośną pracę

 • Powłoka ASC (Air Sphere)

  Zapobiega odbiciom światła i efektom zjawy

 • Pierścień regulacji na obiektywie

  Dodatkowa kontrola nad czułością ISO, przysłoną i migawką

Przed pierwszym użyciem obiektywu DS

1 In order to use this lens with the EOS R or EOS RP, a compatible version of firmware is required. Download the latest camera firmware from the Canon web site and install it on your camera.


2 Since the transmittance of the lens periphery decreases due to the DS coating, brightness of the lens at maximum aperture is about 1⅓ stops darker than f/1.2. By updating the camera to the latest firmware, exposure control in AE will be performed appropriately.

Zawartość pudełka

Wszystko, czego potrzebujesz, aby w kreatywny sposób tworzyć portrety

 • RF 85mm F1.2L USM DS

 • Osłona obiektywu ET-89

 • Dekiel na obiektyw E-82II

 • Dekiel przeciwkurzowy RF

 • Miękkie etui LP1424

Aparat Canon EOS R i obiektyw Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM trzymane w dłoniach.

Czy możemy pomóc w wyborze następnego obiektywu?

Nasza interaktywna wyszukiwarka obiektywów pozwala na przeglądanie całej gamy obiektywów i wybór produktu najlepiej dopasowanego do Ciebie i Twojego aparatu EOS.

W rękach profesjonalistów...

Dowiedz się, jak obiektywy RF 85mm F1.2L USM i RF 85mm F1.2L DS USM sprawdzają się w różnych sytuacjach w rękach profesjonalistów z firmy Canon.

Canon RF 85mm F1.2L USM DS
Oceny i recenzje

Teleobiektywy

Teleobiektyw umożliwia fotografowanie wydarzeń sportowych, dzikich zwierząt i imprez z dużej odległości – bez zakłócania przebiegu zdarzeń. Poznaj teleobiektywy firmy Canon i przekonaj się, jak kreatywnie potrafisz pracować.
Dowiedz się więcej

Produkty powiązane