Oprogramowanie i aplikacje do aparatów EOS, PowerShot i IXUS

Firma Canon oferuje opcjonalne programy i aplikacje umożliwiające pełne wykorzystanie możliwości aparatu EOS, PowerShot lub IXUS. Na tej stronie są dostępne opisy poszczególnych programów i aplikacji oraz łącza umożliwiające ich pobranie.

Niektóre starsze produkty mogą nie być oficjalnie obsługiwane przez obecne oprogramowanie. Może to oznaczać, że oprogramowanie nie będzie dostępne do pobrania w całości po odwiedzeniu strony pomocy technicznej dla produktu.

Aktualne oprogramowanie

Skorzystaj z poniższych łączy, aby uzyskać dostęp do opisów aktualnie dostępnego oprogramowania firmy Canon do aparatów EOS, PowerShot lub IXUS.


Digital Photo Professional

Digital Photo Professional (zwane dalej „DPP”) to zaawansowane oprogramowanie do przetwarzania, przeglądania i edycji obrazów w formacie RAW przeznaczone do użytku z cyfrowymi aparatami fotograficznymi EOS i modelami PowerShot z obsługą formatu RAW. Program DPP umożliwia podstawowe i zaawansowane edytowanie i drukowanie zdjęć w formacie RAW. Dostępne funkcje edycji obejmują m.in. obracanie obrazu, regulację balansu bieli, zakresu dynamicznego i kolorów oraz precyzyjne dostrajanie krzywej tonalnej.

Program DPP obsługuje przestrzenie kolorów sRGB, Adobe RGB, Wide Gamut RGB i system zarządzania kolorami (SMF) za pomocą profilu ICC (International Color Consortium).

Najnowszą wersję programu DPP lub jego aktualizację można pobrać (jeśli są dostępne) ze specjalnej strony poświęconej programowi Digital Photo Professional.

Program Digital Photo Professional jest zawarty w początkowym pakiecie instalacyjnym oprogramowania do aparatu Canon.

Do góry

Digital Photo Professional

EOS Movie Utility

EOS MOVIE Utility

EOS MOVIE Utility jest oprogramowaniem do odtwarzania filmów nagranych przy użyciu odpowiednich aparatów oraz do zapisywania nagrań utworzonych z pojedynczych klatek filmu. Można też używać funkcji View Assist do odtwarzania filmów nagranych w trybie Canon Log Gamma.

Ponadto można połączyć kilka plików z filmami o rozmiarze 4 GB w jeden plik i zapisać go.

Najnowszą wersję programu EOS MOVIE Utility lub jego aktualizację można pobrać (jeśli są dostępne) ze specjalnej strony poświęconej programowi EOS MOVIE Utility.

Do góry


EOS Utility

Program EOS Utility ułatwia przenoszenie zdjęć z aparatu EOS do komputera. Użytkownik może przesłać wszystkie zdjęcia od razu lub wybrać pojedyncze obrazy do przenoszenia. Ponadto program współpracuje z oprogramowaniem Digital Photo Professional i ImageBrowser EX.

Program EOS Utility umożliwia również zdalną obsługę aparatu z komputera za pomocą kabla interfejsu (USB) dostarczonego z aparatem, za pośrednictwem sieci Wi-Fi (jeśli aparat jest wyposażony w odpowiedni moduł) lub za pomocą osobnego bezprzewodowego przekaźnika danych.

Najnowszą wersję programu EOS Utility lub jego aktualizację można pobrać (jeśli są dostępne) ze specjalnej strony poświęconej programowi EOS Utility. Ponadto można pobrać przydatną instrukcję obsługi programu EOS Utility.

Program EOS Utility jest zawarty w początkowym pakiecie instalacyjnym oprogramowania do aparatu EOS.

Do góry

EOS_EOS Utility

EOS_ImageBrowser EX

ImageBrowser EX

Należy pamiętać, że program ImageBrowser EX zastąpił programy ZoomBrowser EX i ImageBrowser.

ImageBrowser EX jest programem do zarządzania obrazami zarejestrowanymi aparatem Canon. Program udostępnia proste procedury dotyczące wszystkich czynności — od pobierania, porządkowania i edycji obrazów po ich drukowanie i wysyłanie w postaci załączników wiadomości e-mail.

Użytkownik może używać wielu funkcji znanych z programu Adobe Photoshop, takich jak kadrowanie, konwertowanie obrazów RAW i JPEG czy regulacja kontrastu i nasycenia. Można także tworzyć i drukować osobiste albumy fotograficzne lub panoramy z wielu obrazów za pomocą programu PhotoStitch, który również znajduje się w pakiecie.

