Produkt sfałszowany

Podrobione produkty firmy Canon są trudniejsze do wykrycia – i prawdopodobnie bardziej niebezpieczne, niż myślisz. Fałszywe produkty firmy Canon, czyli „podróbki”, mogą wyglądać niemal tak samo, jak oryginalne produkty firmy Canon, ale nimi nie są. Zwykle fałszowane produkty firmy Canon obejmują kasety z tonerem, baterie, ładowarki i akcesoria do aparatów.

Tworzenie, importowanie lub sprzedaż fałszywego produktu jest działalnością przestępczą. Firma Canon współpracuje z policją, urzędami celnymi oraz organizacjami i urzędami do spraw walki z podróbkami w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (region EMEA), aby zwalczać handel podrobionymi produktami firmy Canon.

Counterfeit

Zagrożenia wynikające z używania podrobionych produktów Canon

Bezpieczeństwo
Podróbki produktów firmy Canon nie są produkowane i testowane zgodnie ze ścisłymi standardami jakości oryginalnych produktów firmy Canon. Korzystanie z nich grozi obrażeniami ciała lub uszkodzeniem produktu. Na przykład korzystanie z podrobionych baterii może doprowadzić do wytworzenia zbyt wysokiej temperatury, wycieku lub wybuchu, co grozi poważnymi obrażeniami ciała i nieodwracalnym uszkodzeniem produktu.

Tryb Quality
Podróbki kaset z atramentem i tonerem firmy Canon mogą przeciekać, zatykać głowicę drukującą drukarki lub powodować rozmycie kolorów i smugi. Istnieje też prawdopodobieństwo, że podrabiane kasety pozwolą wykonać znacznie mniej wydruków niż oryginalne produkty. Według testów liczba wydruków przy użyciu podróbek kaset firmy Canon wynosi od 28% do 69% liczby wydruków w odniesieniu do użycia oryginalnych kaset firmy Canon.

Środowisko
Oryginalne produkty firmy Canon spełniają międzynarodowe i europejskie przepisy, w tym dyrektywy WEEE, RoHS i rozporządzenia REACH. W przypadku podróbek produktów zgodność z powyższymi przepisami prawa jest mało prawdopodobna, przez co stanowią one większe zagrożenie dla środowiska.

Jak rozpoznać podróbki produktów firmy Canon

Najczęściej podrabiane produkty firmy Canon to między innymi wkłady atramentowe, zbiorniki z atramentem, tonery do kopiarek i akcesoria do aparatów fotograficznych, takie jak baterie, ładowarki, przykrywki obiektywu, piloty zdalnego sterowania i torby.

Na opakowaniu wszystkich oryginalnych kaset z atramentem1, butelek z atramentem, tonerów do kopiarek oraz baterii firmy Canon znajduje się unikatowy hologram firmy Canon.

Hologram ma wyjątkową cechę zmiany kolorów. Oglądany od przodu jest złoty lub czerwono-złoty, a zmienia kolor na ciemną, połyskliwą zieleń podczas przechylania w poziomie. Jeśli hologram jest fałszywy, zmiana koloru na ciemną, połyskliwą zieleń zwykle nie występuje.

Po czym można rozpoznać podrobione produkty

– Podrobione hologramy często są umieszczone w niechlujny sposób i wydają się uszkodzone, rozmyte lub mają niewłaściwy kolor lub rozmiar.
– Logo firmy Canon na podrobionych opakowaniach może być kiepsko odwzorowane, a także mieć niewłaściwe kolory, czcionkę lub rozmiar.
– Wygląd opakowania może sugerować wielokrotne zamykanie, ponowne wykorzystanie lub ingerencję.
– Na opakowaniu mogą pojawić się błędy ortograficzne lub może brakować na nim znaków interpunkcyjnych.
– Należy zachować ostrożność wobec sprzedawców oferujących nietypowo niskie ceny.
– Należy zachować ostrożność podczas dokonywania zakupów w internetowych sklepach i serwisach aukcyjnych. Nie wszystkie produkty zakupione w Internecie są podróbkami, ale fałszerzy często wykorzystują Internet do sprzedaży podróbek ze względu na szybkość, anonimowość i zasięg globalny. Właśnie dlatego należy zachować ostrożność podczas zakupów w Internecie.

Co zrobić po nabraniu podejrzeń, że zakupiony produkt jest podróbką

W razie wątpliwości co do autentyczności zakupionego produktu marki Canon należy zrezygnować z jego używania i skontaktować się z autoryzowanym sprzedawcą firmy Canon lub bezpośrednio z nami pod adresem ipr.info@canon-europe.com
Niestety nie możemy wymienić podrobionych produktów marki Canon, ale powinniśmy być w stanie stwierdzić, czy dany produkt jest oryginalny, czy nie, i dostarczyć pisemne powiadomienie o jego autentyczności. 
Aby upewnić się, że kupujesz wyłącznie oryginalne produkty firmy Canon, odwiedź naszą stronę Gdzie kupić. Tam uzyskasz niewyczerpujący wykaz autoryzowanych sprzedawców produktów firmy Canon.

Inne interesujące opcje

  1. Europejskie plastikowe opakowania dla drukarek atramentowych lub blistry z wieloma opakowaniami mogą nie zawierać unikatowych hologramów.