ROZWIĄZANIA PTZ

Podłącz więcej urządzeń i przesyłaj więcej materiału: nowe możliwości 4K w kamerach PTZ firmy Canon

Firma Canon odniosła szybki sukces w sektorze zdalnego sterowania PTZ (panoramowanie, przechylanie, powiększanie) i umocniła swoją pozycję lidera na rynku. Wprowadziła na rynek nowy sterownik kamer internetowych (do pobrania wkrótce), który zapewnia dodatkowe funkcje i opcje łączności w jej kamerach PTZ. W serii PTZ oprócz nowego oprogramowania wdrożono również dwa nowe protokoły – SRT i FreeD – aby ułatwić integrację z przepływami pracy w systemach transmisyjnych i VR/AR.

Podłącz więcej urządzeń i przesyłaj więcej materiału: nowe możliwości 4K w kamerach PTZ firmy Canon

Enhanced connectivity and quality via LAN on CR-N500, CR-N300, CR-X300

Szybko rozwijający się rynek

Od czasu pandemii popyt na zdalne kamery do transmisji wydarzeń na żywo oraz wideokonferencji w biurach i firmach gwałtownie rośnie. Wiele sektorów skorzystało z nowych możliwości infrastruktury PTZ. Odnosi się to m.in. do szkolnictwa wyższego, koncertów, teatrów i świątyń.

Dzięki nowemu sterownikowi kamery internetowej firmy Canon1, który jest dostępny dla systemu Windows, łatwo można konfigurować kamery PTZ do przesyłania strumieniowego w wysokiej jakości, ustawiać funkcje kamery internetowej, korzystać z dłuższego okablowania sieci LAN, automatycznie wykrywać kamery i zarejestrować wiele kamer w oprogramowaniu.

Sygnał wyjściowy 4K 30p
Dzięki sieci LAN i nowemu sterownikowi USB użytkownicy mogą używać modeli CR-N300, CR-N500 i CR-X300 do strumieniowego przesyłania wideo w jakości do 4K 30p2, co zapewnia większą elastyczność w zakresie umiejscowienia kamery podłączonej do komputera.

Automatyczne wykrywanie kamer
Nowe oprogramowanie wykrywa zgodne kamery PTZ firmy Canon, które działają w tej samej sieci, co komputer. Ułatwia to konfigurację kamer w celu określenia, które kamery mają zostać zarejestrowane w oprogramowaniu.

Rejestracja wielu kamer w oprogramowaniu
W oprogramowaniu można zarejestrować maksymalnie pięć kamer. Dzięki temu można łatwo wybrać kamerę, która ma być używana z poziomu komputera, w zależności od instalacji.

Połączenie USB-C a sieć LAN

Dzięki wyprowadzeniu sygnału do sieci LAN jest teraz dostępny obraz w jakości 4K 30P2. Połączenie USB ma ograniczenia ze względu na maksymalną długość kabla (zwykle 3 m). Z kolei połączenie z siecią LAN umożliwia użycie znacznie dłuższego kabla, dzięki czemu idealnie sprawdza się w większych pomieszczeniach obejmujących profesjonalną przestrzeń audiowizualna. Przykładem może być uniwersytet. Dzięki nowemu sterownikowi kamery internetowej firmy Canon użytkownicy nie muszą ograniczać się do 3-metrowego połączenia USB z laptopa do kamery PTZ. Mogą zainstalować ją na końcu dużej sali, nie rezygnując z niezawodności i jakości.

Wprowadzamy dwa nowe protokoły: SRT i FreeD

Seria kamer PTZ firmy Canon obsługuje też dwa nowe protokoły, które ułatwiają integrację z przepływami pracy opierającymi się w dużym stopniu na transmisji i technologiach VR/AR. Oprogramowanie układowe (do kamer PTZ CR-N300 i CR-N500) będzie dostępne do pobrania w dalszej części 2022 r.

SRT
SRT (Secure Reliable Transport) to protokół transmisji wideo, który zyskał spore uznanie na rynku produkcji zdalnej. Umożliwia on bezpieczną transmisję wideo w wysokiej jakości i z niewielkimi opóźnieniami, nawet w przypadku nieprzewidywalnych warunków sieciowych. Jest to powszechnie stosowany protokół w branży nadawczej i obecnie ma zastosowanie w przypadku kamer PTZ CR-N300 i CR-N500 firmy Canon.

