Czas uwolnić kreatywność!

WYBIERZ SPOSÓB WYOSTRZANIA

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jak osiągnąć efekt „zamrożonego” lub rozmytego ruchu? Albo jak uchwycić promienie słońca lub rozgwieżdżone nocne niebo? Aparaty firmy Canon pomagają uchwycić świat w sposób, o jakim zawsze marzyłeś.

Wyostrzanie, na jakie można liczyć w przypadku aparatu Canon, daje swobodę twórczą, która poprawia jakość zdjęć i nadaje im bardziej profesjonalny wygląd. Należy pamiętać o dwóch najważniejszych rzeczach: o głębi ostrości (kontrolowanej przez przysłonę) i ruchu (kontrolowanym przez czas naświetlania).

1.
Głębia ostrości określa zakres wyostrzenia obiektów na obrazie. W przypadku miłośników jedzenia i rodziców chcących fotografować swoje dzieci mała głębia ostrości sprawia, że obiekt jest uwydatniony dzięki rozmyciu tła. Można to osiągnąć poprzez zmniejszenie wartości przysłony. W przypadku fotografowania scen pełnych szczegółów, takich jak krajobrazy i panoramy miast większa wartość przysłony pozwala wyostrzyć wszystkie elementy.

2.
Aparaty zapewniają też twórczą swobodę w kontekście ukazywania ruchu, pozwalając eksperymentować z czasem naświetlania. Im krótszy czas naświetlania, tym szybciej aparat robi zdjęcie. To sprawia, że jest to idealne rozwiązanie do uwieczniania ruchu, np. biegających dzieci lub wodospadu. Dłuższe czasy naświetlania rejestrują wszystkie ruchy w jednym ujęciu, co pozwala uzyskać efekt rozmycia. Przydatny może być tu statyw.


To już wszystko, co musisz wiedzieć. Oczywiście najprzyjemniejszym sposobem nauki jest rozpoczęcie fotografowania. Jest to również najlepsza droga do szybkiego zrozumienia, w jaki sposób te dwa czynniki (głębia ostrości i czas naświetlania) pomagają osiągnąć niesamowite rezultaty w każdej sytuacji.

POWODZENIA!