A hand holding a smartphone displaying the Creative Park app. Canon printer paper and Creative Park templates and designs are arranged on the table.

DRUKOWANIE I TWORZENIE

Pięć rzeczy, które warto wiedzieć o aplikacji Creative Park

Aplikacja Creative Park zapewnia wiele godzin zabawy i inspiracji, niezależnie od wieku i twórczych możliwości użytkownika. Dzięki szerokiej gamie projektów związanych z kreowaniem, w tym atrakcyjnym sposobom personalizacji materiałów, modeli do składania, a nawet gier. Możesz tworzyć w domowym zaciszu – z rodziną lub przyjaciółmi. Aplikacja Creative Park zapewnia dostęp do inspirujących pomysłów i umożliwia drukowanie materiałów – wszystko z poziomu telefonu komórkowego. Jest dostępna na systemy iOS i Android (w wielu wersjach językowych). Aby rozpocząć, należy pobrać aplikację ze sklepu App Store lub Google Play. Oto pięć rzeczy, których możesz nie wiedzieć o aplikacji Creative Park, a także kilka wskazówek dotyczących rozpoczęcia pracy.

1. Jest bezpłatna i łatwa w użyciu

 A personalised card on the paper tray of a Canon printer.
aplikacji Creative Park można korzystać bezpłatnie – wystarczy do tego konto Canon ID i obsługiwana drukarka Canon.

Aplikacja Creative Park jest całkowicie bezpłatna. Wystarczy pobrać ją na urządzenie przenośne. Po pierwszym uruchomieniu aplikacja powinna automatycznie przejść na stronę internetową, na której należy przeprowadzić prosty proces rejestracji konta Canon ID. Możesz też zarejestrować się (lub zalogować, jeśli masz konto Canon ID), przechodząc do karty menu w prawym górnym rogu i dotykając opcji Potwierdź/utwórz Canon ID.
Aby drukować z aplikacji Creative Park, należy podłączyć zgodną drukarkę atramentową Canon PIXMA – sprawdź listę obsługiwanych modeli drukarek*. Aby podłączyć drukarkę, przejdź do karty menu po prawej stronie i wybierz opcję „Dodaj drukarkę” w sekcji „Ustawienia”.

2. Znalezienie inspiracji jest proste

Powiązane artykuły
A child sat at a table with an adult creating colourful papercrafts using a Canon printer.

DRUK I WYCINANKI

Odkryj setki bezpłatnych, ciekawych papierowych projektów

Korzystaj z gamy papierowych projektów w aplikacji Creative Park i zapewniaj dzieciom ciekawe zajęcia i rozrywkę – od teatrzyku lalek i gier planszowych po pomoce naukowe i zmyślne labirynty.

A tablet displaying the Creative Park app sits on botanical themed paper, next to custom invitations and colourful bunting.

DRUK I WYCINANKI

Drukowanie materiałów na imprezę dzięki aplikacji Creative Park

Przygotuj się do imprezy dzięki dekoracjom i gadżetom, które można wydrukować w domu za pomocą aplikacji Creative Park.

A smartphone displaying the Creative Park app surrounded by Canon printer paper, Creative Park designs and crafting tools.
Niezależnie od tego, czy chcesz zrobić imprezową dekorację, przygotować osobiste kartki okolicznościowe czy stworzyć gry dla całej rodziny, znajdziesz odpowiednie materiały w Creative Park.

W Creative Park znajdziesz wszystko, od papierowych dzieł sztuki i konfigurowalnych wzorów kart okolicznościowych po dekoracje na przyjęcia i modele 3D. Niezależnie od tego, co chcesz stworzyć lub jaki szablon tematyczny Cię interesuje, aplikacja Creative Park jest łatwa w obsłudze. Menu na stronie głównej jest podzielone na cztery główne sekcje: „Najaktualniejsze”, „Scena”, „Kategoria” i „Nowości”. Motywy, które są popularne w danym momencie, będą promowane w sekcji „Scena”, a aktualizacje będą zawsze widoczne w sekcji „Nowości”. Jeśli szukasz konkretnego elementu, sekcja „Kategoria” grupuje wszystkie szablony w podkategorie, do których można uzyskać dostęp za pomocą kilku dotknięć. Jeśli jakiś szablon przypadnie Ci do gustu, zapisz go (dotknij gwiazdki), aby dodać go do sekcji „Ulubione”.

