Zaawansowane animacje poklatkowe

stop-motion-camera-firmware

Zaawansowane animacje poklatkowe

Zaawansowane animacje poklatkowe

Nowe oprogramowanie układowe usprawniające obsługę animacji poklatkowych zwiększa rozdzielczość obrazu w trybie Live View do 1920 × 1280 (standardowa rozdzielczość Canon: 960 × 640), gdy aparat jest połączony ze zgodnym oprogramowanie do tworzenia animacji poklatkowych, takim jak Dragonframe. Ułatwia to animatorom sprawdzanie wyostrzenia i ruchu w przypadku każdej klatki.

pro-stop-motion-8

Większy podgląd w trybie Live View

Podgląd w trybie Live View ma kluczowe znaczenie dla animatorów tworzących animacje poklatkowe. Animatorzy używają zdalnego podglądu na żywo do przeglądania kluczowych szczegółów i podejmowania decyzji podczas pracy z oprogramowaniem do tworzenia animacji poklatkowych, takim jak Dragonframe. Udostępnione przez firmę Canon oprogramowanie układowe usprawniające obsługę animacji poklatkowych zwiększa podgląd w trybie Live View do 1920 × 1280 pikseli, co ułatwia animatorom dostrzeganie delikatnych ruchów i doskonalenie animacji.

Uwydatnianie wyostrzonych krawędzi w trybie ręcznej regulacji ostrości za pośrednictwem złącza USB

Firma Canon dodała funkcję uwydatniania wyostrzonych krawędzi w trybie ręcznej regulacji ostrości za pośrednictwem złącza USB, która współpracuje z oprogramowaniem do tworzenia animacji poklatkowych, takim jak Dragonframe.

Pełnoekranowy podgląd uwydatniania wyostrzonych krawędzi w trybie ręcznej regulacji ostrości umożliwia animatorom precyzyjne uchwycenie najdrobniejszych szczegółów i dostosowanie głębi ostrości.

Idealne wyostrzenie oczu obiektu (sygnalizowane przez czerwone krawędzie) daje animatorowi pewność, że ujęcie będzie wyglądać zgodnie z zamysłem artystycznym autora.

Larger Live View

Blokada przysłony

Ustaw wartość przysłony, korzystając z funkcji „Blokada przysłony” w oprogramowaniu Dragonframe. Sterowana komputerowo przysłona zmniejsza intensywność wywołanego ustawieniem przysłony migotania, które mogłoby psuć wygląd animacji.

Aperture Lock

Pamięć pozycji wyostrzania

Funkcja pamięci pozycji wyostrzania umożliwia precyzyjne ręczne ustawianie ostrości na obiekt za pomocą oprogramowania Dragonframe. Dzięki temu użytkownik może zaprogramować pozycje wyostrzania, aby zadbać o spójność ostrości podczas kilkudniowej pracy nad animacją. Pamięć pozycji wyostrzania jest dostępna w przypadku wszystkich obiektywów EOS RF.

Focus Position Memory

Tabela porównawcza: standardowe oprogramowanie układowe kontra oprogramowanie układowe usprawniające obsługę animacji poklatkowych

Cechy i funkcje aparatów EOS R, EOS RP i EOS R6 Mark II Standardowe oprogramowanie układowe Oprogramowanie układowe usprawniające obsługę animacji poklatkowych
Rozdzielczość w trybie Live View 960 × 640 1920× 1280
Uwydatnianie wyostrzonych krawędzi w trybie ręcznej regulacji ostrości na podglądzie Live View
Wyjście HDMI
Pamięć pozycji wyostrzania
Blokada przysłony

Ważne informacje dotyczące instalowanego w aparatach EOS R, EOS RP i EOS R6 Mark II oprogramowania układowego, które usprawnia obsługę animacji poklatkowych:

 • Wyjście HDMI jest niedostępne
 • Nie można ustawić opcji [Disp. performance/Wydajność wyświetlacza]
 • W warunkach określonych poniżej ekran fotografowania nie zostanie wyświetlony w rozdzielczości 1920 × 1280 pikseli, a uwydatnianie wyostrzonych krawędzi w trybie ręcznej regulacji ostrości nie będzie widoczne, nawet jeśli w pozycji [MF peaking Settings/Ustawienia uwydatniania krawędzi w trybie MF] wybrano opcję [On/Wył.]: 
  • Po założeniu obiektywu EF-S
  • Po włączeniu funkcji [Multiple exposure/Ekspozycja wielokrotna]
  • Jeśli w pozycji [Crop/Aspect ratio/Kadrowanie/format obrazu] wybrano opcję [1.6x (crop)/1,6x (wycinek)]
  • W przypadku powiększenia ekranu fotografowania
  • W przypadku przytrzymania spustu migawki po zakończeniu fotografowania

Produkty powiązane

Może Cię również zainteresować