OPROGRAMOWANIE UKŁADOWE KAMER PTZ

Aktualizacje oprogramowania układowego kamer PTZ firmy Canon i aplikacje dodatkowe

Firma Canon nieustannie poszukuje nowych i intuicyjnych sposobów na poprawę funkcjonowania kamer PTZ. Tutaj znajdziesz najnowsze oprogramowanie układowe i aplikacje, które można zainstalować w kamerach PTZ firmy Canon. Firma Canon zapewnia szeroką gamę bezpłatnych aktualizacji – np. funkcję automatycznego śledzenia oraz cieszące się popularnością protokoły SRT i FreeD – dzięki którym można zmienić oblicze swoich produkcji.

Wybierz model kamery PTZ, aby wyświetlić dostępne oprogramowanie układowe do pobrania. Więcej informacji na temat aktualizacji oprogramowania układowego i dodatkowych aplikacji można znaleźć poniżej. Aby uzyskać informacje dotyczące zakupu dodatkowych aplikacji, skontaktuj się z lokalnym dealerem firmy Canon.

Kwiecień 2023: aplikacja Auto Tracking (RA-AT001)

Uwolnij potencjał automatycznego śledzenia głównego prelegenta, który porusza się po scenie, dzięki funkcji wykrywania twarzy/głowy. Wykorzystaj potencjał doskonałej jakości obrazu 4K z kamer PTZ dzięki bezproblemowej automatyzacji, aby nadać swoim produkcjom nowy wymiar. Auto Tracking to wbudowana (brzegowa) aplikacja, która nie wymaga użycia komputera PC. Umożliwia to łatwą instalację bez konieczności korzystania z wydajnych komputerów.

Płynne i precyzyjne śledzenie
Zaawansowany mechanizm napędowy firmy Canon umożliwia kamerom PTZ śledzenie ludzi z różną prędkością – od niskiej po wysoką.

Priorytetowy obszar wyświetlania
Funkcja śledzi obiekt, ale robi to tak, aby tablice, slajdy i wyświetlacze były zawsze widoczne.

Obszar graniczny obrotu/pochylenia
Zapobiega niepożądanemu obrotowi i pochyleniu w przypadku niewielkich ruchów obiektu.

Elastyczna kompozycja
Można dostosować kompozycję monitorowanego obiektu, np. rozmiar ciała, aby zapewnić idealny kąt pracy kamery.

Obszar ze stałym kątem widzenia
Można wybrać obszar, w którym śledzenie ma się zatrzymać, gdy cel znajduje się we wskazanej strefie, aby zachować określony kąt pracy kamery.

Przywracanie położenia początkowego
Umożliwia powrót kamery do wstępnie ustawionego położenia początkowego po utracie śledzonego obiektu. Dzięki temu zawsze jest rejestrowany wartościowy materiał.

Dynamiczna czułość śledzenia
Można precyzyjnie wyregulować 10 poziomów czułości pod kątem wolnych lub szybkich ruchów. Im wyższa liczba, tym bardziej dynamicznie działa funkcja śledzenia w kamerze PTZ. Pozwala to rejestrować nawet bardzo szybkie ruchy.

Funkcja inteligentnego wykrywania ludzi
Automatycznie wybiera korpus ludzkie obecny w określonym obszarze jako obiekt do śledzenia, co umożliwia szybką identyfikację obiektu. Obiekt można też wskazać ręcznie, gdy zależy nam na większej precyzji wykrywania.

Strefy wykluczenia z automatycznego wybierania obiektów
Można utworzyć strefy wykluczenia, aby mieć pewność, że nie są śledzone niewłaściwe osoby. Dzięki temu kamera może skupić się na obiekcie, który ma być śledzony.

Dostępność aplikacji Auto Tracking w modelu CR-N700: kwiecień 2023, a w modelach CR-N500 i CR-N300: spodziewana w III kwartale 2023.

Aby uzyskać informacje na temat zakupu aplikacji Auto Tracking, należy skontaktować się z lokalnym dealerem firmy Canon lub lokalnym oddziałem firmy Canon.

Oprogramowanie Auto Tracking
konfiguracja kamery

Kwiecień 2023: aplikacja Auto Loop (RA-A001)

Można zaprogramować powtarzające się ruchy kamery (obrót, pochylenie i zoom), aby spójnie i precyzyjnie śledzić cykliczne wydarzenia na żywo bez angażowania operatora kamery. Auto Loop to wbudowana (brzegowa) aplikacja, która nie wymaga użycia komputera PC. Umożliwia to łatwą instalację bez konieczności korzystania z wydajnych komputerów.

