Canon TS-E 17mm f/4L

TS-E 17mm f/4L

Obiektyw TS-E 17 MM F/4L, zaprojektowany z myślą o fotografowaniu obiektów architektonicznych, powoduje jedynie niewielkie zniekształcenia i zapewnia doskonałą ostrość całości zdjęcia. Niezależne obracanie mechanizmów przesuwania i pochylania zapewnia wszechstronność.

TS-E 17mm f4L

Korzyści

  • Super-szerokokątny obiektyw 17 mm z funkcją korekcji perspektywy
  • Małe zakłócenia i wysoka rozdzielczość
  • ± 6,5° przechylenia i ±12 mm przesunięcia
  • Niezależna rotacja przechylenia i przesunięcia
  • Elementy asferyczne i soczewki niskodyspersyjne
  • Powłoki Sub Wavelength Coating (SWC) oraz Super Spectra
  • Okrągła przysłona

Cechy szczegółowe

Przyjrzyj się dokładniej produktowi Canon TS-E 17mm f/4L

Większe możliwości fotografii z korekcją perspektywy


TS-E 17 MM F/4L to super-szerokokątny obiektyw z funkcją korekcji perspektywy, który zapewnia szerokie kąty widzenia dla czujników APS-C oraz pełnoklatkowych. Dzięki wyjątkowemu systemowi rotacyjnemu firmy Canon kierunek przesuwania i przechylania może być zmieniany niezależnie od siebie. Umożliwia to osobną kontrolę perspektywy oraz głębi ostrości, co poprawia elastyczność obiektywu.

Szeroki zakres ruchu


Kąt widzenia po przekątnej 104° oraz ±6,5° przechylenia, a także ±12 mm przesunięcia i ±90° obrotu mechanizmów pochylenia oraz przesunięcia sprawiają, że obiektyw TS-E 17 MM F/4L to jeden z najbardziej elastycznych modeli dostępnych na rynku. Obiektyw TS-E 17 MM F/4L jest także wyposażony w blokady mechanizmów pochylenia oraz przesunięcia, co eliminuje niechciane poruszenia.

Bardzo precyzyjne elementy obiektywu


Osiągnięcie niesamowitej ostrości na całości klatki oraz małych zniekształceń było możliwe dzięki użyciu bardzo precyzyjnej, dużej soczewki asferycznej wykonanej z modelowanego szkła. Aberracja chromatyczna, która często pojawia się przy zdjęciach szerokokątnych, jest eliminowana przez cztery elementy ultradyspersyjne (UD). Funkcje te sprawiają, że obiektyw nadaje się zwłaszcza do fotografowania obiektów architektonicznych.

Powłoka Sub Wavelength Coating (SWC)


Zaprojektowana z myślą o fotografii cyfrowej, opatentowana przez firmę Canon powłoka soczewki minimalizuje efekty zjawy i odbicia światła powodowane przez odbicia wewnętrzne. Dzięki temu uzyskujemy ostre i wyraźne zdjęcia.

Wytrzymałość i jakość


Obiektyw serii L firmy Canon zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymały normalne użytkowanie nawet w bardzo wymagających środowiskach. Zabezpieczenia przed warunkami pogodowymi oraz kurzem to dodatkowa ochrona, a do zestawu dołączono także osłonę przeciwsłoneczną oraz etui.

Bezołowiowy układ optyczny


Do konstrukcji obiektywu TS-E 17 MM F/4L wykorzystano bezpieczne dla środowiska szkło bezołowiowe.

Nagrody

Dane techniczne produktu

Więcej informacji o produkcie Canon TS-E 17mm f/4L , jego cechach i możliwościach.

TS-E 17mm f/4L Oceny i recenzje

Galeria zdjęć

Zobacz galerię

Czy możemy pomóc w wyborze następnego obiektywu?

Nasza interaktywna wyszukiwarka obiektywów pozwala na przeglądanie całej gamy obiektywów i wybór produktu najlepiej dopasowanego do Ciebie i Twojego aparatu EOS.

Obiektywy szerokokątne

Nasze obiektywy szerokokątne zapewniają szersze pole widzenia i pozwalają uwzględnić większy obszar w kadrze.