Produkt sfałszowany

Podrobione produkty firmy Canon są trudniejsze do wykrycia – i prawdopodobnie bardziej niebezpieczne, niż myślisz. Fałszywe produkty firmy Canon, czyli „podróbki”, mogą wyglądać niemal tak samo, jak oryginalne produkty firmy Canon, ale nimi nie są. Zwykle fałszowane produkty firmy Canon obejmują kasety z tonerem, baterie, ładowarki i akcesoria do aparatów.

Tworzenie, importowanie lub sprzedaż fałszywego produktu jest działalnością przestępczą. Firma Canon współpracuje z policją, urzędami celnymi oraz organizacjami i urzędami do spraw walki z podróbkami w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (region EMEA), aby zwalczać handel podrobionymi produktami firmy Canon.

Poniższe informacje pomogą zrozumieć zagrożenia związane z korzystaniem z podróbek produktów firmy Canon, ułatwią rozpoznawanie podróbek i wskażą działania, które należy podjąć po nabraniu podejrzeń, że zakupiony produkt jest podróbką.

Zagrożenia wynikające z używania podrobionych produktów Canon

Bezpieczeństwo

Podróbki produktów firmy Canon nie są produkowane i testowane zgodnie ze ścisłymi standardami jakości oryginalnych produktów firmy Canon. Korzystanie z nich grozi obrażeniami ciała lub uszkodzeniem produktu. Na przykład korzystanie z podrobionych baterii może doprowadzić do wytworzenia zbyt wysokiej temperatury, wycieku lub wybuchu, co grozi poważnymi obrażeniami ciała i nieodwracalnym uszkodzeniem produktu.


Jakość

Podróbki kaset z atramentem i tonerem firmy Canon mogą przeciekać, zatykać głowicę drukującą drukarki lub powodować rozmycie kolorów i smugi. Istnieje też prawdopodobieństwo, że podrabiane kasety pozwolą wykonać znacznie mniej wydruków niż oryginalne produkty. Według testów liczba wydruków przy użyciu podróbek kaset firmy Canon wynosi od 28% do 69% liczby wydruków w odniesieniu do użycia oryginalnych kaset firmy Canon.


Środowisko

Oryginalne produkty firmy Canon spełniają międzynarodowe i europejskie przepisy, w tym dyrektywy WEEE, RoHS i rozporządzenia REACH. W przypadku podróbek produktów zgodność z powyższymi przepisami prawa jest mało prawdopodobna, przez co stanowią one większe zagrożenie dla środowiska.

Jak rozpoznać podróbki produktów firmy Canon

Kasety z atramentem, tonery laserowe, tonery do kopiarek, akumulatory do aparatów i kamer firmy Canon

Na opakowaniu wszystkich oryginalnych kaset z atramentem1, tonerów laserowych, tonerów do kopiarek oraz baterii do aparatów lub kamer cyfrowych firmy Canon znajduje się unikatowy hologram firmy Canon.


Hologram ma wyjątkową cechę zmiany kolorów. Oglądany od przodu jest złoty, i zmienia kolor aż do ciemnej, połyskliwej zieleni podczas przechylania w poziomie. Jeśli hologram jest podrobiony, zmiana kolorów nie występuje lub jest ona nieznaczna.

Hologram - Top and Bottom

Po czym można rozpoznać podrobione produkty

  • Podrobione hologramy często są umieszczone w niechlujny sposób i wydają się uszkodzone, rozmyte lub mają niewłaściwy kolor lub rozmiar.
  • Logo firmy Canon na podrobionych opakowaniach może mieć niewłaściwe kolory, czcionki lub rozmiar.
  • Wygląd opakowania może sugerować wielokrotne zamykanie, ponowne wykorzystanie lub ingerencję.
  • Na opakowaniu mogą pojawić się błędy ortograficzne lub może brakować na nim znaków interpunkcyjnych.
  • Należy zachować ostrożność wobec sprzedawców oferujących nietypowo niskie ceny.
  • Należy zachować ostrożność podczas zakupów na stronach z aukcjami internetowymi. Nie wszystkie produkty zakupione w takich witrynach są podrobione, jednak sprzedawcy podróbek często oferują swoje produkty na tego typu stronach z uwagi na szybkość transakcji, anonimowość i globalny zasięg. Potwierdziliśmy doniesienia o sprzedaży podrobionych produktów Speedlite oraz akumulatorów do cyfrowych aparatów fotograficznych i kamer wideo firmy Canon na stronach z aukcjami internetowymi, dlatego zalecamy zachowanie ostrożności podczas korzystania z takich witryn.

Co zrobić po nabraniu podejrzeń, że zakupiony produkt jest podróbką

W razie wątpliwości co do autentyczności zakupionego produktu marki Canon należy zrezygnować z jego używania i skontaktować się z autoryzowanym sprzedawcą firmy Canon lub bezpośrednio z nami pod adresem ipr.info@canon-europe.com.

Niestety nie możemy wymienić podrobionych produktów marki Canon, ale powinniśmy być w stanie stwierdzić, czy dany produkt jest oryginalny, czy nie, i dostarczyć pisemne powiadomienie o jego autentyczności.

Aby upewnić się, że kupujesz wyłącznie oryginalne produkty firmy Canon, odwiedź naszą stronę Gdzie kupić. Tam uzyskasz niewyczerpujący wykaz autoryzowanych sprzedawców produktów firmy Canon.

Inne interesujące opcje:

Fraudulent store warnings

Ostrzeżenia dotyczące fałszywych sklepów

Zachowaj ostrożność podczas kupowania produktów firmy Canon online. Sprawdź, czy korzystasz z jednego z oficjalnych sklepów firmy Canon. Dowiedz się, jak je rozpoznać tutaj.

Fraudulent stores -Legal & compliance

Zgodność z prawem

W każdym z wielu krajów, w których prowadzimy działalność, przestrzegamy stosownych przepisów. Tutaj możesz zapoznać się z naszymi oświadczeniami dotyczącymi zgodności z przepisami, wytycznymi i stanowiskiem w różnych sprawach.

1 Europejskie plastikowe opakowania dla drukarek atramentowych lub blistry z wieloma opakowaniami mogą nie mieć unikatowych hologramów.