Case Study

Ozdobić drukiem każde wnętrze

Wdrożenie w firmie Caro fabryki tapet, wyspecjalizowanej i zautomatyzowanej linii produkcyjnej do drukowanych elementów aranżacji wnętrz.
 • Nazwa firmy

  Caro

 • Branża

  Aranżacja wnętrz / Druk

 • Rok założenia

  1994

 • Współpraca z Canon

  od 2021

Caro

Zgodnie z prognozami i trendami popularność cyfrowego druku w aranżacji wnętrz stale rośnie – udowadniają przedstawiciele firmy Caro. Produkowane przez nich drukowane dekoracje ścienne od lat cieszą się niesłabnącą popularnością na europejskich rynkach. Teraz Caro zdecydowało się wyjść naprzeciw nowym trendom. Rozwój firmie mają zapewnić najnowocześniejsze technologie druku produkcji Canon.

Cele

 • Poszerzenie oferty firmy o produkcję fototapet.
 • Unowocześnienie i automatyzacja dotychczasowej technologii produkcji fototapet
 • Obniżenie kosztów produkcji

Wyzwania

 • Coraz większe oczekiwania klientów pod względem jakości i różnorodności produktów.
 • Konieczność stosowania ekologicznych i bezpiecznych dla zdrowia technologii druku.

Efekty

Wdrożenie fabryki tapet – wyspecjalizowanej i zautomatyzowanej linii produkcyjnej do drukowanych elementów aranżacji wnętrz.

Korzyści

 • Możliwość produkcji najwyższej jakości fototapet.
 • Obniżenie kosztów produkcji poprzez podajnik podłoży typu jumbo-rola
 • Ulepszenie dotychczas produkowanych fotoobrazów (zarówno pod względem kolorystyki, jak i trwałości finalnego produktu).
 • Uzyskanie oszczędności na materiale dzięki wdrożeniu dodatkowego podajnika.
 • Większa dbałość o środowisko – wydruki powstają przy wykorzystaniu ekologicznych, bezwonnych atramentów.
 • Łatwość produkcji – system fabryki tapet jest intuicyjny i nie obciąża fizycznie operatora.

Wolność wyboru - indywidualizacja wnętrz

Mieszkania, biura, sklepy, kawiarnie, placówki ochrony zdrowia – nie ma przestrzeni, której nie ozdobiłyby drukowane obrazy, fototapety i inne nowoczesne dekoracje ścienne, produkowane przez firmę Caro. Od popularnego widoku rozświetlonego milionem świateł Nowego Jorku, poprzez kojące oko pejzaże natury i wizerunki zwierząt, aż po dzieła bardziej osobiste, personalizowane przez klientów. Branża wystroju wnętrz doskonale sprzyja rozwojowi kreatywności zarówno wśród klientów, jak i producentów.

Producent spod Zielonej Góry udowadnia to już od prawie trzydziestu lat. Wszystko zaczęło się od ręcznie malowanych obrazów (zwanych fakturowanymi). – W 1994 roku, kiedy rozpoczynaliśmy swoją działalność, popyt na obrazy fakturowane był wyjątkowo wysoki – mówi Marta Naranowicz, dyrektor operacyjny w Caro Group. – Jednak wkrótce zaobserwowaliśmy, że naszych klientów coraz bardziej interesują obrazy drukowane. Popyt na ten rodzaj sztuki rósł w zawrotnym tempie. Zdecydowaliśmy się więc na inwestycję w nowoczesną drukarnię, co okazało się strzałem w dziesiątkę. W krótkim czasie rozpoczęliśmy produkcję wielotysięcznych zamówień dla największych sieci handlowych w Polsce i Europie – wspomina.

Jak przyznaje Marta Naranowicz, przejście z produkcji obrazów fakturowanych na obrazy drukowane było największym przełomem w historii firmy. Kolejne lata przyniosły jednak zwiększenie świadomości klientów i ewolucję ich potrzeb. Dziś nie wystarczy, że obraz przedstawia interesującą scenę. Wydruk musi być ostry, kolory powinny wiernie odwzorowywać rzeczywistość, a całość musi być bezwonna i wyprodukowana w możliwie ekologiczny sposób. Istotna jest także kwestia odporności na uszkodzenia i zabrudzenia. A wreszcie – dziś ogromną popularnością cieszą się nie tylko obrazy drukowane, ale też fototapety.

Dlatego firma Caro zdecydowała się na kolejną zmianę technologii. W 2021 roku do akcji wkroczyły najnowocześniejsze urządzenia produkcji Canon.

