Canon EOS C500 Mark II
Blank-Rect Image

Canon EOS C500 Mark II

Matryca pełnoklatkowa 5.9K w niewielkim korpusie.

Czy chcesz, aby skontaktował się z Tobą przedstawiciel firmy Canon?

Wypełnij krótki formularz, aby poprosić o kontakt ze strony specjalisty ds. produktów firmy Canon.

Wypełnij formularz

System Cinema EOS nowej generacji

Pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 5.9K wbudowana w nowo zaprojektowaną, kompaktową i niezawodną obudowę Cinema EOS inspiruje do działania wszystkich filmowców i umożliwia im uniwersalną pracę.

Zobacz pełne dane techniczne

Canon EOS C500 Mark II

POBIERZ NOWE OPROGRAMOWANIE UKŁADOWE* TERAZ

Uwolnij potencjał kamery EOS C500 Mark II dzięki nowym, skalowalnym opcjom nagrywania na nośniku wewnętrznym w 12-bitowym formacie Cinema RAW Light LT, ST i HQ z obsługą następujących trybów: pełnoklatkowy, 4:3, 6:5, Super 35 mm i Super 16 mm.

Aby uzyskać więcej informacji i pobrać je, kliknij łącze poniżej.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

* Oprogramowanie układowe udostępnione w marcu 2024 r.

Jaguar F-PACE advert - behind the scenes

Reklama samochodu Jaguar F-PACE – za kulisami

Kamera Canon EOS C500 Mark II okazała się idealnym narzędziem dla filmowca Bretta Dantona, który nagrywał dynamiczne wydarzenia w górzystym terenie.

Obejrzyj film

Nagrywanie nowej reklamy samochodu Jaguar F-PACE kamerą Canon EOS C500 Mark II

Filmowiec Brett Danton opowiada o tym, jak nowa kamera Canon EOS C500 Mark II odmieniła jego sposób pracy przy kręceniu reklamy samochodu F-PACE dla firmy Jaguar.

WIĘCEJ INFORMACJI

Filming the New Jaguar F-PACE advert with a Canon EOS C500 Mark II

Zapierająca dech w piersiach jakość obrazu pełnoklatkowego

Dzięki technologii przetwarzania kolorów Canon pełnoklatkowa matryca Canon CMOS o rozdzielczości 5.9K zapewnia realistyczny, kinematograficzny obraz, naturalne odcienie skóry i wiernie odwzorowane kolory.

Matryca cechuje się ponad 15-stopniową rozpiętością tonalną i obsługą szerokiej przestrzeni kolorów, dzięki czemu doskonale sprawdza się w produkcjach o dużym zakresie dynamiki.

Breathtaking Full Frame image quality

Wysoka jakość i wydajne formaty nagrywania

Kamera EOS C500 Mark II ma procesor obrazu DIGIC DV 7, który umożliwia wewnętrzny zapis w 12-bitowym formacie Cinema RAW Light w jakości do 5,9K. Obsługuje następujące tryby: pełnoklatkowy, 4:3, 6:5, Super 35 mm i Super 16 mm, co pozwala spełnić różne wymagania związane z procesem produkcyjnym.

12-bitowy format Cinema RAW Light jest również skalowalny dzięki nowemu oprogramowaniu układowemu, które wprowadza szeroką gamę opcji szybkości transmisji danych (do 2,1 Gb/s) w trybach nagrywania Cinema RAW Light LT, ST i HQ.

Można nagrywać w rozdzielczości 4K w 10-bitowym formacie 4:2:2 Canon XF-AVC i zapisywać materiał jednocześnie w dwóch gniazdach kart CFexpress (w razie potrzeby). Dodatkowe gniazdo kart SD umożliwia zapis plików proxy.

Dostępność wielu formatów nagrywania umożliwia elastyczną i wydajną pracę, co pozwala spełniać szeroki zakres wymagań produkcyjnych.

