PODCAST ROZMOWY O DRUKU

Wydrukować własne cztery kąty.
O trendach w aranżacji wnętrz

To ostatni „krzyk mody” w dziedzinie aranżacji wnętrz. Drukowane materiały szturmem podbijają wnętrza na całym świecie. Nowoczesnym technologiom druku zawdzięczamy wysokiej jakości tapety, fotoobrazy, a nawet… dokładne odwzorowanie arcydzieł mistrzów malarstwa.

Z coraz popularniejszym drukiem w aranżacji wnętrz wiąże się nie tylko wiele nowych inspiracji dla klientów, ale też dobre wiadomości dla biznesu: według agencji badawczej Reports and Data globalna wartość rynku cyfrowego druku tapet do 2027 roku ma osiągnąć aż 14,44 miliardów dolarów.

Dlaczego drukowane aranżacje wnętrz zachwycają coraz większą liczbę klientów? Na co warto zwrócić uwagę, rozważając oklejenie sypialni drukowaną tapetą? I czy możliwe jest ozdobienie wnętrza… własnym zdjęciem z wakacji?

O tym wszystkim w czwartym odcinku podcastu Canon „Rozmowy o druku” dyskutowali praktycy aranżacji wnętrz:

 • Magdalena Rzepka

  Pani Tapetka – damska złota rączka, pasjonatka wykończenia wnętrz, ekspertka od tapetowania. Oprócz prowadzenia własnej działalności z dziedziny wystroju wnętrz, popularność zdobywa w Internecie dzięki profilom Pani Tapetki.

 • Marta Naranowicz

  Dyrektor operacyjna w Caro Group, jednej z najważniejszych polskich firm produkujących dekoracje ścienne (głównie obrazy drukowane i fototapety).

 • Rafał Osiekowicz

  Ekspert od urządzeń do druku wielkoformatowego, od 2002 związany z branżą poligraficzną. Swoje doświadczenie zdobywał m.in. w Oce jako Product Manager, a obecnie pełni rolę Product Marketing Team Managera w Canon Polska. Dzięki bliskiej współpracy z klientami na przestrzeni ostatnich lat, inicjowaniu nowych projektów z obszaru druku wielkoformatowego, rozwijaniu kanału sprzedaży partnerskiej oraz nieustającej pasji, technologie nowoczesnego druku nie mają przed nim tajemnic.

 • Barbara Sowa

  Dziennikarka i podcasterka, szefowa wydań cyfrowych w miesięczniku „Pismo. Magazyn opinii”. Pomysłodawczyni reporterskiego serialu audio „Śledztwo Pisma” i autorka drugiego sezonu, za który otrzymała nagrodę Grand Press w kategorii reportaż radiowy. Przez lata związana z „Dziennikiem Gazetą Prawną”. Publikowała na łamach „Newsweeka”, „Wprostu” czy „Przekroju”. Od 2014 roku wraz z dwiema wspólniczkami rozwija serwis majsterki.pl, poświęcony DIY i ratowaniu staroci.

Niepowtarzalne projekty. Boom w aranżacji wnętrz

Niepowtarzalne projekty. Boom w aranżacji wnętrz część I

Czy przez pandemię pokochaliśmy remonty? Polacy rzucili się do odnawiania i urządzania swoich mieszkań. O trwającym boomie w dziedzinie budowlanej i wykończeniowej świadczą nie tylko słupki sprzedaży, ale też pojawiające się od czasu do czasu pustki w niejednym dziale popularnych marketów budowlanych.

Także drukowane elementy wystroju wnętrz cieszą się niesłabnącą popularnością. Jak przekonuje Rafał Osiekowicz z Canon Polska, to w dużej mierze kwestia indywidualizacji wnętrz. Druk umożliwia realizację naprawdę niepowtarzalnych projektów, których „nie będzie mieć sąsiad”.

Pierwsza część podcastu pozwoli lepiej zrozumieć kontekst, w jakim pojawiają się nowoczesne technologie druku tapet i innych drukowanych materiałów do aranżacji wnętrz.

Aktualne trendy okiem praktyków

Aktualne trendy okiem praktyków część II

Ile pomysłów, tyle możliwości – udowadniają goście podcastu. Dawniej druk w aranżacji wnętrz kojarzył się głównie z widokami lasów, plaż i gór. – Dziś sięgamy po coraz odważniejsze formy – przekonuje Marta Naranowicz z Caro.

Jej słowom wtóruje Magdalena Rzepka. Popularna Pani Tapetka zwierza się, że niedawno realizowała obklejenie fototapetami… wnętrze kabiny prysznicowej. Wszystko dzięki ulepszonej technologii produkcji współczesnych drukowanych tapet. Ponadto, jak udowadnia Rafał Osiekowicz, dzisiejsze możliwości znacznie zwiększają wysoce ekologiczne metody druku. Nie ma już żadnych przeciwwskazań, aby drukiem ozdobić nawet dziecięcą sypialnię.

W drugiej części podcastu goście zastanowią się nad obecnymi trendami i możliwościami w dziedzinie drukowanej aranżacji wnętrz.

Przemień wnętrze swojego mieszkania przy pomocy druku! Praktyczne porady

Przemień wnętrze swojego mieszkania przy pomocy druku! Praktyczne porady część III

Prowadząca stawia swoich gości przed wyzwaniem: niech pomogą jej wybrać odpowiednią tapetę do sypialni. Pozornie prosta kwestia zawiera jednak sporo niuansów – specjaliści chcą poznać kolor podłogi, wielkość pomieszczenia, rodzaj stojących w sypialni mebli…

Ostatnią część audycji nagrano głównie z myślą o tych, którzy chcą ozdobić swoje wnętrze przy pomocy druku, ale wciąż mają wiele pytań: kiedy wydruki trzeba laminować?

 • na jakim podłożu najlepiej sprawdzą się fototapety?
 • czy warto kłaść tapety własnoręcznie?
 • A może lepiej skorzystać z pomocy fachowca?
 • ile to wszystko kosztuje?
 • jaka jest minimalna wymagana rozdzielczość zdjęcia?

A to jeszcze nie wszystkie zagadnienia, jakie pojawią się w trzeciej części podcastu!

Wydrukować własne cztery kąty. O trendach w aranżacji wnętrz

Wydrukować własne cztery kąty. O trendach w aranżacji wnętrz

Posłuchaj nagrania w całości

Słuchaj podcastu “Rozmowy o druku” również na popularnych platformach podcastowych:

GOOGLE PODCAST APPLE PODCAST SPOTIFY

Zobacz również

Korzystaj z cyfrowych rozwiązań i zwiększ potencjał swojej firmy