Accurate and Reliable Autofocus
alt text goes here

Celny
i
niezawodny
aufokus

Model XF405/XF400 jako pierwszy spośród tradycyjnych kamer firmy Canon wyposażono w innowacyjną funkcję automatycznej regulacji ostrości Dual Pixel CMOS AF, która gwarantuje płynną zmianę ostrości i najwyższą precyzję.

Udoskonalona, dynamiczna regulacja ostrości

Kamera XF405/XF400 jest mała, lekka i ma zaawansowane parametry pracy. Dzięki obsłudze rozdzielczości 4K regulacja ostrości jest wyjątkowo szybka i precyzyjna.

Technologia Dual Pixel CMOS AF – sposób działania

Dual Pixel CMOS AF jest technologią automatycznej, opartej na matrycy regulacji ostrości (AF) z detekcją fazy. Ma zapewniać bezproblemowe i bardzo skuteczne śledzenie punktu ostrości i szybką pracę autofokusa. Jest to wyjątkowa technologia opracowana przez firmę Canon. Wykorzystuje ona dwie fotodiody na piksel podczas automatycznej regulacji ostrości i łączy pobrane z nich informacje podczas nagrywania filmów.

Umożliwia to precyzyjne ustawianie ostrości nawet w przypadku filmowania ruchomych obiektów, co jest bardzo istotne w przypadku nagrywania w rozdzielczości 4K i ułatwia pracę, gdy na planie jest jeden operator.

Dual Pixel CMOS AF
XF405_1_advanced_zoom_FHD

Sterowanie za pomocą ekranu dotykowego

Dowiedz się, jak za pomocą ekranu dotykowego kamery XF405/XF400 można wybrać punkty ostrości i używać funkcji śledzenia.

Obejrzyj film

Face Detection

Wykrywanie twarzy

Dzięki dostępnej w kamerze XF405/XF400 technologii autofokusa z wykrywaniem twarzy obiekt pozostaje wyostrzony, a użytkownik ma kontrolę nad innymi parametrami nagrania.

Obejrzyj film

Dual Pixel Focus Guide

Wspomaganie ręcznej regulacji ostrości Dual Pixel

Interfejs graficzny wykorzystujący technologię Dual Pixel CMOS AF do weryfikacji ręcznego ustawienia ostrości (zastosowany wcześniej w kamerach filmowych EOS) wskazuje, w którą stronę należy obrócić pierścień regulacji ostrości, aby uzyskać optymalną ostrość obrazu.

Obejrzyj film