5.9K

5,9K

Nagrywanie na nośniku wewnętrznym w trybie Cinema RAW Light LT/ST/HQ z przepływnością do 2,1 Gb/s

4K 4:2:2 10-bit

10-bitowy obraz 4K 4:2:2

Nagrywanie w trybie XF-AVC z przepływnością do 810 Mb/s

High quality and efficient recording formats

Przetwarzanie z nadpróbkowaniem obrazu 5.9K pod kątem rozdzielczości 4K

W modelu EOS C500 Mark II zastosowano wysokiej jakości algorytm demozaikowania w przypadku nadpróbkowania obrazi 5.9K pod kątem nagrywania w rozdzielczości 4K/UHD. Powoduje to wytłumienie efektu mory i redukcję szumów, co przekłada się na doskonałą jakość obrazu.

 5.9k oversampling for 4k

Kompaktowa, lekka i niezawodna

W przybliżeniu 1750 g korpus umożliwia wygodne noszenie kamery wraz ze stabilizatorami i ręcznymi platformami, dzięki czemu urządzenie idealnie sprawdza się w każdych warunkach.

Compact lightweight and reliable

Różne mocowania i obiektywy

Kamera EOS C500 Mark II jest zgodna z opcjonalnymi, wymiennymi mocowaniami obiektywów, które spełniają różne wymagania projektowe.

Mocowanie obiektywu EF zapewnia zgodność z szeroką gamą obiektywów Canon EF, w tym obiektywów stałoogniskowych EF Cine, a opcjonalne mocowanie PL obsługuje system Cooke /i. Ponadto dostępne są adaptery mocowania B4 (do mocowania EF lub PL) do obiektywów B4.

Mocowanie EF

Mocowanie EF

Mocowanie Cinema Lock EF

Mocowanie Cinema Lock EF

PL

PL

Modułowa konstrukcja o dużym możliwościach konfiguracyjnych

Dzięki opcjonalnym modułom rozszerzającym otrzymujemy elastyczną konstrukcję modułową i możemy konfigurować całość z myślą o różnych wymaganiach produkcyjnych.

Moduł rozszerzający EU-V1 zapewnia dodatkowe opcje łączności, takie jak interfejs Genlock, a moduł rozszerzający EU-V2 zawiera dodatkowe interfejsy, takie jak dwa dodatkowe wejścia XLR oraz gniazdo akumulatora V-Lock umożliwiającego dłuższe nagrywanie. Moduł rozszerzeń EU-V3 jest przeznaczony do produkcji na żywo z wielu kamer z obsługą Tally i Return Signal. Opcjonalny wizjer EVF-V50 idealnie nadaje się do użytku ręcznego i można go łatwo zdemontować, aby korzystać ze stabilizatora.

Highly configurable and modular design

Moduły rozszerzeń

Pionierska technologia AF*

Kamera EOS C500 MARK II jest wyposażona w technologię Dual Pixel CMOS AF firmy Canon, która umożliwia szybką regulację ostrości w trybie ciągłym i niezawodne wykrywanie twarzy nawet w trybie 120p. Nowy, 4,3-calowy monitor LCD LM-V2 pozwala płynnie i intuicyjnie regulować ostrość dotykiem. Użytkownicy mogą też korzystać z ulepszonych elementów, które umożliwiają naturalnie wyglądającą, stopniową zmianę ostrości. Model EOS C500 MARK II umożliwia jeszcze bardziej precyzyjne dostrojenie pracy modułu AF dzięki ustawieniom szybkości i czułości śledzenia obiektów.

* Ze zgodnymi obiektywami.

Pioneering auto focus technology

Rozbudowane funkcje automatycznego ustawiania ostrości

Pierwszy system Cinema EOS obsługujący elektroniczny stabilizator obrazu

EOS C500 Mark II to pierwsza kamera Cinema EOS wyposażona w elektroniczną stabilizację obrazu (IS) w korpusie urządzenia, która obsługuje 5-osiową korekcję drgań. Nawet w przypadku korzystania z obiektywów bez elektronicznej komunikacji z obiektywem można używać elektronicznego stabilizatora obrazu po ręcznym wprowadzeniu ogniskowej.

