hero

EOS R

Aparat EOS R wyznacza nowe standardy kreatywności

Innowacyjny i wyposażony w najnowocześniejsze funkcje aparat Canon EOS R ma niezwykle szybki autofokus ustawiający ostrość w 0,05 s1. Niezależnie od tego, czy wykonujesz portrety, fotografujesz krajobrazy, ulice, podróże, wesela czy nagrywasz filmy – zaawansowana technologia aparatu EOS R zapewnia jeszcze większe możliwości opowiadania fotograficznych historii i tworzenia obrazów.

Bardzo szybka komunikacja

Inżynierowie firmy Canon ulepszyli mocowanie obiektywu EF specjalnie pod kątem systemu EOS R poprzez zastosowanie wyjątkowego 12-stykowego złącza. Ta innowacja w znacznym stopniu poprawia komunikację pomiędzy obiektywem aparatu i jego korpusem. W efekcie szybkość działania aparatu EOS R jest większa niż w przypadku wcześniejszych modeli.

Mocowanie obiektywu EOS R jest niezwykle szerokie, a odległość pomiędzy mocowaniem a matrycą jest bardzo mała. Taka konstrukcja pozwala umieścić obiektyw bliżej matrycy, a to z kolei umożliwia tworzenie szybszej i jaśniejszej optyki o wyższej jakości i niezrównanych parametrach pracy.

High speed communication

Szybka, celna regulacja ostrości

EOS R jest wyposażony w pełnoklatkową matrycę o rozdzielczości 30,3 megapiksela i technologię Dual Pixel CMOS AF. Gwarantuje ona bardzo skuteczną regulację ostrości dzięki zaawansowanemu systemowi wykrywania różnic fazy. Użytkownik ma do wyboru 5655 pól AF2. Wykorzystuje zdecydowaną większość pikseli matrycy (80% pikseli w poziomie i 100% w pionie), zapewniając bardzo szybki autofokus w przypadku zdjęć, a także płynne śledzenie ostrości podczas nagrywania filmów.

Fast pin sharp focusing

Cicha praca

W sytuacjach, gdy konieczne jest zachowanie dyskrecji, kliknięcie migawki aparatu może zaalarmować fotografowany obiekt i spowodować utratę wspaniałej okazji. Dotyczy to zarówno nieformalnych zdjęć ślubnych, jak i fotografowania dzikiej przyrody z niewielkiej odległości.

EOS R to pierwszy aparat firmy Canon, który umożliwia całkowicie bezgłośną pracę. Dzięki temu można robić zdjęcia bez zakłócania spokoju. Połączenie odchylanego ekranu z cichym fotografowaniem umożliwia uwiecznianie niepozowanych ujęć.

Wspaniałe zdjęcia bezpośrednio z aparatu

Zaawansowany procesor DIGIC 8 obsługuje wiele imponujących funkcji aparatu EOS R. Jego główne zalety to lepsza komunikacja między aparatem i obiektywem, przekładająca się na szybsze działanie AF oraz tworzenie jeszcze lepszych obrazów – bezpośrednio w aparacie.

Niezwykła szybkość i moc przetwarzania sprawia, że ulepszony cyfrowy optymalizator obiektywu w aparacie EOS R działa przez cały czas i nie obniża wydajności aparatu. Gwarantuje optymalną jakość obrazów, bez zniekształceń.

Inne interesujące pozycje
See capture more

EOS R

Lepiej odwzorowany obraz dzięki matrycy zaprojektowanej z myślą o precyzji

Related article enjoy the world EOS

EOS R

Korzystanie z systemu EOS dzięki specjalnym akcesoriom

Canon related article perfect blend

EOS R

Doskonałe połączenie wygody obsługi i atrakcyjnego wyglądu

Direct from camera
Direct from camera

Profesjonalne filmowanie

Aparat EOS R ma te same rozbudowane funkcje w zakresie filmów 4K, co aparat EOS 5D Mark IV. Ponadto wyposażono go w zaawansowane ulepszenia, takie jak redukcja szumów, co zwiększa skuteczność pracy z dużą czułością ISO.

Połączenie matrycy CMOS aparatu EOS R z procesorem DIGIC 8 oznacza, że można nagrywać filmy 4K o atrakcyjnych kolorach i z mnóstwem szczegółów oraz wyprowadzać 10-bitowy sygnał przez złącze HDMI. Profesjonalna jakość wyprowadzanego sygnału wideo zwiększa możliwości edycji oraz umożliwia nagrywanie filmów poklatkowych w jakości 4K i wyodrębnianie obrazów z kadrów 4K. Aparat EOS R jest wyposażony w gniazdo słuchawkowe i minizłącze mikrofonu.

1 Stan na 13 lutego 2019 roku. Dotyczy bezlusterkowych aparatów cyfrowych z wymienną optyką wyposażonych w pełnoklatkową matrycę 35 mm z autofokusem opartym na detekcji kontrastu i autofokusem opartym na detekcji fazy w płaszczyźnie obrazu. Wartość obliczono w ramach pomiaru szybkości AF zgodnie z zaleceniami stowarzyszenia Camera & Imaging Products Association (wartość zależy od warunków fotografowania i używanego obiektywu). Do dokonania pomiaru użyto metod wewnętrznych. Warunki pomiaru: 12 EV (temperatura otoczenia, ISO 100), tryb ręczny, obiektyw RF 24-105mm F4L IS USM (ogniskowa 24 mm), ustawienia: migawka zwalniana spustem migawki, 1-punktowy AF (centralny AF), One-Shot AF

2 W trybie 1-punktowego AF obejmującego mały obszar.

Inne interesujące opcje