Canon EOS C300

EOS C300

EOS C300 to przełomowa kamera filmowa przeznaczona dla profesjonalistów, w której połączono sprawdzone rozwiązania technologii wideo firmy Canon z gamą dostępnych obiektywów i kreatywnością linii EOS. Możliwość stosowania wymiennych obiektywów EF da Ci swobodę, która pozwoli opowiedzieć każdą historię.

Korzyści

  • Matryca CMOS Super 35 mm 8,3 MP; Full HD
  • Wymienne obiektywy (mocowanie EF)
  • Technologia Dual Pixel CMOS AF umożliwia dokładną i niezawodną regulację ostrości*.
  • Kompaktowa, modułowa i bardzo lekka
  • 50 Mb/s MPEG-2 MXF na kartę CF
  • Wysoka czułość, niski poziom szumów
  • Canon Log Gamma
  • 24,00p na potrzeby produkcji filmów
  • Zdalne sterowanie Wi-Fi
  • Bezproblemowa integracja z obiegiem pracy

Szczegółowy opis cech

Przyjrzyj się dokładniej produktowi Canon EOS C300

Matryca CMOS Super 35 mm 8,3 MP; Full HD


Matryca CMOS Super 35 mm o rozdzielczości 8,3 MP została zaprojektowana i wyprodukowana przez firmę Canon specjalnie z myślą o rejestracji obrazu wideo. Dzięki 3-kanałowemu przetwarzaniu RGB pozwala ona zapisywać obraz w jakości Full HD. Matryca firmy Canon zapewnia wysoką czułość, niski poziom szumów, zmniejszenie ilości artefaktów związanych z migawką i mały pobór prądu, pozwalając uzyskać wspaniałe obrazy w wysokiej rozdzielczości. Posiada też inne zalety typowe dla dużych matryc, takie jak możliwość uzyskania pięknego efektu małej głębi ostrości.

Wymienne obiektywy (mocowanie EF)


Zastosowanie mocowania EF sprawiło, że kamera EOS C300 może korzystać z całego systemu obiektywów firmy Canon. Dzięki dostępności szerokiej gamy powstałych na przestrzeni wielu lat, niedrogich i unikalnych obiektywów używający tego narzędzia filmowcy zyskują dodatkowe możliwości kreacji. 3 wbudowane elektroniczne filtry ND zwiększają uniwersalność zastosowań kamery.

Kompaktowa, modułowa i bardzo lekka


Kamera EOS C300 cechuje się wyjątkowo zwartą konstrukcją. Ciężar podstawowej konfiguracji umożliwiającej filmowanie wynosi zaledwie 1669 g (bez obiektywu). Odłączana rączka, uchwyt i panel kontrolny z możliwością nachylania pod wybranym kątem sprawiają, że manewrowanie kamerą jest niezwykle łatwe. Solidny, zabezpieczony przed zachlapaniem korpus zawiera z kolei elementy ze stopu magnezu, które zwiększają sztywność i odporność całej konstrukcji.

50 Mb/s MPEG-2 MXF na kartę CF


Kamera pozwala zapisywać obraz w gotowym do emisji formacie MPEG-2 MXF i z prędkością 50 Mb/s (4:2:2). Nagrywanie może odbywać się na dwóch kartach CF jednocześnie, a operator ma do dyspozycji opcję przekazywania i jednoczesnego rejestrowania. Kamerę wyposażono w zestaw wyjść zgodnych ze standardami branżowymi: są wśród nich wyjścia HD-SDI, a także złącza Timecode, Genlock i Synch przeznaczone do realizacji ujęć z udziałem wielu kamer.

Wysoka czułość, niski poziom szumów


Kamera EOS C300 umożliwia filmowanie ze zwiększoną czułością: nawet przy ustawieniu ISO 80000 można rejestrować obrazy o niskim poziomie szumów, co umożliwia pracę w niemal każdych warunkach.

Canon Log Gamma


Kamerę wyposażono w oferującą szeroki zakres opcji dostosowania obrazu funkcję Canon Log Gamma. Dzięki niej dostarczany obraz cechuje się neutralną jakością i szerokim zakresem dynamicznym (800%), dając maksimum swobody na etapie postprodukcji. Kamera umożliwia dostosowanie ponad 90 zmiennych obrazu i zapisanie ich w postaci profilów ustawień niestandardowych w pamięci wewnętrznej lub na karcie SD.

24,00p na potrzeby produkcji filmów


Kamera udostępnia standardowo tryby PAL, NTSC i 24,00p, pozwalając uzyskać częstotliwości nagrywania od 23,98p do 59,94i. Możliwość regulacji wolnego i szybkiego tempa filmowania z dokładnością do 1 kl./sekundę zapewnia większą swobodę kreacji.

Zdalne sterowanie Wi-Fi


Kamera umożliwia zdalne sterowanie ustawieniami czułości, ostrości, przysłony oraz filtrów ND. Można to zrobić za pośrednictwem laptopa, tabletu lub smartfona, posługując się prostym interfejsem WWW (wymagany jest opcjonalny adapter bezprzewodowy).

Bezproblemowa integracja z obiegiem pracy


Kamera EOS C300 bez trudu integruje się z istniejącymi obiegami pracy, a nagrywane przez nią filmy są zgodne z najczęściej stosowanymi pakietami oprogramowania do edycji nieliniowej (NLE).

Technologia Dual Pixel CMOS AF dzięki aktualizacji usługi


Oprogramowanie kamery EOS C300 można zaktualizować w celu dodania wyjątkowej technologii Dual Pixel CMOS AF firmy Canon, która bardzo ułatwia obsługę i zapewnia twórczą kontrolę nad ostrością. Umożliwia ona łatwe ciągłe śledzenie obiektów na środku kadru i utrzymywanie ich ostrości. Funkcja blokady AF zapewnia dodatkową kontrolę. Regulacja ostrości w trybie One-Shot ze zwiększoną dokładnością i szybkością pozwala równie łatwo wyostrzać obiekty poza środkiem kadru.


* Wymagana jest płatna aktualizacja usługi w punkcie serwisowym firmy Canon.

Nagrody

Dane techniczne produktu

Więcej informacji o produkcie Canon EOS C300, jego cechach i możliwościach.

Inspiracje, edukacja, informacje o produktach i aktualności zapewniają wsparcie fotografom i operatorom kamer, a także pasjonatom z całego świata, którzy korzystają ze sprzętu Canon.

Odwiedź witrynę Canon Professional Network

CPN.jpeg

Ważna aktualizacja