Canon Log for EOS 5D Mark IV
alt text goes here

Funkcja krzywej Canon Log do aparatu EOS 5D Mark IV

Znakomite nagrania ułatwiające korekcję kolorów. Zwiększony zakres dynamiczny i niski poziom zakłóceń.

Co to jest Canon Log?

Jest to logarytmiczna krzywa tonalna, która generuje materiał o zwiększonym zakresie dynamicznym i bardzo dużej rozpiętości tonalnej, co z kolei ułatwia korekcję kolorów.

Zwiększona rozpiętość tonalna gwarantuje swobodę pracy

Na zarejestrowanym materiale zostaną zachowane szczegóły w jasnych i ciemnych partiach obrazu. Krzywa Canon Log zapewnia 12-stopniowy zakres dynamiczny przy czułości ISO 400, dzięki czemu uzyskujemy naturalnie wyglądający obraz w przypadku bardzo kontrastowych ujęć.

Extend dynamic range for maximum flexibility

Materiał, który ożywa podczas obróbki w studiu

Materiał wykorzystujący krzywą Canon Log jest rejestrowany w taki sposób, aby korekcja kolorów była prostym zadaniem. Zmniejszany jest poziom zakłóceń, szczególnie w ciemnych partiach obrazu i po zwiększeniu nasycenia kolorów. Kolory wyglądają naturalnie, a odcienie skóry są wiernie odwzorowywane.

Footage that comes alive in post-production

Spójność między aparatami

Materiał nagrany z włączoną funkcją krzywej Canon Log wygląda podobnie do nagrań zarejestrowanych kamerami Cinema EOS, takimi jak EOS C300 Mark II, dzięki czemu aparat EOS 5D Mark IV doskonale sprawdza się jako urządzenie do zapisu materiału dodatkowego. Ponadto dopasowanie materiału do nagrań z aparatów (kamer) innych firm niż Canon jest łatwiejsze.

Continuity between cameras
Make the grade

Korekcja obrazu

Krzywej Canon Log można używać w przypadku filmowania kilkoma aparatami (kamerami) – gwarantuje to jakościową spójność montowanego obrazu.

Obejrzyj film

Canon Log i 4K – idealne zestawienie

Aparat EOS 5D Mark IV umożliwia używanie krzywej Canon Log w połączeniu z innymi funkcjami kreatywnego filmowania, takimi jak technologia Dual Pixel CMOS AF, duża szybkość klatek (do 120 kl./s) czy niesamowita rozdzielczość 4K.

Canon Log and 4K – the perfect partnership

Funkcja View Assist

Nagrania rejestrowane z włączoną funkcją krzywej Canon Log można przeglądać za pomocą funkcji View Assist na ekranie LCD, aby sprawdzić, jak materiał może wyglądać po korekcji w studiu.

View Assist

Uwagi dotyczące filmowania aparatem EOS 5D Mark IV z włączoną funkcją krzywej Canon Log

Po włączeniu funkcji krzywej Canon Log następujące funkcje nie będą działać podczas filmowania: styl obrazów, Auto Lighting Optimizer (Automatyczny optymalizator jasności), priorytet jasnych partii obrazu, film poklatkowy i filmy HDR. 


Podczas filmowania z włączoną funkcją krzywej Canon Log ustawienie ostrości na słabo oświetlonym lub mało kontrastowym obiekcie w trybie AF może być trudniejsze niż w przypadku standardowego filmowania. 

Po włączeniu funkcji krzywej Canon Log na filmach mogą pojawiać się – w zależności od obiektu i warunków filmowania – zakłócenia w postaci poziomych pasków. Zaleca się nagranie kilku filmów testowych i sprawdzenie ich przed rozpoczęciem pracy. Uwaga: zakłócenia mogą być bardziej zauważalne szczególnie w przypadku zastosowania dużego kontrastu podczas korekcji kolorów zarejestrowanego filmu. 

Po włączeniu funkcji krzywej Canon Log korekcja kolorów nieba lub białych ścian może nie zostać prawidłowo odzwierciedlona. Mogą wystąpić nieregularne kolory, nieregularna ekspozycja lub szum. 


Filmy można nagrywać na komputerze, w którym zainstalowano program EOS Utility. Jednak nie można używać programu EOS Utility do włączania funkcji krzywej Canon Log. Funkcję krzywej Canon Log należy włączyć w aparacie.

Czy jesteś gotowy na uaktualnienie obejmujące krzywą Canon Log?

Funkcję krzywej Canon Log można dodać do aparatu EOS 5D Mark IV w lokalnym punkcie serwisowym firmy Canon w ramach płatnego uaktualnienia.

Dowiedz się, jak to robimy

Powiązane treści