FreeD
Protokół FreeD jest powszechnie stosowany w przypadku studiów wirtualnych i produkcji VR/AR. Dzięki temu protokołowi kamery CR-N500 i CR-N300 firmy Canon z łatwością można zintegrować z wirtualnymi aplikacjami produkcyjnymi (wiadomości, prognoza pogody, wydarzenia sportowe i wydarzenia na żywo itp.). Umożliwia on bezpośrednie przesyłanie obrazu w czasie rzeczywistym z kamery PTZ do wirtualnej platformy, takiej jak Unreal Engine.

AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA UKŁADOWEGO POD KĄTEM NOWYCH APLIKACJI DO AUTOMATYCZNEGO ŚLEDZENIA I OBSŁUGI CYKLICZNEJ PRACY

Model Canon CR- N700 obsługuje teraz dwie aplikacje: do automatycznego śledzenia i do automatycznej obsługi cyklicznej pracy. Ta aktualizacja oprogramowania układowego jest wymagana w przypadku instalowania nowych funkcji aplikacji. Te dwie aplikacje będą dostępne u dealera za dodatkową opłatą w dalszej części 2023 roku.

 • Automatyczne śledzenie

  Aplikacja do automatycznego śledzenia RA-AT001. Uwolnij potencjał automatycznego śledzenia głównego mówcy poruszającego się po scenie. Zoptymalizuj wydajność produkcji w kontekście wykładów, imprez firmowych, obiektów religijnych, występów na żywo i transmisji.

 • Automatyczna obsługa cyklicznej pracy

  Aplikacja do automatycznej obsługi cyklicznej pracy RA-AL001. Zaprogramuj powtarzające się ruchy kamery (obrót, pochylenie i zoom), aby precyzyjnie śledzić cykliczne wydarzenia na żywo. Nagrywaj filmy z wydarzeń na żywo i występów muzycznych w atrakcyjnej formie.

Rozwiązanie do wszystkich zastosowań

Dowiedz się, w jaki sposób rozwiązania PTZ firmy Canon obsługują szeroką gamę zastosowań dzięki doskonałej technologii przetwarzania obrazu.

 • Studia transmisyjne i telewizyjne

  Studia transmisyjne i telewizyjne

 • Wydarzenia i występy muzyczne na żywo

  Wydarzenia i występy muzyczne na żywo

 • Wydarzenia i prezentacje firmowe

  Wydarzenia i prezentacje firmowe

 • Uczelnia wyższe

  Uczelnia wyższe

 • Świątynia, kościół

  Świątynie

 • Transmisje zewnętrzne i sportowe

  Transmisje zewnętrzne i sportowe

 • Powiązane produkty

  Gdy potrzebny jest naprawdę dobry monitoring, rozwiązaniem jest oferta kamer sieciowych firmy Canon. Kompaktowe, ale jednocześnie wydajne kamery zapewniają wyjątkową jakość obrazu – nawet w słabym oświetleniu, w przypadku którego ryzyko naruszenia bezpieczeństwa jest podwyższone.

  • Kamery PTZ

   CR-N500

   Dzięki 15-krotnemu zoomowi optycznemu, możliwości nagrywania w rozdzielczości 4K UHD i technologii Dual Pixel Auto Focus model CR-N500 zapewnia precyzję i umożliwia bezproblemowe przesyłanie strumieniowe za pośrednictwem IP, co przekłada się na wyjątkowe rezultaty.
  • Kamery PTZ

   CR-N300

   Rozdzielczość jakości 4K UHD, 20-krotny zoom optyczny, hybrydowy autofokus oraz liczne protokoły przesyłania strumieniowego i sterowania za pośrednictwem IP umożliwiają przyciąganie uwagi widzów na nowe sposoby.
  • Kamery PTZ

   CR-X300

   Kompaktowa kamera PTZ o klasie ochrony IP65, umożliwiająca zapis w rozdzielczości 4K, z 20-krotnym zoomem optycznym oraz obsługą transmisji strumieniowej i sterowanie przez sieć IP, przeznaczona do wielu zastosowań.
  1. Dotyczy tylko modeli CR-N500, CR-N300 i CR-X300.
  2. Rozdzielczość wyjściowa zależy od używanej aplikacji.