Elastyczność programowania ruchów
Możliwość uruchomienia zaprogramowanej pracy w pętli oznacza, że nie jest potrzebny operator kamery.

Płynne i precyzyjne sterowanie
Wykorzystując możliwości zaawansowanego mechanizmu napędowego firmy Canon, funkcja automatycznej pracy w pętli umożliwia precyzyjne, automatyczne sterowanie ruchami kamery PTZ.

Możliwość dostosowania pozycji i tras
Można ustawić pięć zaprogramowanych pętli ruchu. Każda może obejmować nawet 4 pozycje – idealne rozwiązanie w przypadku produkcji rejestrowanych i nadawanych na żywo.

Dwa łatwe w konfiguracji tryby pracy w pętli
Tryby pętli ciągłej i zwrotnej zapewniają pełną elastyczność ruchu kamery. Pętla ciągła umożliwia kamerze ciągłe przemieszczanie się z pozycji A-B-C w pętli. Z kolei pętla zwrotna umożliwia kamerze przemieszczanie się z pozycji A-B-C do pozycji B-A-B, a następnie do pozycji C-B-A.

Ułatwiający konfigurację interfejs
Można zapisać pięć automatycznych tras ruchów. Ich tworzenie i modyfikowanie ułatwia interfejs użytkownika z obrazem podglądu.

Dostępność aplikacji Auto Loop: w modelu CR-N700: kwiecień 2023, a w modelach CR-N500 i CR-X300: spodziewana w III kwartale 2023.

Aby uzyskać informacje na temat zakupu aplikacji Auto Loop, należy skontaktować się z lokalnym dystrybutorem firmy Canon lub lokalnym oddziałem firmy Canon.

Auto Loop – klatki
Interfejs oprogramowania Auto Loop

Kwiecień 2023: protokoły SRT i FreeD

Seria kamer PTZ firmy Canon obsługuje też dwa nowe protokoły, które ułatwiają integrację z przepływami pracy opierającymi się w dużym stopniu na transmisji i technologiach VR/AR. Można już pobrać oprogramowanie układowe do kamer PTZ CR-N300 i CR-N500, a oprogramowanie do modelu CR-X300 będzie dostępne w dalszej części 2023 roku.

SRT
SRT (Secure Reliable Transport) to protokół transmisji wideo, który zyskał spore uznanie na rynku produkcji zdalnej. Umożliwia on bezpieczną transmisję wideo w wysokiej jakości i z niewielkimi opóźnieniami, nawet w przypadku nieprzewidywalnych warunków sieciowych. Jest to powszechnie stosowany protokół w branży nadawczej i obecnie ma zastosowanie w przypadku kamer PTZ CR-N300, CR-N500 i CR-X300 firmy Canon.

FreeD
Protokół FreeD jest powszechnie stosowany w przypadku studiów wirtualnych i produkcji VR/AR. Dzięki temu protokołowi kamery CR-N500, CR-N300 i CR-X300 firmy Canon z łatwością można zintegrować z wirtualnymi aplikacjami produkcyjnymi (wiadomości, prognoza pogody, wydarzenia sportowe i wydarzenia na żywo itp.). Umożliwia on bezpośrednie przesyłanie obrazu w czasie rzeczywistym z kamery PTZ do wirtualnej platformy, takiej jak Unreal Engine.

Kwiecień 2022: sterownik kamery internetowej do kamer PTZ

Enhanced connectivity and quality via LAN on CR-N500, CR-N300, CR-X300

Od czasu pandemii popyt na zdalne kamery do transmisji wydarzeń na żywo oraz wideokonferencji w biurach i firmach gwałtownie rośnie. Wiele sektorów skorzystało z nowych możliwości infrastruktury PTZ. Odnosi się to m.in. do szkolnictwa wyższego, koncertów, teatrów i świątyń.

Dzięki nowemu sterownikowi kamery internetowej firmy Canon1, który jest dostępny dla systemu Windows, łatwo można konfigurować kamery PTZ do przesyłania strumieniowego w wysokiej jakości, ustawiać funkcje kamery internetowej, korzystać z dłuższego okablowania sieci LAN, automatycznie wykrywać kamery i zarejestrować wiele kamer w oprogramowaniu.