First Cinema EOS to support Electronic IS

Duża liczba klatek na sekundę

Kamera EOS C500 Mark II obsługuje nagrywanie z dużą liczbą klatek na sekundę – do 50/60 w przypadku rozdzielczości 5.9K. W trybie 2K (wycinek kadru) można także ustawić liczbę klatek na sekundę w zakresie od 1 do 120, co zwiększa możliwości twórcze. Nowy przycisk Slow & Fast zapewnia szybki dostęp do ustawień nagrywania w zwolnionym i przyspieszonym tempie.

High frame rates

Aplikacja Canon Multi-Camera Control

Możesz sterować jednocześnie nawet 4 profesjonalnymi kamerami, używając smartfona, sieci Wi-Fi i protokołu XC firmy Canon wbudowanego w urządzenia Cinema EOS i XF.

Masz dostęp do podglądu na żywo i możesz zarządzać różnymi ustawieniami kamery, w tym ekspozycją, ostrością, zoomem, wyzwalaniem nagrywania, formatem nagrywania i wieloma innymi opcjami.

Aplikacja jest zgodna z modelami EOS C70, C300 Mark III, C500 Mark II i XF605. Do pobrania w iOS App Store od grudnia 2023 r.

Canon Multi-Camera Control App

Dane techniczne

5.9K Full Frame CMOS sensor

Pełnoklatkowa matryca CMOS o rozdzielczości 5.9K

Realistyczny wygląd pełnoklatkowego obrazu z wiernym odwzorowaniem kolorów

Internal 5.9K Cinema RAW Light recording

Nagrywanie w formacie 5.9K Cinema RAW Light na nośniku wewnętrznym

Umożliwiający wydajną pracę plik RAW na karcie CFexpress

4K 4:2:2 10-bit

10-bitowy obraz 4K 4:2:2

Zapis na nośniku wewnętrznym z szybkością do 810 Mb/s

Dual CFexpress slots

Dwa gniazda kart CFexpress

Nagrywanie jednoczesne lub przechodzące

High Dynamic Range support

Obsługa szerokiego zakresu dynamiki (HDR)

SMPTE ST 2084 i ITU-R BT.2100 (HLG)

Pioneering Autofocus Technology

Nowatorska technologia AF

Precyzja i niezawodność dzięki obsłudze za pomocą ekranu dotykowego

DIGIC DV7 Image Processor

Procesor obrazu DIGIC DV7

Obsługa zaawansowanych funkcji kamery

12G-SDI terminal

Złącze 12G-SDI

Przesyłanie sygnału 4K za pomocą jednego kabla

Zobacz pełne dane techniczne

EOS C500 Mark II

Firma Canon jest autoryzowanym licencjobiorcą znaku towarowego CFexpress Ver.2.0™, który należy do CompactFlash Association i może zarejestrowany w różnych jurysdykcjach.

What's in the box

Zawartość pudełka

Korpus EOS C500 Mark II

Monitor LCD LM-V2

Moduł montażowy LCD LA-V2

Kabel UN-5

Uchwyt kamery GR-V1

Rączka

Uchwyt mikrofonu

Akumulator BP-A60

Ładowarka CG-A20

Kompaktowy zasilacz sieciowy CA-CP200B

Przewód zasilający AC

Pasek na ramię SS-1200

Wspornik mocowania systemu rozszerzeń

Oparcie kciuka

Dekiel na korpus

Klucze i śruby imbusowe

Akcesoria

Produkty powiązane

Inne interesujące kwestie

Zyskaj przewagę – zarejestruj się już dziś

Zarejestruj się, aby otrzymywać wskazówki od innych profesjonalistów, aktualności z branży, zaproszenia na wydarzenia i aktualizacje oprogramowania układowego.

ZAREJESTRUJ SIĘ TERAZ

Canon EOS C500 Mark II