PODCAST ROZMOWY O DRUKU

Offset czy cyfra? Jak wybór technologii druku może zmienić twój biznes?

W lutowym odcinku podcastu ,,Rozmowy o druku" goście dziennikarza Jakuba Łukowskiego, przyjrzeli się dwóm wiodącym na rynku wydawniczym technologiom: drukowi cyfrowemu i offsetowi. Co je łączy, co je różni, kiedy je stosować?

Obie z powodzeniem funkcjonują na rynku wydawniczym już od dłuższego czasu, a mimo to wielu z nas ma kłopot z określeniem ich specyficznych właściwości. Często nie wiemy, kiedy decydować się na inwestycję w offset, a kiedy sprawdzi się dobrze cyfra. Czy chodzi o jakość wydruku, czy może o szybkość i wygodę? Pochylając się nad obiema technologiami, rozmówcy skoncentrowali się na kluczowej kwestii: jak różnice między nimi mogą przekuwać się na konkretne sytuacje biznesowe.

I tu wskazano na ciekawy trend na rynku książki – rośnie liczba wydawanych tytułów, ale spadają nakłady poszczególnych serii. W takiej właśnie sytuacji decyzja o wyborze tej, a nie innej technologii ma olbrzymie znaczenie dla wydawcy.

Rozmowę polecamy zarówno tym, którzy chcą dowiedzieć się o podstawach druku cyfrowego i offsetowego, jak i osobom, dla których liczą się kwestie biznesowe.

Zapraszamy do posłuchania rozmowy.

Za mikrofonem zasiedli:

Posłuchaj

Offset czy cyfra

Zobacz również

Korzystaj z cyfrowych rozwiązań i zwiększ potencjał swojej firmy