Sygnał wyjściowy 4K 30p
Dzięki sieci LAN i nowemu sterownikowi USB użytkownicy mogą używać modeli CR-N300, CR-N500 i CR-X300 do strumieniowego przesyłania wideo w jakości do 4K 30p2, co zapewnia większą elastyczność w zakresie umiejscowienia kamery podłączonej do komputera.

Automatyczne wykrywanie kamer
Nowe oprogramowanie wykrywa zgodne kamery PTZ firmy Canon, które działają w tej samej sieci, co komputer. Ułatwia to konfigurację kamer w celu określenia, które kamery mają zostać zarejestrowane w oprogramowaniu.

Rejestracja wielu kamer w oprogramowaniu
W oprogramowaniu można zarejestrować maksymalnie pięć kamer. Dzięki temu można łatwo wybrać kamerę, która ma być używana z poziomu komputera, w zależności od instalacji.

Połączenie USB-C a sieć LAN

Dzięki wyprowadzeniu sygnału do sieci LAN jest teraz dostępny obraz w jakości 4K 30P2. Połączenie USB ma ograniczenia ze względu na maksymalną długość kabla (zwykle 3 m). Z kolei połączenie z siecią LAN umożliwia użycie znacznie dłuższego kabla, dzięki czemu idealnie sprawdza się w większych pomieszczeniach obejmujących profesjonalną przestrzeń audiowizualna. Przykładem może być uniwersytet. Dzięki nowemu sterownikowi kamery internetowej firmy Canon użytkownicy nie muszą ograniczać się do 3-metrowego połączenia USB z laptopa do kamery PTZ. Mogą zainstalować ją na końcu dużej sali, nie rezygnując z niezawodności i jakości.

Rozwiązanie do wszystkich zastosowań

Dowiedz się, w jaki sposób rozwiązania PTZ firmy Canon obsługują szeroką gamę zastosowań dzięki doskonałej technologii przetwarzania obrazu.

 • Studia transmisyjne i telewizyjne

 • Wydarzenia i występy muzyczne na żywo

 • Wydarzenia i prezentacje firmowe

 • Uczelnia wyższe

 • Świątynie

 • Transmisje zewnętrzne i sportowe

 • Powiązane produkty

  Gdy potrzebny jest naprawdę dobry monitoring, rozwiązaniem jest oferta kamer sieciowych firmy Canon. Kompaktowe, ale jednocześnie wydajne kamery zapewniają wyjątkową jakość obrazu – nawet w słabym oświetleniu, w przypadku którego ryzyko naruszenia bezpieczeństwa jest podwyższone.

  • Kamery PTZ

   CR-N700

   Wyjątkowa, profesjonalna kamera PTZ 4K 60P ze złączem 12G-SDI i czołowym w tej klasie urządzeń autofokusem z opcją inteligentnego automatycznego śledzenia.
   Wyświetl szczegóły CR-N700
  • Kamery PTZ

   CR-N500

   Dzięki 15-krotnemu zoomowi optycznemu, możliwości nagrywania w rozdzielczości 4K UHD i technologii Dual Pixel Auto Focus z opcją inteligentnego automatycznego śledzenia model CR-N500 zapewnia precyzję i umożliwia bezproblemowe przesyłanie strumieniowe za pośrednictwem IP, co przekłada się na wyjątkowe rezultaty.
   Wyświetl szczegóły CR-N500
  • Kamery PTZ

   CR-N300

   Rozdzielczość jakości 4K UHD, 20-krotny zoom optyczny, hybrydowy autofokus z opcją inteligentnego automatycznego śledzenia oraz liczne protokoły przesyłania strumieniowego i sterowania za pośrednictwem IP umożliwiają przyciąganie uwagi widzów na nowe sposoby.
   Wyświetl szczegóły CR-N300
  • Kamery PTZ

   CR-X300

   Kompaktowa kamera PTZ o klasie ochrony IP65, umożliwiająca zapis w rozdzielczości 4K, z 20-krotnym zoomem optycznym oraz obsługą transmisji strumieniowej i sterowanie przez sieć IP, przeznaczona do wielu zastosowań.
  1. Dotyczy tylko modeli CR-N500, CR-N300 i CR-X300.
  2. Rozdzielczość wyjściowa zależy od używanej aplikacji.