PODCAST ROZMOWY O DRUKU

Offset czy cyfra? Jak wybór technologii druku może zmienić twój biznes?

W lutowym odcinku podcastu ,,Rozmowy o druku" goście dziennikarza Jakuba Łukowskiego, przyjrzeli się dwóm wiodącym na rynku wydawniczym technologiom: drukowi cyfrowemu i offsetowi. Co je łączy, co je różni, kiedy je stosować?

Obie z powodzeniem funkcjonują na rynku wydawniczym już od dłuższego czasu, a mimo to wielu z nas ma kłopot z określeniem ich specyficznych właściwości. Często nie wiemy, kiedy decydować się na inwestycję w offset, a kiedy sprawdzi się dobrze cyfra. Czy chodzi o jakość wydruku, czy może o szybkość i wygodę? Pochylając się nad obiema technologiami, rozmówcy skoncentrowali się na kluczowej kwestii: jak różnice między nimi mogą przekuwać się na konkretne sytuacje biznesowe.

I tu wskazano na ciekawy trend na rynku książki – rośnie liczba wydawanych tytułów, ale spadają nakłady poszczególnych serii. W takiej właśnie sytuacji decyzja o wyborze tej, a nie innej technologii ma olbrzymie znaczenie dla wydawcy.

Rozmowę polecamy zarówno tym, którzy chcą dowiedzieć się o podstawach druku cyfrowego i offsetowego, jak i osobom, dla których liczą się kwestie biznesowe.

Zapraszamy do posłuchania rozmowy.

Za mikrofonem zasiedli:

 • Jakub Łukowski

  dziennikarz i autor audycji muzycznej „What’s Funk” w warszawskim Radiu Kampus. Twórca podcastu o książkach „Czarna Owca wśród podcastów” i o muzyce „Funkologia”.

 • Leszek Sienicki

  technolog w Drukarni Sowa z 20-letnim doświadczeniem w branży poligraficznej.

 • Przemysław Rychlewski

  ekspert w zakresie Lean, Black Belt Lean i Six Sigma oraz dyplomowany konsultant zarządzania Polskiej Akademii Nauk. Autor książki “Mapowanie procesów biznesowych” oraz partner merytoryczny publikacji napisanej przez Jacka Kukiza "Narzędzia Lean – podejście praktyczne".

 • Michał Młynarczyk

  product manager, ekspert od druku produkcyjnego małego formatu w Canon Polska. Zajmuje się urządzeniami drukarskimi, rozwiązaniami technologicznymi oraz oprogramowaniem.

Posłuchaj

Offset czy cyfra

Zobacz również

Korzystaj z cyfrowych rozwiązań i zwiększ potencjał swojej firmy