Accurate and reliable autofocus

XF705

Celny i niezawodny autofokus

Technologia Dual Pixel CMOS AF – sposób działania

Dual Pixel CMOS AF jest technologią automatycznej, opartej na matrycy regulacji ostrości (AF) z detekcją fazy. Ma zapewniać bezproblemowe i bardzo skuteczne śledzenie punktu ostrości i szybką pracę autofokusa. Jest to wyjątkowa technologia opracowana przez firmę Canon. Wykorzystuje ona dwie fotodiody na piksel podczas automatycznej regulacji ostrości i łączy pobrane z nich informacje podczas nagrywania filmów. Umożliwia to precyzyjne ustawianie ostrości nawet w przypadku filmowania ruchomych obiektów, co jest bardzo istotne w przypadku nagrywania w rozdzielczości 4K UHD i ułatwia pracę, gdy na planie jest jeden operator.

Dual Pixel CMOS AF - How it works

Obsługa i śledzenie obiektów za pomocą ekranu dotykowego

4-calowy ekran dotykowy kamery XF705 umożliwia wskazywanie punktu ostrości na obszarze 80% pokrycia w pionie i poziomie. Wybrany obiekt będzie śledzony, gdy zacznie się przemieszczać w obrębie kadru.

Touchscreen control and object tracking

Wykrywanie i śledzenie twarzy

Funkcja AF z wykrywaniem twarzy pozwala śledzić twarz danej osoby w kadrze i utrzymywać jej wyostrzenie.

Face Detection and tracking

Wspomaganie ręcznej regulacji ostrości Dual Pixel

Zapewnia graficzne wskazanie odzwierciedlające odchylenie ostrości na osi tył/przód. Prostokąt staje się zielony, gdy obiekt jest wyostrzony, co zapewnia pełną kontrolę nad zmianą punktów ostrości i pomaga w utrzymaniu wyostrzenia.

Dual Pixel Focus Guide

Dostosowywanie autofokusu

Dostępna jest funkcja menu umożliwiająca regulację AF. Dzięki niej użytkownik może określić szybkość i czułość AF, a tym samym zyskuje większą elastyczność pracy i kontrolę nad nią.

Odkryj pozostałe zalety

Produkty powiązane