Optical excellence for 4K filming
alt text goes here

Doskonałe
parametry optyczne
w przypadku rozdzielczości 4K

Filmowanie w rozdzielczości 4K wymaga wyjątkowej ostrości obrazu. Firma Canon wyposażyła kamerę XF405/XF400 w najwyższej jakości 15-krotny zoom optyczny, dzięki czemu kamera zapewnia obraz o bardzo dużej rozdzielczości nawet przy słabym oświetleniu.

Szerokokątny, zaawansowany zoom

Dzięki szerokokątnemu (25,5 mm) obiektywowi z 15-krotnym zoomem optycznym kamera XF405/XF400 może nagrywać filmy w ograniczonej przestrzeni. W przypadku użycia matrycy 4K w trybie Full HD zoom może osiągnąć jeszcze większy zakres (nawet 30-krotny zoom zaawansowany), dzięki czemu kamera idealnie nadaje się do rejestrowania odległych szczegółów.

canon_xf405_wide_zoom_diagram
XF405_1_advanced_zoom_FHD

Lepsze wykorzystanie potencjału ujęcia

Zobacz, jak 15-krotny zoom radzi sobie z wymagającym środowiskiem filmowania w rozdzielczości 4K i jak zapewnia jeszcze lepsze efekty w rozdzielczości Full HD.

Obejrzyj film

Niezwykle płynny 5-osiowy stabilizator obrazu

Kamera XF405/XF400 jest wyposażona w doskonały 5-osiowy stabilizator obrazu firmy Canon, który bez problemów pozwala filmować w ruchu lub z ręki, więc filmy można nagrywać bez najmniejszych obaw.

canon_xf405_wide_zoom_diagram

Kręcenie filmów z ręki nigdy nie było tak łatwe

Zobacz, jak płynnie działa 5-osiowy stabilizator podczas kręcenia filmów w ruchu.

Obejrzyj film

Built-in ND filters

Wbudowane filtry szare

Kamera XF405/XF400 zapewnia doskonałą jakość w każdym oświetleniu. Wystarczy jedno naciśnięcie przycisku, aby wbudowane filtry ND (ND 1/4, ND 1/16 i ND 1/64) zapewniły odpowiedni zakres regulacji ekspozycji przy jasnym oświetleniu lub w sytuacji, gdy wymagana jest jaśniejsza przysłona.

Obejrzyj film

Atrakcyjne szczegóły dzięki 9-listkowej przysłonie

Obiektyw ma 9-listkową przysłonę, co oznacza, że rozmycie tła (tzw. efekt bokeh) jest jeszcze atrakcyjniejszy i bardziej okrągły dzięki dwukrotnie większej liczbie promieni światła niż w przypadku przesłon o parzystej liczbie listków.

XF405_4_9-blade
canon_xf405_lens_diagram