How I’m using the Canon EOS 2000D to promote my band

PIOSENKARZ I AUTOR PIOSENEK JOSH GIBBS

W jaki sposób korzystam z aparatu EOS 2000D do promowania mojego zespołu

Josh Gibbs
Josh Gibbs

Piosenkarz i autor piosenek


Josh Gibbs intuicyjnie rozumie związek pomiędzy muzyką danego wykonawcy a obrazem. „Dorastając, zawsze uwielbiałem zespoły, które świetnie wyglądały. Widziałeś ich zdjęcia na długo przed usłyszeniem czegokolwiek; to sprawiało, że chciałeś słuchać ich muzyki”.

Po utworzeniu zespołu Pin Ups z braćmi Louisem i Jessem Bakerami Josh intensywnie myślał o tym, jak wizualnie prezentować ich stroje. „Jesteśmy nowym zespołem, dlatego ważne jest, aby pokazać ludziom, jakie mamy zamiary i dlaczego warto nas obserwować”.

Wiedział, że publikowanie wspaniałych zdjęć w mediach społecznościowych jest kluczem do zyskania popularności, ale nie był przekonany, czy mógłby osiągnąć to, co chciał za pomocą swojego telefonu. „Nie mogłem uzyskać odpowiedniej ostrości, zawsze było zbyt ciemno lub zbyt jasno – zwłaszcza gdy byliśmy ciemnych lokalach lub studiach wytwórni” – mówi.

Dla Josha, rozwiązaniem okazał się aparat EOS 2000D – lustrzanka cyfrowa, która zapewnia dobrą jakość nawet przy słabym oświetleniu. John nigdy wcześniej nie używał lustrzanki cyfrowej, dlatego był zaskoczony łatwością obsługi aparatu i wspaniałą jakością zdjęć, które robiła.

"To naprawdę intuicyjne – tak proste jak używanie telefonu. Po prostu ją wziąłem i zacząłem robić zdjęcia. Wszystkie zdjęcia były nagle pełne szczegółów i niezwykle ostre. Naprawdę wyglądały profesjonalnie."

Powiązane artykuły
Ready for anything: introducing the Canon EOS 850D

CANON EOS 850D

Gotowy na wszystko: przedstawiamy aparat Canon EOS 850D

Udoskonal sposób fotografowania dzięki lustrzance cyfrowej, która poradzi sobie z niemal każdym zadaniem: Canon EOS 850D.

Get to grips with shutter speed

PRĘDKOŚĆ MIGAWKI

Zapanuj nad czasem naświetlania

5 podstawowych wskazówek, które pomogą w opanowaniu czasu naświetlania podczas fotografowania poruszających się obiektów i wydarzeń.

Sharing memories after the recording session

Martwiąc się, że korzystanie z lustrzanki cyfrowej sprawiałoby trudności w udostępnianiu zdjęć, Josh był również pod wrażeniem funkcji łączności aparatu. „Połączenie aparatu EOS 2000D z telefonem jest bardzo łatwe. Mogę przejrzeć zdjęcia i opublikować najlepsze z nich na Instagramie”. Co więcej, odkrył, że udostępnianie obrazów w podróży jest równie proste jak w studiu. „Po prostu chowam aparat w torbie i zabieram go z nami – jeśli widzę coś fajnego, chcę to jak najszybciej udostępnić”.

Getting creative in the recording studio, the EOS 2000D captures great shots in low light

Możliwość opowiadania fotograficznych historii dzięki aparatowi EOS 2000D również odpowiada Joshowi.

"Uwielbiam robić świetne filmy, więc funkcja migawki wideo bardzo mi się podoba. Możesz nagrać wiele krótkich filmów podczas codziennych aktywności, a aparat połączy je w ciekawą historyjkę o wszystkim, co się działo."

W tej chwili zespół Pin Ups nagrywa swój pierwszy album, a Josh może dokładnie uwieczniać ich sesje nagraniowe w atrakcyjny sposób. „Przemawia do mnie romantyczna idea, że dzięki dodawaniu obrazu do dźwięków można naprawdę uchwycić te wspomnienia”.

Jesse and Louis tracking the first Pin-ups album. Effortless storytelling, even in tricky light

Aby móc tworzyć zdjęcia z charakterem, który odzwierciedla brzmienie zespołu, Josh od razu zaczął zagłębiać się w możliwości twórcze aparatu EOS 2000D. „Naprawdę podoba mi się tworzenie rozmazanego tła, dzięki czemu zdjęcia wyglądają mglisto i jak ze snu” – mówi.

Josh chce jeszcze bardziej rozwinąć swoją kreatywność. „Zamierzam wykorzystywać bardziej zaawansowane funkcje lustrzanki cyfrowej, może wypróbuję kilka różnych obiektywów” – mówi Josh. „Stosowanie nowych technik fotograficznych jest równie ciekawe co poszukiwanie nowych dźwięków”.

Powiązane artykuły

Wiele przydatnych wskazówek dotyczących fotografii, przewodniki oraz wywiady. W sekcji „Zainspiruj się” znajdziesz między innymi porady jak wybrać najlepszy aparat czy drukarkę, aby móc realizować swoje pomysły.

Wróć do wszystkich historii

Podoba Ci się aparat EOS 2000D?

Łatwy i intuicyjny w obsłudze model, idealny do rozpoczęcia przygody z lustrzankami cyfrowymi – umożliwiający fotografowanie z atrakcyjnym rozmyciem tła i udostępniania zdjęć.

Dowiedz się więcej

Interested in the EOS 2000D