 Wdrożenie fabryki tapet w firmie Caro

Fabryka tapet pracuje pełną parą

Dziś branża aranżacji wnętrz coraz mocniej stawia na technologie druku. Producenci i sklepy oferują swoim klientom drukowane tapety i podłogi, nadruki na szybach, drewnie czy plastiku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, Canon kilka lat temu stworzył tak zwaną fabrykę tapet, czyli kompletne, zautomatyzowane rozwiązanie do produkcji drukowanych perełek ozdabiających wnętrza. I właśnie fabryka tapet w kwietniu 2021 roku urozmaiciła park maszynowy Caro Group.

Podstawę fabryki tapet stanowi nowoczesny ploter UVgel Colorado 1650. Wykorzystana w urządzeniu technologia pozwala drukować tapety w niskiej temperaturze, dzięki czemu podłoże zachowuje swoje właściwości. A to wpływa po pierwsze na łatwość układania tapety (poszczególne pasy są do siebie idealnie dopasowane), a po drugie - na trwałość kolorów oraz ich zgodność z pierwotnym obrazem. Co więcej, ploter Colorado umożliwia wykończenie wydruku w trybie matowym lub błyszczącym, co szczególnie ważne jest w przypadku zamówień dotyczących aranżacji wnętrz. Gotowa fototapeta może być idealnie dopasowana do dowolnego stylu pomieszczenia.

– Wybraliśmy fabrykę tapet ze względu na doskonałe osiągi techniczne. Kluczowe kwestie to oczywiście jakość wykonania, stabilność wymiarowa i kolorystyczna, bezpieczeństwo dla środowiska, a także łatwość obsługi urządzenia – wylicza Marta Naranowicz. I dodaje, że istotne było także zapewnienie poczucia technologicznego bezpieczeństwa. – Bardzo cenimy sobie niezawodną obsługę serwisową. Canon to solidny partner w biznesie, który udziela wsparcia w aspekcie zarówno technicznym, jak i marketingowym – podkreśla przedstawicielka Caro Group.

Wybraliśmy fabrykę tapet ze względu na doskonałe osiągi techniczne. Kluczowe kwestie to oczywiście jakość wykonania, stabilność wymiarowa i kolorystyczna, bezpieczeństwo dla środowiska, a także łatwość obsługi urządzenia

Uwolnić pozytywne emocje

Fabryka tapet na tyle sprawdziła się u lubuskiego producenta, że osiem miesięcy po jej wdrożeniu firma zdecydowała się na zakup kolejnego plotera Colorado. – Pierwsze zamówienia na fototapety pojawiły się niemal od razu. Na szczęście byliśmy przygotowani na zwiększającą się liczbę zleceń, bo zainteresowanie naszymi nowymi produktami stale rośnie – przyznaje Marta Naranowicz. – Nie zatrzymujemy się i dziś wdrażamy do oferty tapety premium. To wyjątkowe projekty, tworzone przez artystów z całej Europy. Dzięki uniwersalności plotera Colorado drukujemy je na różnych podłożach, w tym na bardziej wymagających podkładach strukturalnych - mówi.

Rdzeniem działalności firmy nadal pozostaje druk obrazów (także ich produkcją zajmują się obecnie plotery Canon). Plany rozwoju firmy są szerokie: to między innymi poszerzenie oferty premium, ekspansja na kolejne rynki w Europie oraz ciągłe unowocześnianie firmowej drukarni. Zmieniają się również formy dystrybucji: obrazy drukowane przez firmę Caro trafiają dziś nie tylko do sklepów, ale i na największe platformy sprzedażowe.

Ale praca ze sztuką to nie tylko technologia, a przede wszystkim emocje. Caro udowadnia to, charytatywnie wyposażając wnętrza miejsc, które potrzebują kolorów. Do tej pory firma odnowiła między innymi cały oddział dziecięcy w szpitalu w Nowej Soli. – To jeden z projektów, który najbardziej nas cieszy. Możemy być pewni, że nasze produkty są w pełni bezpieczne, co pozwala nam na ozdobienie nimi takich miejsc, jak szpitalne oddziały dla dzieci – podsumowuje Marta Naranowicz.

Korzystaj z naszych rozwiązań i zwiększ potencjał swojej firmy

Zobacz również

Polityka prywatności
 • Najszybciej jak to możliwe
 • 10:00 - 11:00
 • 11:00 - 12:00
 • 12:00 - 13:00
 • 13:00 - 14:00
 • 14:00 - 15:00
 • 15:00 - 16:00
 • 16:00 - 17:00
 • +48

Zostaw nam swoją wiadomość. To pomoże nam lepiej przygotować się do rozmowy.

Dziękujemy

Nasz konsultant oddzwoni do Ciebie

[TIME]

Do usłyszenia

Przepraszamy

Błąd