3. Mamy szeroki zakres rękodzieł

A Creative Park template emerging from a Canon printer.
Dzięki wielu różnym papierowym projektom dostępnym w Creative Park, w tym modelom 3D, masz świat na wyciągnięcie ręki.

Możesz wydrukować rodzinę pingwinów w postaci origami, dostosować stylowy zestaw liter w kształcie flamingów, a nawet naprasowankę z kaktusem, dzięki której koszulka będzie mieć oryginalny wygląd. Zapoznaj się z zasobami aplikacji Creative Park – znajdziesz w niej rozrywkę na wiele godzin. W przypadku czynności związanych z papierem, takich jak tworzenie lalek origami, zalecamy używanie papieru MP-101 firmy Canon, ostrych nożyczek i mocnego kleju do papieru. Dla dzieci i rodziców dostępna jest sekcja „Dzieci”, która znajduje się w menu „Kategoria”. Można tam znaleźć projekty – od tablic na naklejki, plakatów z numerami i literami po zwierzęta, elementy żywności i pojazdy 3D do wydrukowania i zbudowania. Dzięki aplikacji Creative Park możliwości są nieograniczone. Każdy użytkownik – niezależnie od wieku i zainteresowań – znajdzie tu inspirację.

4. Możesz dostosować niemal wszystko

A hand holding a smartphone displaying the Creative Park app. A personalised card is on the table.
Możesz tworzyć spersonalizowane karty i upominki, dodając tekst i własne obrazy z urządzenia inteligentnego.

Jedną z zalet aplikacji Creative Park jest możliwość dostosowania niemal wszystkich szablonów, tak aby stały się wyjątkowe. Po otwarciu wybranego szablonu dotknij karty „Edytuj”, aby rozpocząć pobieranie. Po pobraniu możesz dodawać tekst lub własne obrazy z urządzenia inteligentnego po dotknięciu kart +. Później wystarczy tylko dostosować szablon do własnych potrzeb. Możesz również powiększać i zmniejszać szablon, a także korzystać z narzędzia rączki, aby łatwo poruszać się po szablonie.

5. Nie musisz wychodzić z aplikacji

A personalised card created with the Creative Park app next to a Canon printer.
Możesz dostosowywać projekty, dodawać tekst i własne obrazy oraz drukować bezpośrednio z urządzenia przenośnego na zgodnej drukarce Canon – wszystko dzięki łatwej w obsłudze aplikacji Creative Park.

Aplikacja Creative Park jest łatwa w obsłudze, a ponadto umożliwia dodawanie obrazów i wzorów bezpośrednio z urządzenia inteligentnego. Po zakończeniu projektowania wystarczy dotknąć opcji „Drukuj” w aplikacji. Drukarka Canon PIXMA wykona resztę pracy. Aby móc wrócić do pracy nad szablonem w późniejszym czasie, należy go zachować poprzez dotknięcie opcji „Zapisz”. Szablon zostanie zapisany w menu „Twoje elementy”.

Teraz wiesz już, jak działa aplikacja Creative Park, więc nic nie utrudni Ci pracy. Zaangażuj się, postaw na kreatywność i zacznij tworzyć dzięki papierowi i drukarce atramentowej firmy Canon. Pobierz aplikację i zacznij działać już dziś!

Autorka: Claire Gillo

* Jeśli Twoja drukarka nie jest obsługiwana, odwiedź stronę internetową Creative Park.

Powiązane produkty

Powiązane produkty

Powiązane produkty

Powiązane artykuły

Wiele przydatnych wskazówek dotyczących fotografii, przewodniki oraz wywiady. W sekcji „Zainspiruj się” znajdziesz między innymi porady jak wybrać najlepszy aparat czy drukarkę, aby móc realizować swoje pomysły.

Wróć do wszystkich wskazówek i technik