ImageBrowser X zapewnia również dostęp do programu Map Utility, który umożliwia przypisywanie lokalizacji wykonania zdjęcia. Dotyczy to tylko aparatów z modułem GPS.

Najnowszą wersję programu ImageBrowser EX lub jego aktualizację można pobrać (jeśli są dostępne) ze specjalnej strony poświęconej programowi ImageBrowser EX.

Program ImageBrowser EX jest zawarty w początkowym pakiecie instalacyjnym oprogramowania do aparatu Canon.

Program ImageBrowser EX automatycznie zainstaluje oprogramowanie Microsoft Silverlight z serwera firmy Microsoft. Aby instalacja się powiodła, konieczne jest sprawne połączenie internetowe.

Do góry


Picture Style Editor

Picture Style Editor jest programem, który umożliwia tworzenie spersonalizowanych plików stylów obrazów, nadających zdjęciom żądany wygląd. Style obrazów można następnie stosować na etapie przetwarzania obrazów RAW lub pobrać do aparatu i stosować podczas fotografowania.

Najnowszą wersję programu Picture Style Editor można pobrać (jeśli jest dostępna) ze specjalnej strony poświęconej programowi Picture Style Editor. Można również pobrać przydatną instrukcję obsługi programu Picture Style Editor.

Program Picture Style Editor jest zawarty w początkowym pakiecie instalacyjnym oprogramowania do aparatu EOS.

Do góry

EOS_Picture Style Editor

EOS_PhotoStitch

PhotoStitch

Program PhotoStitch umożliwia wybranie kilku zdjęć dużego obiektu i łatwe połączenie ich w celu utworzenia jednego zdjęcia panoramicznego. To narzędzie jest szczególnie przydatne do tworzenia zdjęć krajobrazów, które są zbyt duże, aby można je było sfotografować w całości.

Najnowszą wersję programu PhotoStitch lub jego aktualizację można pobrać (jeśli są dostępne) ze specjalnej strony poświęconej programowi PhotoStitch. Należy pamiętać, że program PhotoStitch jest teraz dostępny także w ramach programu ImageBrowser EX.

Program PhotoStitch jest zawarty w początkowym pakiecie instalacyjnym oprogramowania do aparatu Canon.

Do góry


EOS Movie Plugin

Dodatek EOS Movie Plugin umożliwia „rejestrowanie i przenoszenie” nagrań z wybranych zaawansowanych aparatów fotograficznych Canon EOS do programu do edycji Final Cut Pro firmy Apple.
Dodatek konwertuje filmy z aparatu EOS za pomocą kodeka ProRes 4:2:2 firmy Apple (wysoka jakość) w przybliżeniu dwukrotnie szybciej niż w przypadku standardowej konwersji firmy Apple. Ponadto użytkownicy będą mogli dodawać kod czasowy, nazwy i metadane podczas edycji nagrań.

Najnowszą wersję dodatku EOS Movie Plugin można pobrać (jeśli jest dostępna) ze specjalnej strony poświęconej dodatkowi EOS Movie Plugin.

Do góry


Kodek Canon RAW

Kodek Canon RAW to dodatek dla systemu Windows, który umożliwia importowanie i wyświetlanie plików obrazów Canon RAW za pomocą takich programów, jak Podgląd obrazów i faksów systemu Windows.

Kodek Canon RAW jest dostępny tylko dla wybranych modeli. Jego najnowszą wersję można pobrać ze specjalnej strony poświęconej kodekowi Canon RAW.

Do góry

Oprogramowanie archiwalne

Skorzystaj z poniższych łączy, aby uzyskać dostęp do opisów starszego oprogramowania firmy Canon, które zostało zastąpione nowymi pozycjami.


ZoomBrowser EX i ImageBrowser

Należy pamiętać, że program ZoomBrowser EX, który dotychczas był dostępny dla systemu Windows, oraz program ImageBrowser, który dotychczas był dostępny dla systemu Mac, zostały połączone w jedno oprogramowanie o nazwie ImageBrowser EX.

ZoomBrowser EX i ImageBrowser to programy, które umożliwiają łatwe zarządzanie obrazami i ich edycję. Użytkownik może przetwarzać obrazy RAW, tworzyć obrazy panoramiczne i zdalnie obsługiwać aparat z komputera.

Wszystkie funkcje programów ZoomBrowser EX i ImageBrowser są teraz dostępne w programie ImageBrowser EX, który można pobrać, wybierając swoje urządzenie na stronie serii aparatów EOS, PowerShot lub IXUS.

Do góry

EOS_ZoomBrowser EX