PODCAST

Od biznesowych perspektyw po druk na betonie, czyli o druku wielkoformatowym

W podcaście „Świata Poligrafii Professional” nasz ekspert opowiada o rynku druku wielkoformatowego, a także o nowatorskich technologiach Canon

Rynek druku wielkiego formatu zmienia się niemal codziennie – staje się ciekawszy, piękniejszy i coraz bardziej różnorodny. To słowa Tomasza Miękusa, naszego eksperta od druku wielkoformatowego, który miał okazję opowiedzieć o najciekawszych trendach biznesowych i technologicznych w „Niezbędniku poligrafa” – branżowym podcaście „Świata Poligrafii Professional”. Podczas rozmowy słuchacze mogą poznać najnowsze trendy technologiczne i dowiedzieć się, który segment rynku charakteryzuje się aż dwucyfrowym wzrostem rok do roku. Poruszono także temat… druku na betonie.

Jakie są dziś oczekiwania rynku wielkoformatowej poligrafii? Dostawcy usług druku szukają przede wszystkim technologii efektywnych kosztowo. Klienci – różnorodnej, zaskakującej oferty. Coraz większy nacisk kładzie się także na aspekt środowiskowy: – Odbiorcy oczekują rozwiązań, które będą mniejszym obciążeniem dla środowiska, ale też nie będą stanowić zagrożenia dla ich zdrowia. Druk wielkoformatowy powinien być bezpieczny, możliwy do wykorzystania w przestrzeni wewnętrznej, nadający się do kontaktu z dziećmi albo żywnością – wylicza w audycji Tomasz Miękus.

Prowadzący podcast Mirosław Pawliński pyta również o oprogramowanie do druku wielkoformatowego, o podłoża i specjalne aplikacje, a także o segment cechujący się największym wzrostem. Tu odpowiedź była prosta: – Najbardziej dynamicznie rozwija się rynek drukowanych dekoracji wnętrz, notujący dwucyfrowy wzrost rok do roku. Spodziewamy się utrzymania tego trendu. To segment z ogromną dynamiką i dużym potencjałem – mówi Tomasz Miękus.

Krótki przewodnik po urządzeniach i technologiach

Podcast został nagrany podczas targów druku i reklamy RemaDays 2023, dlatego nie mogło zabraknąć szczegółowych pytań o prezentowane w Strefie Canon urządzenia i technologie. Tomasz Miękus opowiedział między innymi o:

• nowoczesnych technologiach zadruku (UVgel , CrystalPoint),
• ploterach Colorado, i Arizona, (okazuje się, że urządzenia tej drugiej serii mogą drukować nawet na… betonie),
ploterach dla inżynierów i architektów,
technologii FLXfinish+, dającej możliwość jednoczesnego wykończenia wydruku w błysku i macie.

Canon Podcast - Od biznesowych perspektyw po druk na betonie.mp4

Uczestnicy rozmowy:

Canon Camera

Canon na RemaDays 2023

Przedstawiane przez Tomasza Miękusa urządzenia stanowiły element prezentacji na tegorocznych targach RemaDays. Goście mogli zapoznać się między innymi z ploterem płaskim Arizona 1380GT, ploterem rolowym Colorado 1650, ploterem wielkoformatowym ColorWave 3800 (którego zdolnością specjalną jest rozładowywanie spiętrzenia prac), niezwykle szybkim ploterem imagePROGRAF TZ-30000 oraz ploterem imagePROGRAF GP-4000, znanym głównie z doskonałego odwzorowania przyciągających wzrok neonowych i pastelowych kolorów.

W dziedzinie druku produkcyjnego eksperci Canon zaprezentowali przełomowe urządzenie do druku cyfrowego na papier cięty - imagePRESS V1000. Nie zabrakło też oprogramowania do obsługi pracy z drukiem, także wielkoformatowym (m.in. system PRISMAguide XL, gwarantujący błyskawiczne przygotowywanie wysokiej jakości plików do druku).

Tematem wiodącym Strefy Canon oraz wspólnym mianownikiem wszystkich wymienionych powyżej urządzeń, była w tym roku automatyzacja druku.

Zobacz również

Korzystaj z innowacyjnych rozwiązań w druku wielkoformatowym i zwiększ potencjał swojej firmy